با این تست ساده سلامت عمومی خود را ارزیابی کنید

به گزارش وبلاگ بایجانی، در سرتاسر دنیا، زمین خوردن شایع ترین دلیل مرگ تصادفی پس از حوادث جاده ای است و اگر کاری برای بهبود این قابلیت تلاشی انجام ندهید، با بالا رفتن سن، شرایط تعادل شما خراب می گردد.

با این تست ساده سلامت عمومی خود را ارزیابی کنید

مطالعات پژوهشگران نشان می دهد داشتن تعادل خوب، شاخصی مناسب برای پیش بینی مدت و مقدار سلامتی شما است.

یک آزمایش خوب برای آنالیز قدرت تعادل شما این است که ببینید چقدر می توانید روی یک پا بایستید، این کار را ابتدا با چشمان باز و سپس با چشمان بسته انجام دهید.

کفش هایتان را درآورید، دست هایتان را روی پشتتان بگذارید و روی یک پا بایستید. ببین چقدر قادر به اجرای این عملیات هستید. به خاطر داشته باشید به محض اینکه پای ستون شده خود را جابجا نموده یا پای بلند شده خود را روی زمین بگذارید، آزمایش تمام می گردد. سپس این کار با چشمان بسته تکرار کنید. احتمالا از این که چقدر سریع آغاز به زمین خوردن می کنید، ناامید می شوید.

حفظ تعادل چقدر اهمیت دارد؟ طی مطالعه ای که در سال 2014 انجام شد، محققان 2760 مرد و زن را که در زمان آزمایش، همه 53 سال سن داشتند، مورد آزمایش قرار دادند. طی این مطالعه سرعت ایستادن از حالت نشسته و مدت زمانی که افراد می توانند با چشمان بسته روی یک پا بایستند مقدار گیری شد.

هنگامی که محققان 13 سال بعد این افراد را مورد ارزیابی قرار دادند، دریافتند که همه آزمایش ها، به طور مستقل، احتمال مرگ یک نفر را در آن دوره پیش بینی می کردند، اما تست ایستادن با یک پا برترین و دقیق ترین تست بود. احتمال مرگ آن دسته از افرادی که کمتر از دو ثانیه دوام آوردند، سه برابر بیشتر از افرادی بود که 10 ثانیه یا بیشتر خود را نگه داشتند.

چرا تست تعادل اینقدر مهم است؟

به گفته محققان، اهمیت تست تعادل به این علت است که بدن را به چالش می کشد. به گزارش سیناپرس، مغز شما به طور معمول از سه نوع اطلاعات مختلف برای ایستادن شما استفاده می نماید: چشم ها، سیستم دهلیزی که در گوش داخلی خود دارید و گیرنده های عمقی در اندام های شما که سیگنال هایی را به مغز می فرستند وقتی شما چشمانتان را می بندید، مغز باید سخت تر کار کند تا شما را ثابت نگه دارد.

منبع: بهداشت نیوز

منبع: فرارو

به "با این تست ساده سلامت عمومی خود را ارزیابی کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این تست ساده سلامت عمومی خود را ارزیابی کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید