آب میوه غلیظی که فشار خون را کاهش می دهد

به گزارش وبلاگ بایجانی، نوشیدن این آب میوه غیر معمول می تواند فشار خون را کاهش دهد.

آب میوه غلیظی که فشار خون را کاهش می دهد

نتایج تحقیقات نشان می دهد که نوعی توت قرمز ریز (لینگون بری یا کوبری) که شبیه کرن بری (توت خرس) است به میزان کافی برای بهبود عملکرد رگ های خونی قدرتمند عمل می نماید.

نوشیدن آب لینگون بری در درازمدت با گشاد کردن رگ های خونی و شل کردن سلول های عضلانی صاف درون رگ ها، فشار خون را کاهش می دهد.

بسیاری از افراد فشار خون بالا را تجربه می نمایند و بسیاری در معرض خطر بیماری عروقی ناشی از اختلال در عملکرد رگ های خونی هستند. تغذیه، علاوه بر دارو، نقش اساسی در مدیریت فشار خون و اختلالات مرتبط با آن مانند بیماری قلبی دارد.

نتایج مطالعه تجربی کنونی نشان داد که یک درمان هشت هفته ای با آب غلیظ لینگون بری باعث کاهش فشار خون در موش های مبتلا به فشار خون می شود.

توت ها، چای، کاکائو، سبزیجات و میوه های غنی از پلی فنول و آنتی اکسیدان، سلامت قلب و عروق را بهبود می بخشند. انواع توت های نوردیک مانند لینگون بری، توت سیاه، کرن بری و قره گیله منابع عالی پلی فنول ها ازجمله فلاونوئیدها، آنتوسیانیدین ها و پروآنتوسیانیدین ها هستند.

نوردیک، به منطقه ای فرهنگی و جغرافیایی در اروپای شمالی و اقیانوس اطلس شمالی گفته می شود. این منطقه کشور های دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ و سوئد بعلاوه قلمرو های خودمختار الند، گرینلند، سوالبار و فاروئه را شامل می شود.

موش های دارای فشار خون ژنتیکی تغذیه شده با آب لینگون بری، بیان ژن های ایجادنماینده التهاب در آئورت را متوقف کردند، اما سایر آب توت ها آنقدر موثر نبودند.

این امکان وجود دارد که آب لینگون بری با کاهش سطح سرمی بعضی از هورمون ها که مسئول افزایش فشار خون هستند، اثر ضد التهابی داشته باشد بعلاوه فراوری اکسید نیتریک را افزایش می دهد که به نوبه خود باعث گشاد شدن عروق خونی و بهبود عملکرد عروق می شود.

آن کیویماکی، نویسنده این مطالعه گفت: این یافته های تجربی به شواهدی از مطالعات بالینی مقایسه ای روی افراد سالم با فشار خون کمی بالا احتیاج دارند که در این مرحله به جای درمان دارویی، هدایت های تغذیه ای و سبک زندگی دریافت نموده اند. آب لینگون بری جایگزین دارو نیست، اما مکمل غذایی خوبی محسوب می شود.

منبع: ایسنا

منبع: فرارو

به "آب میوه غلیظی که فشار خون را کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب میوه غلیظی که فشار خون را کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید