کاهش فراوری نفت آمریکا

به گزارش وبلاگ بایجانی، سازمان اطلاعات انرژی آمریکا گفت: فراوری حامل های انرژی آمریکا در سال 2020 به میزان 5 درصد کاهش داشته است.

کاهش فراوری نفت آمریکا

به گزارش گروه مالی وبلاگ بایجانی، سازمان اطلاعات انرژی آمریکا شب گذشته اظهار داشت که به خاطر شیوع ویروس کرونا فراوری حامل های انرژی در آمریکا بیشترین افت سالانه خود در تاریخ این کشور را تجربه کرد و 5 درصد کاهش یافت.

به گزارش راشاتودی، در گزارش این سازمان آمده است که سال گذشته میلادی فراوری حامل های انرژی در آمریکا به کمتر از 96 هزار تریلیون واحد گرمای انگلیسی رسیده است که نسبت به سال 2019، 5 درصد پایین تر است.

این میزان کاهش فراوری حامل های انرژی آمریکا در تاریخ فراوری نفت و گاز این کشور بی سابقه بوده که اصلی ترین دلیل آن افت تقاضا برای انرژی ناشی از شیوع ویروس کرونا بوده است.

سازمان اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش خود می افزاید، به خاطر کاهش حفاری ها ناشی از پایین آمدن قیمت نفت، فراوری نفت آمریکا در سال 2020 روزانه یک میلیون بشکه در روز کاهش یافته است که این رقم هم در تاریخ صنعت نفت آمریکا بی سابقه بوده است.

آمریکا د رسال 2020 به طور متوسط روزانه 11.3 میلیون بشکه نفت فراوری کرد که نسبت به متوسط 12.2 بشکه ای روزانه سال 2019، 935 هزار بشکه در روز معادل 8 درصد پایین تر بوده است. درست دو ماه پس از آنکه در سال 2020 فراوری نفت آمریکا رکورد زد و به 12.8 میلیون بشکه در روز رسید، قیمت نفت در بازار جهانی در ماه مارس همان سال سقوط کرد و باعث شد تا فراوری نفت در آمریکا هم کاهش یابد، به گونه ای که در ماه می رقم استخراج نفت آمریکا به 10 میلیون بشکه در روز رسید.

طی سال گذشته همچنین فراوری زغال سنگ در آمریکا هم بیشتری افت سالانه خود در تاریخ این کشور را تجربه کرد و 25 درصد پایین آمد. فراوری گاز آمریکا هم 2 درصد در سال 2020 کاهش یافت.

برخلاف کاهش فراوری انرژی از حامل های فسیلی، اما فراوری انرژی آمریکا در سال 2020 از منابع تجدیدپذیر 2 درصد افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کاهش فراوری نفت آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش فراوری نفت آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید