تصمیم قطعی یک لژیونر ؛ خداحافظی همیشگی با پیراهن تیم ملی ایران

به گزارش وبلاگ بایجانی، هافبک لژیونر فوتبال ایران بعد از جام جهانی 2022 تصمیم ندارد برای تیم ملی دیگر به میدان برود.

تصمیم قطعی یک لژیونر ؛ خداحافظی همیشگی با پیراهن تیم ملی ایران

به گزارش وبلاگ بایجانی اردوی تیم ملی در شهریورماه از چند روز دیگر شروع می گردد و امیر قلعه نویی هم بازیکنان مختلفی از لیگ برتر و میان لژیونرها انتخاب نموده تا از آنها مقابل بلغارستان استفاده کند.

طی روزهای اخیر نام چند بازیکن از استقلال، پرسپولیس، تراکتور و سپاهان مطرح شده که به سفارت بلغارستان در ایران رفته و مراحل اداری سفر به صوفیه را پشت سر گذاشته اند. میان لژیونرها هم چندین بازیکن مشهور حضور دارند که طی سال های اخیر در اردوهای تیم ملی شرکت نموده و در تورنمنت های مختلف به میدان رفته اند.

سامان قدوس اما در زمره این لژیونرها قرار نمی گیرد. او برای سومین اردوی متوالی در فهرست قلعه نویی غیبت دارد و به همین علت مقابل بلغارستان هم به میدان نمی رود.

قدوس بعد از خاتمه فصل 2023-2022 لیگ برتر از برنتفورد جدا شد و مسئولان باشگاه انگلیسی به طور رسمی قطع همکاری با او را اعلام کردند. بجز فصلی که برنتفورد در چمپیونشیپ حضور داشت و به لیگ برتر صعود کرد، در باقی اوقات توماس فرانک- سرمربی دانمارکی این تیم - به ندرت از قدوس در ترکیب استفاده کرد. سامان فصل قبل حتی یک بار هم به عنوان بازیکن ثابت وارد زمین نشد و همین برترین بهانه برای اعلام رسمی جدایی او بود.

قدوس در دو ماه اخیر با تیم های مختلفی از قاره های گوناگون مذاکره نموده اما با هیچ یک به توافق رسمی نرسیده. او در این دوران مراسم ازدواج خود را برگزار کرد و از دوران بیکاری به برترین شکل ممکن استفاده کرد. امیر قلعه نویی به وسیله اعضای کادرفنی خود تماس هایی را با قدوس برقرار کرد اما پیروز نشد نظر مثبت او را برای بازگشت به اردوی تیم ملی جلب کند. همین مسأله در کنار اینکه قدوس فعلاً تیم ندارد، باعث شده تا نام او در فهرست تازه قلعه نویی قرار نگیرد.

سامان بعد از اینکه در جام جهانی فقط یک نیمه فرصت حضور در زمین را به دست آورد، به نزدیکان خود در اردوی تیم ملی گفت که شاید برای اردوهای بعدی دیگر به ایران نیاید. اتفاقاً همین اتفاق هم رخ داد و سامان ابتدا در فروردین ماه در فهرست تیم ملی حضور نداشت، سپس در تورنمنت کافا شرکت نکرد و در نهایت هم مقابل بلغارستان سایر بازیکنان را همراهی نخواهد کرد.

در اینکه قدوس از فرصت محدودی که در تیم ملی برای او در نظر گرفته می شد، ناراحت است شکی وجود ندارد اما روش انتخابی قلعه نویی بشدت با کی روش تفاوت دارد. قلعه نویی به فوتبال هجومی و استفاده از بازیکنان تکنیکی و فانتزی مثل قدوس اعتقاد دارد اما کی روش فقط از بازیکنان فیزیکی در ترکیب استفاده می کرد و اعتقادی به مهره هایی نظیر سامان و مهدی قایدی نداشت.

قدوس قطعاً در اردوی بلغارستان حضور نخواهد داشت اما باید دید آیا میان او و قلعه نویی تماس دوباره ای برقرار می گردد یا نه؟ سامان میخواهد تا تمرکز خود را بیشتر روی بازی های باشگاهی بگذارد و به همین دلیل این امکان وجود دارد که او در اردوهای بعدی تیم ملی هم شرکت نکند. از طرفی دیگر امیر قلعه نویی هم چنین رفتاری را برنمی تابد و شاید همین موضوع موقعیت قبلی قدوس در تیم ملی را به مخاطره بیاندازد. اتفاقی که رخ دادن آن اصلاً بعید نیست.

منبع: همشهری آنلاین

به "تصمیم قطعی یک لژیونر ؛ خداحافظی همیشگی با پیراهن تیم ملی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم قطعی یک لژیونر ؛ خداحافظی همیشگی با پیراهن تیم ملی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید