ستاره دنباله داری به زمین نزدیک می گردد

به گزارش وبلاگ بایجانی، اخترشناسان تصاویر جدیدی از ستاره دنباله دار عجیبی در منظومه شمسی منتشر کردند.

ستاره دنباله داری به زمین نزدیک می گردد

به گزارش خبرنگار فناوری وبلاگ بایجانی، در ماه آگوست خبری مبنی برپرتاب شدن یک جسم مرموز به سمت منظومه شمسی در یک جهت عجیب و غریب منتشر شد. این جسم هرچیزی که بود از اجسام اطراف منظومه شمسی نبود.

تجزیه تحلیل های جدید این جسم از اعماق فضا که الان به عنوان 2I/Borisov شناخته می گردد، تایید می نماید که این جسم دومین شی بین ستاره ای (و اولین دنباله دار) در منظومه شمسی است و در یک مکان نزدیک تر از نسبت به قبل دیده شده است.

گروهی از اخترشناسان از دانشگاه ییل روز یکشنبه تصویر خیره کننده ای از 2I/Borisov با استفاده از اسپکتومتر رصدخانه هاوایی بدست آورده اند. پوشش سفید روح مانندی که اطراف ستاره دنباله دار یخی وجود دارد (هم اکنون به زمین نزدیک تر شده) کما نامیده می گردد. کما ابری از گاز و گرد و غبار است.

در خصوص 2I/Borisov بخش اعظم این ماده دنباله بزرگ آن به طول تقریبا 100000 مایل است. چیزی بیشتر از دوازده تا قطر زمین که در کنار هم قرار بگیرند.

پیتر ون دوکوم، یکی از اعضای گروه ییل گفت: زمین در منظومه شمسی در کنار ابن دنباله دار بسیار کوچک است.

پیش بینی می گردد که این دنباله دار در اوایل ماه دسامبر به نزدیکترین فاصله خود از خورشید برسد و در اواخر ماه به زمین نزدیک گردد و بعد از آن راه خود را در کیهان ما ادامه خواهد داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ستاره دنباله داری به زمین نزدیک می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاره دنباله داری به زمین نزدیک می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید