اگر می خواهید آدم بهتری شوید این عادت ها را ترک کنید

به گزارش وبلاگ بایجانی، تبدیل شدن به شخصی بهتر نیازی به قدم های بزرگ و دراماتیک ندارد. کافی است خودمان را بهتر بشناسیم، انتخاب های عاقلانه ای داشته باشیم و از هر چه برایمان خوب نیست دست بکشیم.

اگر می خواهید آدم بهتری شوید این عادت ها را ترک کنید

به گزارش وبلاگ بایجانی، همه ما عادت هایی داریم که آرزو می کنیم که کاش می توانستیم آن ها را کنار بگذاریم. خوشبختانه ما قدرت تغییر کردن داریم. در ادامه از عادت هایی خواهیم گفت که برای تبدیل شدن به یک فرد بهتر باید آنها را کنار بگذاریم.

1- پشت گوش انداختن

همه ما تجربه اش کرده ایم؛ پشت گوش انداختن کارهایی که علاقه ای به انجام شان نداریم. فردا انجامش می دهم را آنقدر در زندگی مان گفته ایم که روی اعتراف به آن را نداریم. اما نکته این است که فردا تبدیل به روز بعد می شود و آن هم به روز بعدی اش. و دست آخر مجبور می شوید در آخرین لحظه کارها را به انجام برسانید.

این کار نه تنها باعث افزوده شدن فشاری غیر ضروری به زندگی تان می شود، بلکه مانع دستیابی شما به پتانسیلتان می شود. بنابراین بار دیگر که وسوسه شدید کاری را پشت گوش اندازید، از خودتان علتش را بپرسید. سپس آن کار را به گام های کوچک تر تقسیم کنید و هر یک را جداگانه انجام دهید.

به خاطر داشته باشید که هر مسیری با یک قدم آغاز می شود. با پشت گوش انداختن خداحافظی و به بازدهی سلام کنید.

2- منفی بافی

حقیقت آن است که زندگی همیشه بر وفق مراد نیست. اما انگشت گذاشتن بر جنبه های منفی می تواند واقعاً روحیه تان را خراب کند و مانع پیشرفتتان شود. افکار و نگرش های منفی مانند لنگر عمل می کنند و دست و پایتان را می بندند. وقتش رسیده که این عادت را کنار بگذارید.

به جای تمرکز بر چیزهای نادرست، سعی کنید در هر موقعیتی چیز مثبتی پیدا کنید؛ هر قدر هم که کوچک باشد. به علاوه، دور خودتان را با افراد مثبت نگر پُر کنید؛ انرژی آن ها مسری است. با خداحافظی از منفی بافی، در را به روی یک نسخه شادتر و مثبت نگرتر از خودتان باز می کنید.

3- مقایسه خود با دیگران

بسیاری از ما دائماً خود را با دوستان، همکاران و حتی افراد غریبه در شبکه های اجتماعی مقایسه می کنیم. ما احساس می کنیم همه از ما بهترند و دستاوردهای بیشتر و زندگی شادتری دارند. اما این کار افسردگی آور است و انرژی زیادی از ما می گیرد.

ما در حقیقت، پشت پرده خودمان را با پست های پرزرق و برق آنها مقایسه می کنیم. هر کسی درگیری ها و چالش هایی در زندگی خود دارد که ما آنها را نمی بینیم. به جای مقایسه کردن خود با دیگران، تمرکزتان را بر روی مسیر خود بگذارید.

اهدافی شخصی معین کنید و دستاوردهای خودتان را جشن بگیرید؛ هر قدر هم که کوچک باشد. این کار شما را به فردی شادتر، با اعتماد به نفس بیشتر و در نهایت، بهتر تبدیل می کند. خداحافظی با این عادت ورق را برخواهد گرداند.

منبع: روزیاتو

  • 8 ماده غذایی که مصرف آن برای کاهش علائم افسردگی توصیه می شود
  • 7 علامت یک فرد غیر قابل اعتماد که باید از او دوری کنید
  • چگونه با زبان بدن دوست داشتنی تر و باجذبه تر دیده شویم
منبع: همشهری آنلاین

به "اگر می خواهید آدم بهتری شوید این عادت ها را ترک کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر می خواهید آدم بهتری شوید این عادت ها را ترک کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید