ساپینتو: امیدوار به قهرمانی ام به شرطی که امتیاز از ما نگیرند

به گزارش وبلاگ بایجانی، سرمربی استقلال می گوید تیمش بازی سختی مقابل ملوان دارد.

ساپینتو: امیدوار به قهرمانی ام به شرطی که امتیاز از ما نگیرند

به گزارش ایسنا، ریکاردو ساپینتو، سرمربی استقلال در نشست خبری قبل از بازی تیمش مقابل ملوان در هفته هفدهم رقابت های لیگ برتر اظهار کرد: یک بازی سخت دیگری در پیش داریم. یک ملوان متفاوتی را می بینیم که در دفاع منظم و فشرده هستند و در بازی هفته گذشته هم خوب نتیجه گرفتند و 2 بازی را با پیروزی پشت سر گذاشتند و بازی جام حذفی را باختند. این تیم دارد پیشرفت می نماید و در برابر ما پرانگیزه خواهد بود. این تیم در 5 بازی اخیر گلی دریافت نکرده است. برای ما بازی سختی در پیش خواهد بود. باید شکیبا باشیم و تحرک داشته باشیم و وقتی موقعیت داشتیم، گل بزنیم. باید کارآمدتر در مقابل این تیم ها ظاهر شویم تا نتیجه لازم را به دست آوریم.

او درباره تقابل تیمش مقابل ملوان اضافه کرد: ما در 2 بازی اخیر خوب ظاهر شدیم اما نتیجه خوبی در بازی آخر نتوانستیم بگیریم؛ آن نتیجه ای که ما لایقش بودیم. جایگاه ما در لیگ واقعی نیست و ارزش واقعی ما را نشان نمی دهد. اشتباهات داوری و پنالتی و امتیازاتی که از ما گرفتند باعث این اتفاقات شد. هیچ کسی درباره این مسائل صحبت نمی نماید و انگار مسائل طبیعی است. وقتی می گوییم ما لایق امتیازات بیش تر هستیم، دروغ نمی گویم. ما خیلی تحت تاثیر این مسائل قرار گرفتیم و با این تصمیم ها نمی توانیم قهرمانی را به دست آوریم. باید با تیم ما منصفانه عمل نمایند. سطح تیم ما بیش تر از این هاست.

ساپینتو در پاسخ به این سوال که آیا از قهرمانی ناامید شدید؟ گفت: من امیدوار هستم اما اگر قرار باشد بازهم از اما امتیاز بگیرند، کار سخت تر می گردد. هیچکدام از تیم ها از ما بهتر نبودند. تراکتور در مقابل ما بازی خوبی انجام نداد اما بازی را برد. در بازی مقابل سپاهان و تراکتور ما لایق بیش تر از این ها بودیم.

سرمربی استقلال درباره شرایط سیاوش یزدانی گفت: من به سیاوش خیلی فرصت دادم. فقط به خاطر پنالتی نبود. من از او بیش تر انتظار داشتم چون به او بیش تر فرصت دادم. من او را کاپیتان گذاشتم و باید او به من یاری می کرد تا بهتر از این ها باشیم اما اطمینان من از او سلب شد. وقتی این اتفاق می افتد ما می خواهیم بازیکنان دیگر جذب کنیم و اگر او برود، این فرصت را داریم. 24 ساعت وقت داریم تا این کار را انجام دهیم. سیاوش بهتر بود برود و بازی کند. ما این فضا را می خواهیم تا تیم خالی گردد. من خرسند هستم اما من دوست دارم ارزش تیم خود را بیش تر کنم. از مدیرعامل شنیدم او دارد مشکل سازی می نماید و برای فسخ قرارداد یاری نمی نماید و از این فضا را به ما نمی دهد.

او اضافه کرد: آمانوف هم خرسند نیست و می خواهد بازی کند. من هم قبول می کنم که او می خواهد بازی کند اما باید یاد بگیرد و پیشرفت کند. برای آمانوف هم آرزوی برترین ها را دارم اما او این فضا را نیز برای باشگاه ایجاد نمی نماید. یکی از بازیکنان هم می خواستم قرضی برود که آن فضا هم ایجاد نمی گردد. مدتی است که من با مدیرعامل جلسه داشتم و درباره فهرست تیم صحبت کردم. درباره بازیکنان داخلی و خارجی صحبت کردیم. مدیرعامل از خیلی وقت پیش آگاه است. اگر این سهمیه ها را به دست آوریم، می توانیم پیش برویم. ما 2 جام پیش رو داریم؛ جام حذفی و لیگ برتر. وقتی ما بازیکن مصدوم داریم و راه حلی نداریم، سخت است که بتوانیم سطح تیم را در تراز مورد نظر نگه داریم. امیدوارم در 24 ساعت آینده این مسائل برای آینده تیم ما رفع گردد. ما باور داریم که می توانیم قهرمان لیگ برتر و جام حذفی شویم.

او در پاسخ به این سوال که آیا آمانوف و یزدانی با نظر شما جذب شدند؟ گفت: آمانوف و یزدانی این جا بودند. بحث سربازی سیاوش مطرح بود. من تا الان نتوانستم کاری انجام دهم.

او درباره این که تیمش علاقه ای به کسب نتیجه تساوی ندارد، اعلام نمود: شما الان مربی شدید؟ دیدید که در بازی ها چه اتفاقاتی رقم خورد. شما بازی را دیدید؟ بازی ما مقابل تراکتور تحت کنترل بود. وقتی بازیکن شما در یک موقعیت، عملکرد خود را دارد، من چکار می توانم انجام دهم؟ ما در بازی مقابل سپاهان مشکل انفرادی داشتیم و این باعث شد که ما بازی را باختیم. ما در بازی پنالتی هم داشتیم. ما خیلی بهتر از سپاهان بازی کردیم. من فقط برای پیروزی می جنگم.

ساپینتو در پاسخ به این سوال که قبل از بازی با سپاهان، قرار بود سیاوش یزدانی از فهرست کنار گذاشته گردد؟ گفت: شاید این طور باشد. ما انتخاب زیادی برای آن جایگاه نداشتیم. عارف بیرون بود و روزبه می توانست آن پست را بازی کند اما آن ها هافبک دفاعی بودند. سیاوش یزدانی از من فرصت خواست. من در بازی مقابل تراکتور از او راضی نبودم اما او به من گفت که فرصت دهید. من نمی خواهم بازیکن دیگری در پست دیگری جای دهم. فکر کردم که فرصت دیگری به یزدانی بدهم و حتی کاپیتانی را هم به او دادم. من ارسلان را هم برای کاپیتانی داشتم اما تصمیم گرفتم که او کاپیتان باشد. من راضی نبودم و وقتی اعتمادم از یک بازیکن سلب گردد، به او می گویم که اعتمادم از او سلب شده است. بعضی اوقات باید از دست بدهی تا به دست بیاوری.

او درباره شرایط مصدومیت ابوالفضل جلالی، عارف غلامی و سید حسین حسینی گفت: باید دید شرایط آن ها به چه شکل رقم می خورد.

سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال که خواسته او از مدیرعامل باشگاه چیست؟ گفت: صحبت های داخلی بین من و مدیرعامل و تیم است. خواسته ما فقط بردن است.

او درباره این مساله که در فهرست تیم برای جابجایی، بازیکن بازیساز حضور دارد؟ گفت: هنوز تعیین نشده است. هر مربی ای دوست دارد که کیفیت تیمش را بالا ببرد. من دوست دارم این شانس را هم داشته باشم. پنجره شب گذشته باز شده است اما ما هم چنان سهمیه برای فهرست تیم نداریم. اگر لازم باشد در فضای مناسب من جواب این مساله را می دهم.

ساپینتو درباره شایعه تماسی که با مدیرعامل تراکتور برای انتقال ریکاردو آلوز داشته است، گفت: من به کسی زنگ نزدم. نمی خواهم درباره مسائل اشتباه صحبت کنم. من شخصا به کسی زنگ نزدم. این واقعیت است. نمی خواهم درباره چیزهایی که قطعی نشده است، صحبت کنم. اگر شرایط فراهم باشد، می توانیم بعدا صحبت کنیم.

منبع: فرارو

به "ساپینتو: امیدوار به قهرمانی ام به شرطی که امتیاز از ما نگیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساپینتو: امیدوار به قهرمانی ام به شرطی که امتیاز از ما نگیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید