ترفندهای تسکین سریع دندان درد

به گزارش وبلاگ بایجانی، دندان درد، درد آزاردهنده ای به ویژه در شب است. این درد دلایل مختلفی دارد که از شایع ترین آن ها پوسیدگی دندان است.

ترفندهای تسکین سریع دندان درد

تسکین دندان درد در شب بسیار سخت است و باعث می گردد که فرد نتواند بخوابد. وبلاگ بایجانی در این مطلب راهکارهایی برای یاری به کاهش و تسکین این درد در شب و به خواب رفتن فرد ارائه می دهد.

استفاده از داروهای تسکین دهنده درد

مصرف داروهای ضد درد و مسکن هایی که بدون نسخه پزشک به فروش می رسند مانند استامینوفن یا ایبوپروفن یک روش سریع و ساده برای کاهش دردهای خفیف تا میانه دندان است. اگر درد دندانتان شدید است، بهتر است به دندانپزشک مراجعه کنید تا مسکن های قوی تری برای تان تجویز کند.

کمپرس سرد

استفاده از کمپرس سرد می تواند به کاهش درد دندان یاری کند. یک کیسه حاوی یخ را در یک حوله پیچیده و روی صورت یا فک خود بگذارید. رگ های خونی موجود در آن منطقه منقبض شده و می تواند باعث کاهش درد گردد. اگر احتمال می دهید که در شب دچار درد می شوید از بعد از ظهر هر چند ساعت حدود 15 تا 20 دقیقه از کمپرس سرد بهره ببرید تا از درد دندان در موقع خواب جلوگیری گردد.

ارتفاع دادن به سر

جریان خون در سر می تواند درد و التهاب را افزایش دهد. برای بعضی از افراد، خوابیدن روی یک بالش بلند یا استفاده از دو بالش ممکن است دردشان را کاهش دهد و یاری کند بهتر بخوابند.

پمادهای دارویی

استفاده از ژل های بی حس کننده و پمادهایی که حاوی موادی مانند بنزوکائین هستند می تواند با بی حس کردن منطقه درد، احساس درد را کاهش دهد. استفاده از بنزوکائین برای بچه ها خردسال مناسب نیست.

شست وشو با آب نمک

شست وشوی ساده با آب نمک یک درمان خانگی معمول برای دندان درد است. آب نمک یک ماده ضد باکتری طبیعی است، بنابراین می تواند التهاب را کاهش دهد. بعلاوه از دندان های آسیب دیده در برابر عفونت محافظت می نماید. شست وشو با آب نمک بعلاوه می تواند به از بین بردن ذرات مواد غذایی به جای مانده بین دندان ها یاری کند.

چای نعناع

گرداندن دمنوش نعناع در دهان یا استفاده از کیسه چای نعناع نیز ممکن است به تسکین موقت درد دندان شبانه یاری کند. نعناع حاوی ترکیبات ضد باکتری و آنتی اکسیدانی است. بعلاوه اثر بی حسی خفیف ایجاد می نماید.

میخک

اوژنول که یکی از ترکیبات اصلی میخک است می تواند باعث کاهش درد دندان گردد. اوژنول به عنوان ضد درد عمل نموده و منطقه درد را بی حس می نماید. به منظور استفاده از میخک برای این کار پودر میخک را در آب خیس کنید تا یک خمیر درست گردد. سپس خمیر را روی دندان بمالید. جویدن آرام دانه میخک نیز به تسکین درد یاری می نماید. این درمان برای بچه ها مناسب نیست، زیرا ممکن است آن را ببلعند.

سیر

اثر ضد باکتریایی سیر ممکن است به از بین بردن باکتری ها در دهان یاری کند. آلیسین که ترکیب اصلی سیر است، اثر ضد باکتریایی خوبی دارد که ممکن است به از بین بردن باکتری های موجود در دهان یاری نموده و درد دندان را کاهش دهد. یک حبه سیر را به آرامی جویده و اجازه دهید روی دندان تان قرار گیرد. این کار می تواند به درمان دندان درد شبانه یاری کند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب بلایی که نوشیدن چای بر سر شما می آورد! را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "ترفندهای تسکین سریع دندان درد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترفندهای تسکین سریع دندان درد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید