سرمربی روسیه: ایرانی ها همواره برادری خود را به ما ثابت نموده اند

به گزارش وبلاگ بایجانی، حاجی مراد گاتسالوف سرمربی تیم کشتی آزاد روسیه در خصوص حضورش در ایران گفت: بعنوان سرمربی تیم کشتی آزاد روسیه با یک تیم جوان به نام پادوبنی برای حضور در رقابت های جام باشگاه های دنیا به ایران سفر نموده ایم.

سرمربی روسیه: ایرانی ها همواره برادری خود را به ما ثابت نموده اند

دارنده 6 طلای جهان و المپیک ادامه داد: از تمامی دست اندرکاران فدراسیون کشتی به ویژه شخص آقای دبیر و پژمان درستکار بعنوان سرمربی تیم ملی کشتی تشکر می کنم که موقعیتی را فراهم کردند تا کشتی گیرانی از کشور های مختلف کنار هم جمع بشوند و بتوانیم رقابت خوبی را با یکدیگر برگزار کنیم.

دارنده 5 مدال طلای جهان توضیح داد: خیلی شادمانم که تیم ما در این مسابقات شرکت نموده، چراکه ما واقعا احتیاج به حضور در مسابقات خارجی داشتیم و قطعا کاری که فدراسیون کشتی ایران انجام داده برایمان بسیار با ارزش است، چراکه همانطور که می دانید تیم با توجه به تحریم ها به مشکلاتی برخورد نموده که شرایط حضور در مسابقات بین المللی را ندارد و سال جاری نیز نتوانستیم در میادین جهانی با برترین های جهان کشتی بگیریم.

وی ادامه داد: حضور در جام باشگاه های جهان یک موقعیت بسیار عالی برای ما ایجاد کرد که با کشتی گیران سطح بالای ایرانی مبارزه کنیم تا بتوانم کشتی گیرانم را محک بزنم.

گاتسالوف توضیح داد: تیمی که به ایران آمده تیمی جوان، اما آینده دار است و تیم اصلی روسیه نیست، اما دوست داشتم که این جوان ها را در یک میدان بزرگ محک بزنم.

دارنده مدال های نقره و برنز جهان گفت: غیر از اینکه کشتی گیران ایرانی و روس با هم رفیق و برادرند و همواره کنار هم بوده اند، ایرانی ها در همه جا برادریشان را به ما ثابت کردند و خیلی از حضور در ایران شادمانیم.

وی ادامه داد: دوست دارم که اتحاد بین تیم های کشتی ایران و روسیه بیشتر گردد و همکاری هایی در زمینه های برگزاری اردو های مشترک و حضور در مسابقات یکدیگر داشته باشیم. این مسابقه برای همکاری دوجانبه بیشتر و با برگزاری اردو های مشترک جوان تر ها از قدیمی های کشتی یاد بگیرند که در گذشته تیم های ایران و روسیه اتحاد و همکاری خوبی داشتند و در مسابقات هم شرکت می کردند و این موضوع باعث می گردد پیشرفت خوبی داشته باشیم.

وی در خصوص کمپ تیم های ملی کشتی گفت: در ابتدا از شخص رئیس فدراسیون تشکر می کنم که همچین مجموعه کامل و بزرگی را برای کشتی ایران فراهم نموده است. این مجموعه می تواند هم پیشرفت کشتی ایران و هم به پیشرفت کشور هایی که به اینجا می آیند یاری کند. با این امکاناتی که در اینجا دیدم معتقدم در آینده نزدیک شاهد ظهور قهرمانان زیادی از ایران در رقابت های جهانی و المپیک خواهم بود.

گاتسالوف در خصوص برگزاری اردوی مشترک در ایران گفت: قرار است که پس از جام باشگاه ها به مدت دو هفته در کمپ تیم های ملی تمرینات خود را برگزار کنیم، البته در برنامه داریم که کشتی گیران جوان خود را بیشتر از تیم اصلی به این مجموعه بیاوریم و متقابلا دوست داریم که همین اردو ها نیز با حضور کشتی گیران ایرانی در روسیه برگزار گردد که به پیشرفت دوجانبه حاصل گردد.

سرمربی تیم کشتی آزاد روسیه در خصوص حضور این تیم در بازی های آسیایی چین گفت: ما خودمان هم هنوز دقیق نمی دانیم که آیا این امکان فراهم شده یا خیر، اما در این زمینه تبادل نظر شده و اگر این اتفاق بیفتد از آن استقبال می کنیم.

وی ادامه داد: کشتی گیران روس احتیاج به حضور در مسابقات خارجی دارند و شادمان می شویم که در آسیا کشتی بگیریم و این موضوع نشان دهنده این است که که سیاست ربطی به ورزش ندارد و یکسری از کشور های آسیایی به صورت برادرانه در کنار ما هستند که اجازه می دهند تا ما بتوانیم در مسابقات شرکت کنیم و در ادامه نیز در المپیک حضور یابیم.

گاتسالوف در سرانجام با تشکر از تمامی دست اندرکاران، مسئولان و حامیان که مسابقات جام باشگاه را برگزار کردند گفت: از کسانی که ما را در برگزاری اردوها، فراهم کردن امکانات برای استراحت کشتی گیران و سایر موارد یاری کردند، صمیمانه تشکر می کنم و ان شاءالله که در آینده بتوانیم این زحمات را جبران کنیم.

منبع: فرارو

به "سرمربی روسیه: ایرانی ها همواره برادری خود را به ما ثابت نموده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمربی روسیه: ایرانی ها همواره برادری خود را به ما ثابت نموده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید