در جلسه شورای عالی بورس چه گذشت؟ ، تصمیمات مهم درباره دادوستد سهام عدالت

به گزارش وبلاگ بایجانی، حسن قالیباف اصل، دبیر و سخنگوی شورای عالی بورس گفت: امروز در جلسه شورای عالی بورس در مورد دو محور فرآیند دادوستد سهام عدالت و تاسیس شرکت های تامین سرمایه تصمیم گیری شد.

در جلسه شورای عالی بورس چه گذشت؟ ، تصمیمات مهم درباره دادوستد سهام عدالت

وی ضمن بیان اینکه تا به حال 27 شرکت آماده پذیرش در بورس شده اند، به آخرین شرایط سهام عدالت و شرکت های سرمایه گذاری استانی اشاره نمود و اضافه کرد: در جلسه امروز آخرین شرایط شرکت های سرمایه گذاری استانی و سهام عدالت آنالیز و گزارشی در این خصوص به شورای عالی بورس ارائه شد. بر اساس آیین نامه ابلاغ شده در مرداد ماه، شرکت های سرمایه گذاری استانی موظف بودند سهامداران خود را شناسایی و اسامی آن ها را در سامانه ثبت نمایند.

سخنگوی شورای عالی بورس ادامه داد: دو ماه از ابلاغ آیین نامه سپری شده و اکنون شرکت های سرمایه گذاری باید به منظور انتخاب اعضای هیات مدیره سهامداران را برای حضور در مجمع دعوت نمایند.

وی ادامه داد: شرکت های سرمایه پذیر هم باید سود سهامدارانی که روش مستقیم و غیر مستقیم را انتخاب نموده اند مطابق سایر سهامداران پرداخت نمایند. به این ترتیب سود سهامدارانی که روش مستقیم را انتخاب نموده اند به حساب شخصی واریز و سود افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب نموده اند به حساب شرکت های سرمایه گذاری استانی واریز می گردد.

قالیباف به ضرورت اصلاحات مصوبه سال 91 شورای عالی بورس در مورد شرکت های تامین سرمایه نیز اشاره نمود و اضافه کرد: با توجه به مصوبات شورا در سال 91 تاسیس شرکت های سرمایه گذاری موسسین می توانستند حداکثر 35 درصد یک شرکت تامین سرمایه را داشته باشند. اما امروز با اصلاحاتی که در این مصوبه صورت گرفت موسسین شرکت هایی که سهام عام تشکیل می دهند، فارغ از این که یک گروه یا چند گروه باشند، می توانند حداکثر60 درصد یک شرکت تامین سرمایه را داشته باشند و مجاز هستند که 40 درصد مابقی را پذیره نویسی عمومی نمایند.

او اضافه کرد: همچنین اگر گروه یا گروه هایی عضو هیات مدیره و سهامدار یک شرکت تامین سرمایه باشند نمی توانند در دیگر شرکت های تامین سرمایه به عنوان عضو هیات مدیره حضور داشته باشند.

منبع: سنا

منبع: تجارت نیوز

به "در جلسه شورای عالی بورس چه گذشت؟ ، تصمیمات مهم درباره دادوستد سهام عدالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در جلسه شورای عالی بورس چه گذشت؟ ، تصمیمات مهم درباره دادوستد سهام عدالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید