7 راه سالم و طبیعی برای بالا بردن قند خون

به گزارش وبلاگ بایجانی، چک کردن و تنظیم قند خون برای پیشگیری از بیماری دیابت و اُفت فشار ناگهانی، ضرور است.

7 راه سالم و طبیعی برای بالا بردن قند خون

بالا بردن قند طبیعی خون به روش های سالم برای بدن ما لازم است؛ زیرا در صورت اُفت فشار ما دچار سرگیجه و حالت تهوع می شویم و در صورت بالا بودن قند خون بیش از حد، دچار مرض قند یا دیابت می شویم.

به گزارش د هلثی، چک کردن و تنظیم قند خون برای پیشگیری از بیماری دیابت و اُفت فشار ناگهانی، ضرور است. بعضی افراد در حالت طبیعی، دارای فشار خون پایین هستند. برای این دسته از افراد، بالا بردن فشار خون به روش های سالم و طبیعی بسیار مهم است.

در ادامه شما را با 7 روش سالم برای بالا بردن قند خون آشنا می شویم.

1. غذا های مدیترانه ای

کسانی که رژیم غذایی مدیترانه ای دارند، احتمال ابتلا به قند خون 20 الی 30 درصد کمتر است. در واقع این رژیم، قند خون را تعدیل می نماید. غذا های دریایی مانند ماهی، میگو، جلبک دریایی، صدف و ... از جمله غذا هایی هستند که علاوه بر تعدیل قند خون، موجب کاهش کلسترول خون نیز می شوند. در اینجا می توانید بیشتر درباره رژیم مدیترانه ای بخوانید.

2. انگور

انگور دارای قند طبیعی است و این یعنی اضافه آن از بدن خارج می گردد و بدن تنها اندازهی که احتیاج دارد از آن استفاده می نماید.

3. صبحانه کامل

کسب اندازه لازم انرژی در اولین وعده صبح بسیار مهم است و پیشنهاد می گردد صبحانه را کامل و قبل از ساعت 10 میل کنید. احتیاجی نیست در وعده غذایی شما حتما مواد غذایی شیرین یا شکر وجود داشته باشد. جالب است بدانید نان نیز قند لازم برای ادامه روز را تعمین می نماید.

4. ورزش منظم

ورزش باعث می گردد بدن شما بالانس گردد و کمتر دچار اُفت فشار شوید. بهتر است در هنگام ورزش از رژیم غذایی طبیعی بهره ببرید و تمرکز را روی سلامت بدن خود بگذارید.

5. نشستن های کمتر

نشستن های طولانی مدت، باعث می گردد که متابولیسم (سوخت و ساز) بدن شما به شدت کاهش یابد. در این صورت شما در معرض چاقی، افزایش کلسترول در خون و گاهی اُفت قند خون می شوید، مانند همان زمان هایی که یکباره از جا بلند می شوید و سر گیجه می گیرید.

6. تست قند خون

بهتر است یکبار قبل آغاز، یکبار بعد از 3 هفته و یکبار هم بعد از 6 هفته تست قند خون بدهید تا از تغییرات اطلاع داشته باشید. اگر نتیجه بخش بودند که برای ادامه بیشتر راغب می شوید و اگر نتیجه بخش نبودند استفاده از این روش ها را متوقف کنید.

7. قرص های خاص

بعضی از قرص ها مانند قرص های ادرارآور و قرص هایی که برای آسم تجویز می شوند، موجب کاهش قند خون می شوند. در این صورت، با مشورت پزشک خود از روش های بالا بهره ببرید.

منبع: فرادید

به "7 راه سالم و طبیعی برای بالا بردن قند خون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 راه سالم و طبیعی برای بالا بردن قند خون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید