9 ضداشتهای طبیعی

به گزارش وبلاگ بایجانی، وب سایت عصر ایران: غذا های تند ممکن است به عنوان یک سرکوب نماینده طبیعی برای اشتها عمل نمایند. کمتر غذا خوردن برای کاهش وزن منطقی به نظر می رسد. تمام آن چیزی که باید انجام دهید کاهش میزان کالری دریافتی روزانه و اندکی صبر برای مشاهده نتایج است. اما مشکل این است که با توقف تغذیه بدن با مقدار غذایی که به آن عادت دارد، احساس گرسنگی و سر و صدای معده نیز خیلی زودتر به سراغ شما بیایند.

9 ضداشتهای طبیعی

بدن احساس می نماید که با کمبود غذا روبرو است، از این رو، هورمون گرلین بیشتری ترشح می گردد تا شما را به غذا خوردن تشویق کند.

در شرایطی که بعضی دارو ها و مکمل ها برای کاهش احساس گرسنگی و اشتها وجود دارند، اما انجام این کار به روشی طبیعی نه تنها می تواند از پرخوری و افزایش وزن ناشی از آن پیشگیری کند، بلکه با عوارض جانبی خاصی نیز همراه نخواهد بود.

افزایش تندی غذا

غذا های تند ممکن است به عنوان یک سرکوب نماینده طبیعی برای اشتها عمل نمایند. کپسایسین، ماده فعال موجود در بسیاری از غذا های تند است که در فلفل های تند وجود دارد. افزایش تندی غذا ممکن است به آرام تر غذا خوردن شما و در نتیجه مصرف غذای کمتر نیز یاری کند.

استشمام بوی نعناع بیابانی

استشمام بوی نعناع بیابانی ممکن است به کاهش اشتها و احساس گرسنگی شما یاری کند. نتایج یک مطالعه نشان داد گروهی از شرکت نمایندگان که هر دو ساعت یک بار و برای پنج روز رایحه نعناع بیابانی را استشمام نموده بودند، در مجموع 1,800 کالری کمتر طی آن هفته مصرف نموده و سطح گرسنگی آن ها نیز به طور قابل توجهی پایین تر از افرادی بود که این کار را انجام نمی دادند.

روشن کردن یک شمع با عطر نعناع بیابانی، جویدن آدامس نعناع بیابانی یا نوشیدن چای این گیاه ممکن است فوایدی برای کاهش اشتهای شما داشته باشد.

استفاده از دانه های چیا

دانه های چیا سرشار از فیبر هستند و می توانند گزینه خوبی برای کاهش اشتها باشند. شما می توانید دانه های چیا را به جو دوسر یا ماست اضافه نموده یا همراه با اسموتی و پنکیک مصرف کنید.

دانه های چیا در تماس با آب لعاب دار می شوند، از این رو، اندازه آن ها می تواند در معده حدود نه برابر بزرگتر گردد و احساس سیری برای مدت زمانی طولانی تر باقی بماند.

محتوای بالای فیبر محلول در دانه های چیا می تواند به کاهش اشتها و مصرف غذا یاری کند. از دیگر منابع خوب برای فیبر محلول می توان به حبوبات، جو دوسر، مارچوبه و بذر کتان اشاره نمود.

مصرف یک سیب در روز

سیب یکی از مفیدترین مواد غذایی است که می توانید در طول روز مصرف کنید. سیب می تواند به عنوان یک سرکوب نماینده طبیعی اشتها عمل کند. ترکیب پکتین، فیبر محلول، و آب فراوان و احتیاج به جویدن زیاد، سیب را به گزینه ای عالی برای مهار اشتها و احساس گرسنگی تبدیل می نماید. همچنین، سیب به راحتی قابل حمل است و می توان آن را به عنوان یک میان وعده عالی در هر جایی مصرف کرد.

نوشیدن آب

نوشیدن دو لیوان آب پیش از هر وعده غذایی می تواند به کاهش اشتهای انسان یاری کند. اگر آب خالی برای شما جذابیتی ندارد می توانید چند برش لیمو یا خیار یا اندکی آبمیوه به آن اضافه کنید. یک روش دیگر برای هیدارته نگه داشتن بدن مصرف مواد غذایی با محتوای آب زیاد مانند کاهو، خیار، ترب، کدو و کرفس است. این مواد غذایی افزون بر آب، منبع خوبی برای فیبر نیز هستند که به کاهش اشتها و احساس گرسنگی یاری می نماید.

تنفس بیشتر

زمانی که استرس دارید، هورمون کورتیزول در بدن ترشح می گردد. سطوح بالای این هورمون می تواند به انباشت چربی شکمی و همچنین مسائل سلامت مزمن دیگر منجر گردد. همچنین، کورتیزول موجب ایجاد مقاومت به هورمون لپتین در بدن می گردد که این هورمون مسئول ارسال پیغام سیری به مغز است. هرچه سطوح استرس شما بیشتر باشد، کورتیزول بیشتری در بدن ترشح می گردد و توانایی بدن برای تشخیص زمان سیری کاهش می یابد.

افزون بر این، استرس معمولا با افزایش هوس مصرف خوراکی های سرشار از شکر و کربوهیدارت ها پیوند خورده است که به واسطه افزایش ترشح سروتونین به کسب احساس آرامش در انسان یاری می نماید. از این رو، کاهش استرس به کاهش این قبیل هوس های غذایی یاری خواهد نمود. تمرینات تنفس عمیق یکی از بهترین گزینه ها برای مقابله با استرس است.

مصرف سرکه

مصرف اندکی سرکه ممکن است به مهار اشتها یاری کند، اگرچه نتایج مطالعات در این زمینه یکدست نیستند. یک مطالعه نشان داد که مصرف سرکه سیب می تواند به کاهش اشتها یاری کند. شرکت نمایندگانی که همراه با صبحانه خود سرکه مصرف نموده بودند، نسبت به افرادی که این کار را انجام نداده بودند، غذای کمتری مصرف کردند. اما دلیل این شرایط چندان خوشایند نبود، زیرا افرادی که سرکه مصرف نموده بودند دچار حالت تهوع شده بودند.

ورزش پیش از شام

در شرایطی که فعالیت بدنی در طول روز می تواند احساس گرسنگی را در شما ایجاد کند، یک تمرین کوتاه ورزشی با شدت زیاد ممکن است اثری متضاد به همراه داشته باشد. طی یک تجزیه و تحلیل که شامل 20 مطالعه می شد، پژوهشگران دریافتند که ورزش سطوح هورمون گرسنگی گرلین را کاهش داده در شرایطی که سطوح هورمون های کاهنده اشتها را افزایش داده است.

توجه به غذای مصرفی

ذهن آگاهی می تواند فواید مختلفی از مدیریت درد تا کاهش استرس به همراه داشته باشد و به نظر می رسد می توان کاهش اشتها را نیز به این فهرست اضافه نمود. نتایج یک آنالیز در سال 2014 که شامل چندین مطالعه می شد، نشان داد که تکنیک های آگاهانه غذا خوردن می تواند به کنترل غذا خوردن احساسی و پرخوری یاری کند. پس هر لقمه غذایی که در دهان می گذارید به طعم، بافت و بوی آن دقت نموده و همچنین به نشانه های سیری بدن توجه داشته باشید.

منبع: thehealthy

منبع: برترین ها

به "9 ضداشتهای طبیعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 ضداشتهای طبیعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید