سلامتی و پزشکی

معمای زنی تازه در حلقه داخلی کیم جونگ اون

شخصیت جدیدی در حلقه داخلی کیم جونگ اون رهبر کره شمالی کشوری مجهز به سلاح هسته ای دیده می شود. این زن با کت و شلوار، عینک و کیف دستی مشکی دیده می شود. با این وجود، هویت او در حال حاضر در هاله ای از ابهام به جای مانده است.

26 شهریور 1401

دستاورد محققان کشور روند دیالیز را کوتاه تر کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، آریان اخلاصی دانش آموخته دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مجری طرح تهیه و مشخصه یابی غشاء نانوالیاف کامپوزیتی بر پایه پلی آکریلونیتریل جهت حذف سموم اورمیک گفت: طولانی بودن، گران بودن و ناخوشایند بودن فرایند...

25 شهریور 1401

آیا تمرین اسکات به زانوها آسیب می رساند؟ (نکاتی برای ورزش بهتر)

احساس درد زانو هنگام تمرین کردن می تواند نگران کننده باشد و خبر از اجرای نادرست تمرین یا آسیب دیدگی بدهد. خیلی ها ممکن است با انجام تمرین های پایین تنه با درد زانو و کمر روبرو شوند. یکی از تمرین هایی که به نظر می رسد فشار زیادی به زانو وارد می نماید و احتمال...

22 شهریور 1401

بهترین زمان سفر به اسپانیا

در این مقاله از مجموعه مقالات قسمت اسپانیا سفری به اسپانیا خواهیم داشت و بهترین سفر به اسپانیا را مورد بررسی قرار خواهیم داد. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید…

17 شهریور 1401

تعداد پزشکان متخصص؛ یک ششم استاندارد جهانی!

رئیس جمهور دیروز تاکید نمود که کشور، به پزشکان و پرستاران بیشتری احتیاج دارد و افزایش دانشجویان رشته های پزشکی و پیراپزشکی مورد تاکید دولت است، اما به گفته آیت ا... رئیسی، این کار باید با توجه به زیرساخت ها و به روزرسانی تجهیزات پزشکی همراه باشد.

7 شهریور 1401

چند نوشیدنی مناسب در هوای غبارآلود

مصرف یک تا دو فنجان چای سبز در روز های آلوده و غبار آلود می تواند به دفع سریع تر سموم از بدن یاری کند و باعث بهبودی در عملکرد سیستم گوارشی گردد.

6 شهریور 1401

طرح های درمان ناباروری در اولویت نظام سلامت

تهران (پانا) - سیزدهمین جلسه قرارگاه جوانی جمعیت در وزارت بهداشت به ریاست وزیر بهداشت و با حضور رئیس فراکسیون جمعیت مجلس شورای اسلامی، معاونان و جمعی از مدیران ارشد وزارت بهداشت با ارائه گزارشی از شرایط اجرا و پیشرفت های مصوبات قبلی و گزارش اقدامات این...

2 شهریور 1401

نیروی دریایی آمریکا دوربین هایی را روی دلفین ها نصب کرد تا در خصوص فعالیت هایشان تحقیق انجام بدهد

نیروی دریایی ایالات متحده دوربین هایی را به دلفین های خود که برای یاری به شناسایی مین های زیردریایی و محافظت از انبارهای هسته ای آمریکا آموزش دیده اند، بسته، سپس به آن ها اجازه داده تا آزادانه در خلیج سن دیگو بچرخند.

1 شهریور 1401

شناسایی یک شبکه ابَرمحاسباتی در مغز

نورون های مغز میلیارد ها محاسبات پیچیده را برای میزان گیری سرعت، موقعیت و جهت انجام می دهند. برای سال ها، اطلاع از توانایی مغز برای محاسبه چنین پارامتر هایی یک راز بود.

1 شهریور 1401

نفتی های آبادان با قدرت کافی بازی نکردند

آقای پرکاس ضعف عملکردی در نیمه اول و با قدرت بازی نکردن بازیکنان را عامل باخت امشب صنعت نفت آبادان دانست.

29 مرداد 1401

قدم به جهنم سفید، برگی از خاطرات یک کوه نورد

خبرنگاران: روستای خفر در منطقه پادنای سمیرم بنا شده است.این روستا در دامنه بلند ترین قله دنا یعنی قاش مستان یا بیژن سه آرمیده است ازاین رو آب و هوایی خوش دارد.

26 مرداد 1401

سرطان: آیا یک تست خون جهانی، تشخیص سرطان را آسان تر می کند؟

محققان یک تست عمومی برای سرطان راه انداختند و با یک شرکت فناوری مشارکت کرده اند تا بتوانند آن را به بازار عرضه کنند. آنها معتقدند که این تست می تواند اولین وسیله غربالگری برای تشخیص سرطان باشد.

20 مرداد 1401

حیوان خانگی خوب می خواهید؟ جغد!

بسیاری از فیلم ها، کتاب ها و داستان ها جغد را به عنوان یک حیوان خانگی مناسب و با رفتار محبت آمیز به ما نشان می دهند. اگر شما هم با دیدن این فیلم ها هوس داشتن یک جغد کرده اید، مقاله زیر را بخوانید تا ببینید آیا واقعا این پرنده حیوان خانگی مناسبی برای شما...

19 مرداد 1401

خبرنگاران پرورش حسن یوسف

این گیاهان رنگارنگ با برگ های مخملی خود دل هر بیننده ای را می برند! ولی چگونه باید آنها را شاداب و با طراوات مثل روز اولشان نگه داشت؟

17 مرداد 1401

چرا زمانی که گرسنه هستید، عصبانی می شوید؟

بسیاری از افراد این حالت را تجربه می کنند. فکر می کنید علت چیست؟ آیا دچار افت شکر خون می شوید یا این که این عصبانیت ربطی به شکر خون ندارد؟

16 مرداد 1401

این ماده طبیعی برای دور چشم شما معجزه می نماید

پوست حساس دور چشم اولین جایی است که علائم پیری را در خود نشان می دهد. پوست این ناحیه بسیار نازک بوده و با افزایش سن، نازک تر هم می گردد.

15 مرداد 1401

یک بار برای همواره به محل خوابتان نظم دهید

اتاق خواب همیشه مکانی برای به آرامش رسیدن و فرار از استرس های روزمره است، از این رو تمیزی تختخواب و منظم بودن آن امری ضروری خواهد بود.

12 مرداد 1401

برترین فست فودهای مشهد: فهرستی که جیبتان را به چالش می کشد!

یا حتی دیروقت باشد و شما دلتان غذایی چرب و خوشمزه بخواهد. باید بدانید که یکی از افتخارات شهر مشهد این است که برترین رستوران ها و فست فودهای ایران را می توانید در این شهر پیدا کنید.

11 مرداد 1401

بهبود فعالیت مغز با گوش کردن به موسیقی

پژوهشگران در مطالعه ای نو به آنالیز اثر شنیدن موسیقی بر مغز به عنوان راهی بالقوه برای کاهش سرعت پیشرفت زوال عقل پرداختند و به نتایج امیدوارکننده ای دست یافتند.

8 مرداد 1401

برترین مکان قرارگیری ساعت دیواری در منزل کجاست؟

پیدا کردن محل مناسب ساعت دیواری در خانه، اهمیت زیادی دارد، چراکه می تواند به بالا بردن انرژی فضا یاری کند.

6 مرداد 1401
تعداد: (211)