شجریان به جرم صدای مردم بودن، جفای فراوان دید

به گزارش وبلاگ بایجانی، تهران (پانا) - حزب همبستگی ایران اسلامی در پیامی به مناسبت در گذشت شجریان نوشت تاریخ وطن فراموش نخواهد کرد که این هنرمند آزاداندیش به جرم صدای مردم بودن، جفای فراوان دید و همچون بسیاری دیگر صبوری پیشه کرد.

شجریان به جرم صدای مردم بودن، جفای فراوان دید

به گزارش روابط عمومی حزب همبستگی ایران اسلامی، متن کامل پیام به شرح زیر است:

انا لله و انا الیه راجعون

استاد محمدرضا شجریان، خسرو آواز ایران و صاحب نغمه ملکوتی ربنا که بی تردید از اسطوره های ماندگار سپهر فرهنگ و هنر ایران زمین می باشد در ناب ترین لحظاتی که عرش و فرش را سراسر نوای یا حسین(ع) عطرآگین نموده بود به جوار رحمت الهی شتافت تا همه ایران دوستان را در فراق خود به سوگ بنشاند.

او همانگونه که به درستی می پنداشت، فرزند ایران بود که با مهر آمد، تمام عمر با مردمش با مهر زیست و تقدیر پروردگار مهرآفرین چنان نیکو رقم خورد تا در مهر به دیدار معبود شتابد و آمدن و رفتنش نیز همچون لحظه لحظه زندگی هنرمندانه اش، به زیبایی بر بوم فرهنگ این سرزمین کهن نقشی جاودانه یابد.

تاریخ وطن فراموش نخواهد کرد که این هنرمند آزاداندیش به جرم صدای مردم بودن، جفای فراوان دید و همچون بسیاری دیگر صبوری پیشه کرد، گرچه بمدت طولانی دوستداران او شاهد حصر صدایش بودند لیکن دل ها و جان های مردم قدرشناس میهن، همواره آوای فرزند محبوب ایران که هیچگاه چشم بر درد و رنج کشورش نبست را زمزمه خواهد کرد.

حزب همبستگی ایران اسلامی این ضایعه دردناک را به همه مردم ایران و خانواده محترم ایشان تسلیت عرض نموده و به روح استاد محمدرضا شجریان که رحمت خدا بر او باد درود می فرستد و از پروردگار زیبایی آفرین، برای آن سعید فقید غفران الهی و آرامش ابدی مسئلت می نماید.

منبع: خبرگزاری پانا

به "شجریان به جرم صدای مردم بودن، جفای فراوان دید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شجریان به جرم صدای مردم بودن، جفای فراوان دید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید