شرح مشاور حقوقی باشگاه فولاد خوزستان درباره شکایت به CAS

به گزارش وبلاگ بایجانی، مشاور حقوقی باشگاه فولاد خوزستان درباره شکایت این باشگاه در CAS توضیحاتی ارائه کرد.

شرح مشاور حقوقی باشگاه فولاد خوزستان درباره شکایت به CAS

پیروز میرحیدری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ بایجانی، درباره شکایت باشگاه فولاد خوزستان در دادگاه عالی ورزش (CAS) به دلیل محرومیت از دو پنجره نقل وانتقالاتی با حکم فدراسیون فوتبال در پرونده انتقال محمد بلبلی گفت: پیشنهاد اولیه تأسیس دادگاه CAS توسط کمیته بین المللی المپیک ارائه شده بود و فیفا هم در ابتدا زیر بار این موضوع نمی رفت، ولی در نهایت مورد قبول واقع شد. امروز در اساسنامه همه فدراسیون ها باید درج گردد که آرای قضایی فدراسیون ها قابل تجدیدنظرخواهی در CAS هستند. این موضوع حتی برای آرای صادره توسط فیفا هم صدق می نماید و صراحتاً در اساسنامه فیفا آمده و الزام آور است، این یعنی اگر فدراسیونی مدعی گردد شکایت از احکام صادره خود به دادگاه CAS را قبول ندارم، منجر به تعلیق آن فدراسیون می گردد.

وی اضافه کرد: بنابراین این حق باشگاه هاست که در دادگاه عالی ورزش شکایت نمایند. اینکه طرف های مقابل در این پرونده از شکایت به یک دادگاه خارجی ناراضی هستند جای تأسف دارد، چون این حرف در واقع حقوق باشگاه فولاد را نقض می نماید. این موضوع قبلاً هم بارها وجود داشته است. مثلاً خود باشگاه استقلال برای رأی پرونده سوپرجام به CAS شکایت کرد که البته به نتیجه هم نرسید، اما کسی نمی توانست و نمی تواند منکر حق باشگاه استقلال و یا فولاد و یا هر طرف دیگری گردد. اینکه گفته می گردد آقای آذری به CAS شکایت نموده است که اینطور نیست و باشگاه فولاد برای دریافت حق و حقوقش شکایت نموده است نه شخص آقای آذری.

مشاور حقوقی باشگاه فولاد با اشاره به هزینه دادرسی این شکایت توضیح داد: به هر حال باید پذیرفت پیگیری اقدامات حقوقی در سطح بین المللی هزینه بر است، اما اگر فرضاً باشگاه فولاد خوزستان بتواند پنجره نقل وانتقالاتی خود را باز کند با آمادگی بیشتری در مسابقات لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا حضور پیدا خواهد نمود و می تواند امتیازات مالی بیشتری دریافت کند، بنابراین پیگیری این موضوع برای باشگاه فولاد منطق مالی دارد و از سوی دیگر در صورت صدور رأی به نفع باشگاه فولاد هزینه های دادرسی به دوش طرف مقابل خواهد افتاد. به هر حال اقدام حقوقی هزینه بر است، ولی این دلیل نمی گردد که کسی برای احقاق حقش اقدام نکند. فدراسیون فوتبال مگر برای پرونده ویلموتس هزینه ننموده است؟

میرحیدری اشاره نمود: من بارها به آقای آذری گفتم که این پرونده با این شرایط در فدراسیون ایران نتیجه نخواهد رسید و ایشان تا روز آخر پیگیر بود که در داخل کشور این موضوع حل گردد، ولی کسی توجه نکرد.

وی درباره اینکه گفته می گردد مسؤلان باشگاه استقلال (یکی از خواندگان این پرونده) اعلام نموده اند در این پرونده سکوت می نمایند، گفت: به جز باشگاه استقلال، فدراسیون فوتبال، باشگاه سپیدرود و محمد بلبلی طرف شکایت هستند و هر کسی می تواند سکوت کند یا پاسخ ندهد. ما نمی توانیم برای آنها مشخص تکلیف کنیم که الزاماً پاسخ دهند، چون به هر حال موضوع مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت و طبیعتاً در آینده جای گلایه نخواهد بود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ بایجانی بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "شرح مشاور حقوقی باشگاه فولاد خوزستان درباره شکایت به CAS" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح مشاور حقوقی باشگاه فولاد خوزستان درباره شکایت به CAS"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید