یک بار برای همواره به محل خوابتان نظم دهید

به گزارش وبلاگ بایجانی، اتاق خواب همیشه مکانی برای به آرامش رسیدن و فرار از استرس های روزمره است، از این رو تمیزی تختخواب و منظم بودن آن امری ضروری خواهد بود.

یک بار برای همواره به محل خوابتان نظم دهید

تمیزی تختخواب از اصلی ترین فاکتورهایی است که باید در نظافت کلی اتاق خواب به آن توجه گردد تا خوابی آرام به ما هدیه گردد. ولی چه کارهایی می توان انجام داد که تختخوابی مرتب و در پی آن اتاق خواب تمیزی داشته باشیم؟ در این مطلب از وبلاگ بایجانی به راهکارهای نظم دهی اتاق خواب می پردازیم.

راهکارهای نظم دهی اتاق خواب

بی نظمی دشمن آرامش است. وقتی یاد همه چیزهایی که در اطراف شما هستند می افتیم، سخت است که به خواب با کیفیت برویم.

از ملحفه های بدون چروک بهره ببرید

یکی از دلایلی که تخت خواب هتل های مجلل احساس تمیزی را به شما منتقل می نمایند، صاف و بدون چروک بودن ملحفه هاست. اگر بخواهید برای اتو کردن ملحفه هایتان وقت بگذارید، زمان بر و طاقت فرسا خواهد بود. برترین راه برای اینکه ملحفه هایی بدون چروک داشته باشید، این است که ملحفه تازه شسته شده را در حالی که هنوز کمی نم دارد، از لباسشویی بیرون آورده و روی تخت پهن کنید.

ملحفه های یدکی را زیر تشک نگهداری کنید

اگر فضای کمد لباس های شما کم است و از قرار دادن روتختی و ملحفه های یدکی خود در گوشه و کنار اتاق رختشویی یا هر جای دیگری که مناسب باشد خسته شده اید، از این راه حل بهره ببرید. ملحفه های تمیز را تا نموده و آنها را به صورت لایه لایه زیر تشک قرار دهید. با به کار بردن این روش، فضای زیادی در کمد آزاد می گردد و زمانی که به آنها احتیاج داشته باشید، در کوتاه ترین زمان آن را پیدا می کنید.

نصب دقیق روتختی از راهکارهای نظم دهی اتاق خواب

نصب ملحفه هایی که لبه آن ها با کش دوخته شده، راحت تر از ملحفه های بدون دوخت است. زیرا به راحتی ملحفه های صاف، از تخت جدا نمی شوند. همان طور که می دانید نصب روتختی سخت است، بخصوص اگر تختتان نزدیک به دیوار، میز و غیره باشد. برترین راه برای تعویض ملحفه این است که همزمان با جدا کردن روتختی کثیف، ملحفه تمیز را نصب کنید. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب زیباترین فرش ها در چیدمان منزل سر بزنید.

لحاف و ملحفه های اضافی را حذف کنید

استفاده از ملحفه، لحاف، پتو، بالش و کوسن های اضافی نه تنها کاربردی ندارد، بلکه تمیزی تختخواب و مرتب کردن آن را سخت می نماید. هنگام خرید روتختی و لحاف، مدل هایی را انتخاب کنید که در بیشتر فصول سال قابل استفاده باشند. حذف کردن این موارد موجب صرفه جویی در وقت و انرژی شما خواهد شد.

ترکیب رنگ ها و بافت ها از راهکارهای نظم دهی اتاق خواب

داشتن تختی که به خوبی آراسته شده باشد، جلوه زیبایی به اتاق خواب شما می بخشد. راه های زیادی وجود دارند که می توانید با کمکشان تخت خوابتان را تزیین کنید. یکی از موثرترین آن ها این است که از کوسن یا روبالشی های تزیینی در رنگ هایی که با سایر وسایل اتاق خواب مطابقت دارند یا مکمل آن ها هستند، بهره ببرید.

در اطراف تخت خود از اکسسوری های مناسب بهره ببرید

حتی برترین لباس های شما بدون اکسسوری های مناسب خاص به نظر نمی رسند و همین امر در خصوص تخت نیز صدق می نماید. برای اینکه واقعا همه چیز زیبا و چشمگیر باشد، باید چند اکسسوری مناسب اضافه کنید. اطراف تخت را با نقاشی های دیواری، گیاهان آویز یا گلدانی و شمعدانی های متمایز پر کنید.

اگر در اتاق خواب با کمبود فضا برای نگهداری ملحفه، لباس و غیره روبرو هستید. با قرار دادن یک صندوقچه زیبا به عنوان اکسسوری متفاوت در پایین تخت، این مشکل را برطرف کنید.

تختخواب را در جای مناسب نصب کنید

اگر اتاق شما کوچک باشد یا گوشه های عجیب و غریب و مبلمان دیگری در راستا تخت باشد، رفت و آمد به اتاق سخت می گردد. برای برطرف این مشکل به نزدیک ترین فروشگاه لوازم ساختمانی یا سخت افزاری رفته و مجموعه ای از چرخ های قفل دار خریداری کنید که برای نصب روی پایه های تخت شما مناسب باشند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب این مدل پرده، پذیرایی شما را بی نظیر می نماید را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "یک بار برای همواره به محل خوابتان نظم دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک بار برای همواره به محل خوابتان نظم دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید