آسان و سریع شیرآلات خانه را برق بیندازید

به گزارش وبلاگ بایجانی، شیرآلات بخش مهمی از دکور خانه هستند و توجه به نظافت و درخشش ظاهری آن ها اهمیت بالایی دارد.

آسان و سریع شیرآلات خانه را برق بیندازید

به علت استفاده مداوم و روزانه از شیرآلات، ایجاد لکه و رسوب بر روی آن ها حتمی است. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا به بیان روش های برق انداختن شیرآلات قدیمی می پردازیم.

برق انداختن شیرآلات قدیمی

خوشبختانه تمیزکردن و برق انداختن شیرآلات با روش های ساده خانگی به راحتی قابل انجام است و نیازی به خرید شیرآلات تازه نیست.

تمیزکردن شیرآلات با استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین ساده ترین و مؤثرترین ماده برای تمیزکردن شیرآلات، سینک، اجاق گاز و سایر تجهیزات خانه و آشپزخانه است. برای استفاده از جوش شیرین روی شیرآلات دستورالعمل زیر را اجرا کنید:

1. مخلوط 1/4 فنجان جوش شیرین را با 2 قاشق غذاخوری آب گرم در یک کاسه شیشه ای ترکیب کنید تا یک ترکیب خمیری به دست بیاید. اگر مخلوط بیش از حد آب دارد، مقداری جوش شیرین اضافه کنید و اگر بیش از حد سفت باشد، چند قطره آب اضافه کنید.

2. خمیر به دست آمده را با استفاده از اسفنج، پارچه یا مسواکی نرم بر روی شیرآلات بمالید. این کار را ادامه دهید و تمام سطوح و گوشه ها را با استفاده از مسواک آغشته به خمیر تمیز کنید. مراقب باشید که از اجسام زبر و سفت مانند سیم ظرف شویی برای این کار استفاده نکنید.

3. شیرآلات را با آب سرد بشویید و سپس به یاری پارچه ای تمیز، سطوح را خشک کنید. حالا خواهید دید که شیرآلات شما چقدر تمیز و درخشان شده اند.

تمیزکردن و برق انداختن شیرآلات با سرکه از روش های برق انداختن شیرآلات قدیمی

برای استفاده از سرکه مراحل زیر را طی کنید:

1. از نسبت برابر سرکه و آب بهره ببرید، هر دوی این مواد را داخل ظرفی شیشه ای ریخته و مخلوط کنید. برای بیشتر شیرآلات 1 تا 2 قاشق غذاخوری از سرکه و آب (15 تا 30 میلی لیتر) کفایت می نماید.

2. پارچه ای تمیز را به محلول آب و سرکه آغشته کنید و آن را بر روی همه قسمت های شیرآلات بکشید. اجازه بدهید پارچه آغشته به مخلوط آب و سرکه به مدت یک ساعت بر روی سطوح شیرآلات باقی بماند.

3. بعد از یک ساعت با استفاده از یک اسفنج یا پارچه خشک، آغاز به تمیزکردن سطوح کنید. برای جلوگیری از ایجاد خراش بر روی شیرآلات، اسفنج را خیلی سفت نکشید.

4. اگر مدت زیادی است که شیرآلات خانه را تمیز نکرده اید توصیه می کنیم مراحل 2 و 3 را مجدد انجام دهید و پارچه آغشته به آب و سرکه را به مدت یک ساعت دیگر روی شیرآلات قرار دهید.

5. در انتها، با پارچه تمیزی آغاز به خشک کردن سطوح شیرآلات کنید.

نکته: سرکه برای تمیزکردن شیرآلات کروم و طلا عالی است. اما دقت کنید برای شیرآلات قدیمی آهن و نیکل از این ماده استفاده نکنید.

تمیزکردن شیرآلات با آب و صابون از روش های برق انداختن شیرآلات قدیمی

روش مؤثر آخر استفاده از آب و صابون است. صابون ماده ای بی ضرر است که در هر خانه ای پیدا می گردد. بوی آزاردهنده ای ندارد و آسیبی به رنگ شیرآلات نمی زند. برای استفاده از این روش در برق انداختن شیرآلات، کافی است محلول آب و صابون را به اسفنجی نرم یا پارچه ای تمیز آغشته کنید و تمام سطوح شیر را با آن تمیز کنید.

منبع: سایت چارسو

پیشنهاد مطالعه: مطلب با درب بطری نوشابه گلدان بسازید +ویدیو را بخوانید.منبع: پیام دلتا

به "آسان و سریع شیرآلات خانه را برق بیندازید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسان و سریع شیرآلات خانه را برق بیندازید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید