از توپ وتشر مهمان برنامه روی آنتن تا اندی خواندن یوسف تیموری

به گزارش وبلاگ بایجانی، تلویزیون کوشش کرد یکی، دو روز پیش از شروع سال نو و لحظه سال تحویل با روی آنتن فرستادن برنامه هایی مخاطبانی را به خود جلب کند.

از توپ وتشر مهمان برنامه روی آنتن تا اندی خواندن یوسف تیموری

نوروز دوست داشتنی شنبه، 27 و یکشنبه 28 اسفند از شبکه یک پخش شد. این برنامه بعلاوه روز 29 اسفند به مدت هشت ساعت تا لحظه تحویل سال 1402 روی آنتن رفت. اجرای این برنامه را اقبال واحدی، عباس طاهریان، مهدی مهدی قلی و فرشته ایزدی بر عهده داشتند. شبکه دو شب عیدی را با اجرای المیرا شریفی مقدم، وحید رونقی و مجید یحیایی از 26 اسفند روانه آنتن کرد. برنامه سال تحویل شبکه سه از 26 اسفند تا لحظه تحویل سال 1402 به مدت چهار شب با اجرای حامد سلطانی پخش شد. این برنامه با دعوت از خوانندگان و هنرمندان همراه بود. شبکه چهار پیشواز را روی آنتن فرستاد. ویژه برنامه تحویل سال این شبکه از اذان مغرب آخرین روز سال شروع و تا تحویل سال، حدود 6 ساعت با اجرای محمدجعفر خسروی، سونیا پوریامین و ندا سپانلو روی آنتن بود. پنج ستاره ویژه تحویل سال شبکه پنج با اجرای مصطفی امامی از شنبه، 27 اسفند تا دوشنبه، 29 اسفند روی آنتن شبکه تهران رفت و شبکه نسیم برنامه کودک شو را با اجرای پژمان بازغی برای سال تحویل روی آنتن برد.

با این حال آن چه به عنوان حاصل این برنامه ها ماند چندین ویدئوی وایرال شده در فضای مجازی بود که در تحسین این برنامه ها هم نبودند. از جمله این ویدئوها، ویدئوی مربوط به عصبانیت امیر خادم، نویسنده کتاب سدنصرالدین از حامد سلطانی بود. حامد سلطانی که اجرای برنامه ویژه سال تحویل شبکه سه را بر عهده داشت در بخشی از این برنامه با ارائه اطلاعاتی نادرست در خصوص یکی از مهمانانش؛ امیر خیام، موجب عصبانیت او روی آنتن زنده شد.

سلطانی در معرفی خیام، نویسنده کتاب سدنصرالدین گفت: امیرخان خیام را داریم که از رفیق های آقامرشد چلویی هستند و همه می دانند که مرشد چلویی چه قدر از جنس کسب وکار از نوع باانصافش بوده است. امیر خیام در پاسخ به این شیوه معرفی گفت: فکر می کنم اشتباه به شما گفته اند. من سنم اصلا به مرشد نمی خورد. مرا دعوت کردید تا در خصوص کتاب سدنصرالدین صحبت کنم. شما نمی دانید مرا برای چه دعوت نموده اید! می گویید من از دوستان صمیمی مرشد چلویی ام، من اصلا سنم به مرشد نمی خورد.

از جمله دیگر اتفاقات این ویژه برنامه های تحویل سال به وسیله یوسف سلامی، خبرنگار صداوسیما رقم خورد. یوسف سلامی، خبرنگار صداوسیما، در ویژه برنامه تحویل سال شبکه دو با اشاره به گزارش جنجالی پیشینش از خرید سه زن از فروشگاه با پول یارانه، گفت: سه خانم را بردم فروشگاه که با یارانه شان خرید نمایند، الان اگر باز آن سه خانم را به فروشگاه ببرم فکر نمی کنم دیگر با آن یک میلیون و 200 بگردد خرید کرد. سلامی این جمله را در واکنشی به کسانی گفت که از او پرسیده بودند باز هم حاضر است با همان موضوع به فراوری گزارش بپردازد یا خیر. گزارش مذکور 27 اردیبهشت 1401 پخش شد.

آن چه هادی چوپان، قهرمان مسترالمپا در ویژه برنامه نوروزی شبکه سه گفت هم مورد توجه نهاده شد. او در بخشی از این برنامه با بیان این که ما مثالی از یکی از بزرگان ورزش مان داریم که می گوید هر کسی می تواند درس بخواهد رئیس جمهور گردد، اما هر کسی نمی تواند قهرمان مسترالمپا گردد ادامه داد: چون مسترالمپا 58 سال است که برگزار می گردد و فقط 17 قهرمان داشته است. کسی که قهرمان مسترالمپیا می گردد اوج تناسب انسانیت و زیبایی عضلات را به نمایش می گذارد. چوپان بعلاوه گفت: من توانستم به عنوان هفدهمین نفر در 58 سال گذشته که از برگزاری مسترالمپا می گذرد، مجسمه ساندو را به نام ایران کنم. ساندو مردی آلمانی و اولین کسی بود که تناسب اندام را به مردم معرفی کرد. این مجسمه هر سال به قهرمان می رسد و اکنون به نام من است.

یوسف تیموری که در کنار خدادا عزیزی از جمله مهمانان ویژه برنامه نوروزی شبکه سه بود در بخشی از این برنامه به تقلید آهنگ ملی پوش ها از اندی پرداخت و این هم یکی دیگر از ویدئو های وایرال شده از ویژه برنامه های سال تحویل تلویزیون در فضای مجازی بود. یوسف تیموری در بخشی از این برنامه که در آن مشغول تقلید صدا و تعریف خاطره ای بود به خواندن ترجیع بند ماشالا، ماشالا از آهنگ ملی پوش ها با صدای اندی پرداخت.

نشان دادن نوازندگانی در حال نواختن بدون آن که برخلاف گذشته تلاشی برای پنهان کردن سازشان صورت گیرد از جمله اتفاقاتی بود که در ویژه برنامه تحویل سال شبکه یک رخ داد و موجب تعجب مخاطبان شد. تلویزیون سال هاست که طبق قانونی نانوشته، روی نمایش ساز خط قرمز کشیده و هر بار به ترفندی از زیر نشان دادن آن شانه خالی نموده است، اما این بار در ویژه برنامه تحویل سال شبکه یک، اتفاقی افتاد که سوژه شبکه های اجتماعی شد. نشان دادن نوازندگانی در حال نواختن بدون آن که برخلاف گذشته تلاشی برای پنهان کردن سازشان صورت گیرد از جمله اتفاقاتی بود که موجب شد به عدول صداوسیما از قانون نانوشته ای که پیش از این رعایتش می کرد، تعبیر گردد.

از جمله دیگر ویدئو های ویرال شده در فضای مجازی پس از سرانجام ویژه برنامه های تحویل سال صداوسیما، تصاویری از مهمان خارجی یکی از برنامه ها بود که کراوات داشت. شبکه چهار در پیشواز، ویژه برنامه تحویل سال این شبکه، میزبان هفت شخصیت فرهنگی از سرزمین های بهره مند از آیین نوروز شد که از دوشنبه، بخارا، سمرقند، هرات، لاهور، بمبئی، قونیه و نجف اشرف آمده بودند.

این بخشی از ویدئو هایی بود که از ویژه برنامه های تحویل سال در فضای مجازی وایرال شد. هرچند در این میان رسانه ای، چون تسنیم معتقد است نقشه های گروه هایی که در پی ضربه زدن به مرجعیت رسانه ملی اند نقشِ برآب شد. چون تلویزیون در لحظه تحویل سال هم برنامه داشت و هم برگِ برنده.

منبع: فرارو

به "از توپ وتشر مهمان برنامه روی آنتن تا اندی خواندن یوسف تیموری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از توپ وتشر مهمان برنامه روی آنتن تا اندی خواندن یوسف تیموری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید