شکارچی هیولا انیمیشن خانواده غارنشینان را شکار کرد

به گزارش وبلاگ بایجانی، فیلم شکارچی هیولا آغاز خوبی داشته و توانسته با 4 روز اکران به سلطه انیمیشن خانواده غارنشینان: عصر جدید بر باکس آفیس پایان دهد و به پرفروش ترین فیلم هفته گذشته در آمریکا تبدیل گردد.

شکارچی هیولا انیمیشن خانواده غارنشینان را شکار کرد

معمولا فیلم های فانتزی و علمی-تخیلی با بودجه متوسط در آستانه سال نو میلادی به پیروزیت تجاری می رسند و عملکرد شکارچی هیولا در نخستین روزهای اکرانش نشان می دهد این قاعده گیشه ای در سال جهانگیری کرونا هم برقرار است. پل دبلیو. اس. اندرسون که او را بیشتر به خاطر کارگردانی و نویسندگی سری فیلم های رزیدنت اویل می شناسیم وظیفه کارگردانی و تهیه نمایندگی شکارچی هیولا را هم عهده دار بوده است. این فیلم بر اساس بازی محبوبی به همین نام ساخته شرکت کپ کام ساخته شده است و داستان گروهی از سربازان انسانی به رهبری ناتالی آرتمیس (میلا یوویچ) را روایت می نماید که به سیاره هیولاها فرستاده شده اند. آرتیمس و هانتر باید با همکاری یکدیگر با موجودات وحشتناک ساکن سیاره جدیدشان مبارزه نمایند.

فیلم شکارچی هیولا در هفته اول اکرانش 2.2 میلیون دلار فروخته و توانسته صدر جدول باکس آفیس را از آن خود کند. فروش این فیلم در بازارهای بین المللی هم طی 4 روز از 4.8 میلیون دلار فراتر رفته و باکس آفیس موجو رقم فروش کلی فیلم شکارچی هیولا در آخر هفته منتهی به 20 دسامبر (30 آذر) را 7 میلیون دلار اعلام نموده است.

  • باکس آفیس 2020: فروش فیلم ها به کمترین میزان خود در 40 سال اخیر رسیده است

خانواده غارنشینان: عصر جدید پس از 2 هفته صدرنشینی با 2 میلیون دلار فروش مجبور شد رتبه نخست را به شکارچی هیولا تقدیم کند و به صندلی دوم رضایت دهد. انیمیشن جدید دریم ورکس و یونیورسال پیکچرز پس از 27 روز اکران در آمریکا و سایر کشورها به ترتیب 27.1 و 57.8 میلیون دلار فروخته و پیروز به بازگشت سرمایه شده است. بودجه ساخت قسمت دوم خانواده غارنشینان 60 میلیون دلار اعلام شده و انتظار داریم طی هفته های آینده هم این انیمیشن خوش ساخت به فروش خوب خود ادامه دهد.

انیمیشن خانواده غارنشینان: عصر جدید ماجرای زندگی کرودزها کمی پس از انیمیشن قبلی را روایت می نماید. این خانواده به جست وجوی یافتن محل زندگی مناسب تری نسبت به گذشته می فرایند و خاتمه در میان درختان انبوه و رودخانه های جاری منزل دلخواهشان را پیدا می نمایند، اما آن محل پیش از این توسط خانواده آدم های بهتر تصاحب شده است. خانواده آدم های بهتر انسان هایی مدرن تر و تکامل یافته تر در مقایسه با غارنشینان هستند و قصد ندارند خانه خود را با آن ها تقسیم نمایند؛ ولی اتفاقاتی غیرمنتظره باعث می گردد این دو خانواده برای رسیدن به هدفی مشترک با یکدیگر متحد شوند.

فیلم تازه اکران شده فاتال به کارگردانی دون تیلور و با فیلم نامه ای به قلم دیوید لاگری توانسته در گیشه سینماهای آمریکا 918 هزار دلار بفروشد و در صندلی سوم باکس آفیس این هفته قرار بگیرد. این فیلم تریلر تا به امروز تنها در آمریکا روی پرده رفته است.

فاتالا قرار بود طی هفته پایانی بهار اکران گردد، اما شیوع کرونا باعث شد اکران جدیدترین ساخته تیلور ابتدا به مهرماه و سپس به اواخر آذر موکول گردد. در خلاصه داستان رسمی این فیلم آمده است: مردی متأهل پس گذراندن یک شب با یک کاراگاه پلیس زن خود را درگیر یک طرح توطئه قتل می بیند. عموم منتقدان فاتال را اثری متوسط اما سرگرم نماینده ارزیابی نموده اند که درگیر کلیشه ها می گردد و تنها می تواند رضایت خاطر بعضی از دوست داران فیلم های مهیج و رازآلود را کسب کند. میانگین امتیاز این فیلم در متاکریتیک و راتن تومیتوز به ترتیب 43 از 100 و 52 از 100 بوده و تنها 1 نقد مثبت برای آن به ثبت رسیده است.

همان طور که پیش بینی می شد با نزدیک شدن به ایام کریسمس اوضاع فروش فیلم های قدیمی دوباره اکران شده با موضوع سال نو میلادی بهبود پیدا نموده است. فیلم الف به کارگردانی جان فاورو با 365 هزار دلار فروش طی هفته گذشته مجموع درآمد خود تا یکشنبه را به 2.03 میلیون دلار رسانده که 1.8 میلیون آن حاصل اکران دوباره فیلم در آمریکا و مابقی اش مربوط به بازارهای بین المللی است.

این فیلم کمدی داستان پسری به نام بادی (ویل فرل) را نشان می دهد که در پرورشگاهی در نیویورک زندگی می نماید. بادی شب کریسمس به داخل کیسه بابانوئل می رود و ناخواسته همراه با او راهی شمال می گردد. در آنجا پری ها تصمیم می گیرند که بادی را عظیم نمایند و قدرت هایی جادویی به او ببخشند. سال ها بعد بادی حقیقت زندگی خود را می فهمد و تصمیم می گیرد تا به نیویورک بازگردد تا پدر واقعی خود را پیدا کند.

فیلم برادر ناتنی این هفته تنها به 271 هزار فروش بسنده نموده است تا مجموع فروش آن به 1.8 میلیون دلار برسد. این فیلم فقط در سینماهای آمریکا روی پرده رفته است. همین میزان فروش کم هم برای چنین فیلم کمدی ضعیفی به کارگردانی لوک گرینفیلد قابل قبول است؛ زیرا برادر ناتنی نه از بازیگران محبوبی بهره می برد، نه بدعت خاصی برای خنداندن مخاطب در آن به چشم می خورد و نه حتی منتقدان به فیلم روی خوش نشان داده اند.

داستان برادر ناتنی درباره یک مرد مکزیکی به نام رناتوست که در نیروی هوایی کار می نماید و هنگامی که متوجه می گردد یک برادر آمریکایی ناتنی دارد که تا به امروز او را نمی شناخته بسیار شوکه می گردد. آشر، برادر ناتنی رناتو چندان به رسم و رسوم پایبند نیست، اما این دو مجبور می شوند برای کشف حقایق زندگی پدرشان راهی یک سفر جاده ای از مکزیک تا آمریکا شوند.

انیمیشن خاطره انگیز قطار سریع السیر قطبی پس از 16 سال در آمریکا و چند کشور اروپایی دوباره اکران شده است تا یکی از بهترین آثار رابرت زمکیس باری دیگر رنگ پرده به خود ببیند. حاصل اکران قطار سریع السیر قطبی طی هفته گذشته در آمریکا 231 هزار دلار بوده است. این انیمیشن پس از 18 روز اکران در آمریکا و سایر کشورهای جهان به فروشی در حدود 634 هزار دلار رسیده است.

قطار سریع السیر قطبی بر اساس کتابی با همین نام نوشته کریس ون آلسبرگ ساخته شده است. چهاردهمین اثر زمکیس در زمان اکرانش با استقبال متوسطی از جانب منتقدان روبرو شد و امتیاز آن در متاکریتیک 61 از 100 است، اما بسیاری از نوجوانان در سراسر جهان این انیمیشن را دوست داشتند. قطار سریع السیر قطبی راجع به پسر خردسالی است که برخلاف تمسخر بسیاری از دوستانش کاملا به بابانوئل و حضور وی در روزهای کریسمس معتقد است.

فیلم عجیب و غریب پس از 3 هفته فروش قابل توجه در دروان یکه تازی کرونا طی هفته های اخیر کج دار و مریز به فروش قابل قبولی دست یافته و این هفته هم با 174 هزار دلار و 3 پله سقوط در قیاس با هفته گذشته به مکان هفتم باکس آفیس رسیده است. این فیلم کمدی-ترسناک به کارگردانی کریستوفر لاندون و با فیلم نامه ای از کریستوفر لاندون و مایکل کندی با بودجه 6 میلیون دلاری پس از 39 روز نمایش در آمریکا و سایر کشورهای جهان 14.6 میلیون دلار فروخته است. امتیاز عجیب و غریب در راتن تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب 83 از 100 و 66 از 100 است که نشان می دهد اغلب منتقدان از تماشای آن راضی بوده اند. مثلا سایمون تامپسون از آی جی ان در بخشی از نقد خود برای این فیلم آورده است: عجیب و غریب اوقاتی خوش و خونین را رقم می زند. فیلمی خنده دار، هوشمندانه و با بازیگرانی مناسب و چند مرگ خوشمزه!

عجیب و غریب داستان یک قاتل سریالی با بازی وینس وان و یک دختر دبیرستانی با بازی کاترین نیوتون را به تصویر می کشد که به واسطه جادوی یک خنجر خاص بدن هایشان با یکدیگر جابه جا می گردد و دختر مدرسه ای خود را در جسم قاتل پیدا می نماید. آن ها تنها 24 ساعت فرصت دارند تا جادو را باطل نمایند و به بدن خود را بازگردند وگرنه تا ابد در جسم دیگری اسیر می شوند.

جنگ با باباعظیم توانست تعداد هفته های پیاپی حضور خود در میان پرفروش ترین های آمریکا را دو رقمی نماید. این فیلم کمدی-خانوادگی در دهمین هفته اکرانش با 170 هزار دلار فروش به رتبه ششم باکس آفیس رضایت داده است. مجموع فروش جدیدترین ساخته تیم هیل پس از 74 روز اکران 30.1 میلیون دلار اعلام شده که سهم سینماهای آمریکا و سایر کشورهای جهان از این رقم به ترتیب 18.1 و 11.9 میلیون دلار است.

جنگ با باباعظیم داستان دعواها و درگیری های پیتر (اوکس فگلی) و پدر عظیمش (رابرت دنیرو) برای تصاحب اتاق خواب را به تصویر می کشد! پیتر می بایست اتاق خواب دوست داشتنی خود را با پدرعظیمش تقسیم کند، اما از این کار به هیچ وجه راضی نیست و به همین خاطر اعلام جنگ می نماید.

فیلم دوباره اکران شده تعطیلات کریسمس نشنال لمپون باری دیگر در میان 10 فیلم نخست باکس آفیس قرار گرفته است. این فیلم بر اساس داستانی کوتاه از مجله نشنال لمپون ساخته شد و سومین قسمت از سه گانه تعطیلات نشنال لمپون به شمار می رود. این فیلم کمدی-خانوادگی با بودجه 25 میلیون دلاری در سال 1989 به فروشی بالغ بر 71 میلیون دلار دست پیدا کرد.

اکران مجدد تعطیلات کریسمس نشنال لمپون در آمریکا، انگلستان و استرالیا 798 هزار دلار نسیب برادران وارنر نموده است. این فیلم هفته گذشته در 500 سال نمایش داده شد و با 166 هزار دلار فروش در مکان نهم باکس آفیس جای گرفت.

نزدیکی به کریسمس باعث شده فروش خوب فیلم دوباره اکران شده چگونه گرینچ کریسمس را دزدید به کارگردانی ران هاوارد ادامه داشته باشد و این فیلم با 130 هزار دلار فروش در آمریکا مجموع فروش خود در این کشور را به 390 هزار دلار رسانده و رتبه دهم قرار گرفته است. اما 97 درصد از فروش چگونه گرینچ کریسمس را دزدید در اکران مجددش مربوط به بازارهای بین المللی است و فیلم خاطره انگیز هاوارد طی 18 روز در اروپا، آسیا و اروپا 18.03 میلیون دلار فروخته است.

انیمیشن چگونه گرینچ کریسمس را دزدید با بودجه 123 میلیون دلاری در زمان اکرانش به فروش 345 میلیون دلاری دست یافته است. این انیمیشن داستان شخصی به نام گرینچ با بازی جیم کری را به تصویر می کشد که سال ها قبل در هوویل به جهان آمده است، اما قیافه ترسناکش و علاقه بی حد و حسابش به مارتا می (دختری با بازی کریستین برنسکی) که ذره ای به گرینچ علاقه ندارد، باعث شده تا از آن سرزمین رانده گردد. از آن موقع تا به امروز، گرینچ کینه مردم هوویل را به دل داشته و در آستانه کریسمس زمان انتقام فرا رسیده است.

نام فیلمهفته اکرانفروش آخر هفتهفروش کلی
شکارچی هیولا

Monster Hunter

12.22.2
خانواده غارنشینان: عصر جدید

The Croods: A New Age

32.0727.1
فاتال

Fatale

10.90.9
الف

Elf

50.31.8
برادر ناتنی

Half Brothers

30.21.8
قطار سریع السیر قطبی

The Polar Express

20.20.6
عجیب و غریب

Freaky

50.18.5
جنگ با باباعظیم

The War with Grandpa

100.118.1
تعطیلات کریسمس نشنال لمپون

National Lampoons Christmas Vacation

30.10.7
چگونه گرینچ کریسمس را دزدید

How the Grinch Stole Christmas

20.10.3

*رقم فروش بر اساس میلیون دلار است.

منبع: BoxOfficeMojo

منبع: دیجیکالا مگ

به "شکارچی هیولا انیمیشن خانواده غارنشینان را شکار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکارچی هیولا انیمیشن خانواده غارنشینان را شکار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید