رازگشایی از مرگ عجیب پرندگان در مکزیک، فیلم

به گزارش وبلاگ بایجانی، صدها پرنده سیاه رنگ در شهری در مکزیک به طور ناگهانی از آسمان سقوط کردندو سر و صدای زیادی در فضای مجازی به راه انداختند.

رازگشایی از مرگ عجیب پرندگان در مکزیک، فیلم

به گزارش خبرگزاری وبلاگ بایجانی، علت دقیق این اتفاق عجیب نامعین است،بنابر گفته کارشناسان ممکن است پرنده ای شکارچی به دل این گروه زده باشد که منجر به سقوط ناگهانی آن ها شده است.

براساس فیلم هایی که از طرف دوربین های نظارتی به ثبت رسیده است، گروهی از پرندگان مهاجر که مانند ابری سیاه رنگ دیده می شوند، به سمت خانه ای فرود می آیند. در نگاه اول بیشتر پرندگان این گروه پیروز به پرواز می شوند اما فیلم های بعدی لاشه پرندگان سیاه و زرد متمایز را نشان می دهد که در خیابان های شهر پراکنده شده اند.

بر اساس گزارش های محلی، این حادثه صبح روز 7 فوریه اتفاق افتاده است. این پرندگان تمایل دارند در شمال آمریکا و کانادا فراوری مثل نمایند و برای زمستان در مکزیک و به جنوب مهاجرت می نمایند.

به گزارش روزنامه محلی El Heraldo de Chihuahua که برای اولین بار این داستان را گزارش کرد، یک دامپزشک معتقد است که مقصر این حادثه می تواند سطوح بالای آلودگی باشد که ناشی از استفاده از بخاری های چوب سوز، مواد شیمیایی کشاورزی و هوای سرد در منطقه است. پیشنهاد دیگر این بود که پرندگان در حین استراحت روی خطوط برق دچار برق گرفتگی شدند. در رسانه های اجتماعی حدس هایی وجود داشت که می تواند ناشی از فناوری 5G باشد.

اما دکتر ریچارد بروتون، بوم شناس مرکز اکولوژی و هیدرولوژی بریتانیا، گفت که اگرچه او نمی توانست شکارچی را در این فیلم ببیند، اما 99 درصد مطمئن بود که این اتفاق به وسیله یک پرنده شکارچی ایجاد شده است.

او گفت: به نظر می رسد که شکارچی مانند شاهین در حال تعقیب یک گله است. دکتر الکساندر لیز، مدرس ارشد زیست شناسی حفاظت در دانشگاه متروپولیتن منچستر، با این موضوع موافق است.

بعدها معین شد که مرگ 225 سار در در دسامبر 2019 به علت شیرجه زدن آنها در آسفالت بوده است، احتمالاً پس از تعقیب و گریز به وسیله یک پرنده درنده و ناتوانی در بالا کشیدن به موقع.

منبع: گاردین

227227

منبع: خبرآنلاین

به "رازگشایی از مرگ عجیب پرندگان در مکزیک، فیلم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رازگشایی از مرگ عجیب پرندگان در مکزیک، فیلم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید