170 هزار شغل در کمیته امداد ایجاد می گردد

به گزارش وبلاگ بایجانی، خبرنگاران/خراسان رضوی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: پیش بینی می گردد سال جاری به طور قطع 170 هزار فرصت شغلی در کمیته امداد ایجاد گردد.

170 هزار شغل در کمیته امداد ایجاد می گردد

مرتضی بختکمک، در همایش شبکه بانکی یاور توانمندسازی مالی نیازمندان در سالن همایش اردوگاه ثامن الائمه، اظهار کرد: هدف این جلسه تشکر از همکاران و به تعبیری مددکاران اجتماعی خراسان رضوی است که در عرصه اشتغال ما را کمک کردند. یقیناً حضور آقای همتی در سطح استان و کشور برای همکاران بانکی که ما را کمک می نمایند، بسیار موثر است.

وی اضافه نمود: وام هایی که توسط بانک ها پرداخت می گردد دارای سه ویژگی است؛ اولاً این وام ها قرض الحسنه است و برای ایجاد اشتغال برای محرومین مورد استفاده قرار می گیرد، به همین جهت کار شما بسیار ارزشمند است و با این تسهلات زندگی افراد زیادی احیا شده و هزاران یتیم زنده شده اند.

مدیرکل کمیته امام خمینی(ره) بیان نمود: در حال حاضر 70 هزار دانشجو و 375 هزار دانش آموز زیر نظر پوشش کمیته امداد هستند. همچنین در شرایط کنونی باید به فراوری خانگی و مشاغل خُرد توجه گردد تا در عرضه فراوری بیشترین بهره برداری را داشته باشیم.

بختکمک بیان نمود: بر اساس برنامه ششم توسعه باید سالانه 100 هزار شغل ایجاد گردد که از این مقدار 70 هزار سهم کمیته امداد و 30 هزار سهم بهزیستی است. همچنین براساس تبصره 16 حدود پنج هزار میلیارد تومان تسهیلات تخصیص می یابد که سه هزار و 500 میلیارد تومان سهم کمیته امداد و هزار و 500 میلیارد تومان سهم بهزیستی است.

وی افزود: در این سه سال گذشته، در سال 96 حدود 170 هزار و در سال 97 حدود 148 هزار شغل ایجاد شده است که از این نظر یک سوم اشتغال کشور در آن سال توسط این نهاد ایجاد شده است. همچنین در امسال تا کنون از اعتبارات تبصره 16، حدود 92 هزار شغل با پرداخت 22 هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات ایجاد شده است. همچنین از محل اشتغال روستایی نیز در سال گذشته دو هزار و 500 تومان تخصیص یافته و از این مقدار 30 هزار شغل ایجاد شده است.

مدیرکل کمیته امام خمینی(ره) گفت: همچنین در امسال از محل اشتغال روستایی 300 میلیارد تومان پرداخت و 30 هزار شغل ایجاد شده است. در حال حاضر، دو هزار و 650 میلیارد تومان طرح در بانک ها وجود دارد که در صورت تخصیص 75 هزار شغل ایجاد خواهد شد.

بختکمک توضیح داد: به طور کلی مجموعاً 5800 میلیارد تومان تسهلات از محل اشتغال روستایی و تبصره 16 پرداخت شده است و پیش بینی می گردد امسال 205 هزار شغل ایجاد خواهد شد. سهم امسال 70 هزار اشتغال است اما ما 98 هزار شغل ایجاد نموده ایم و ریل گذاری خوبی شده است و از فناوری غافل نمانده ایم و در این قسمت کارهای ارزشمندی اجرا شده است. پیش بینی می گردد امسال به طور قطع 170 هزار اشتغال در کمیته امداد ایجاد گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "170 هزار شغل در کمیته امداد ایجاد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "170 هزار شغل در کمیته امداد ایجاد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید