کاهش نظامیان آمریکایی در عراق تا 2500 نفر تکمیل شد

به گزارش وبلاگ بایجانی، وزارت دفاع آمریکا روز آدینه گفت که کاهش نظامیان این کشور در عراق تا 2500 نظامی را تکمیل نموده است.

کاهش نظامیان آمریکایی در عراق تا 2500 نفر تکمیل شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بایجانی، وزارت دفاع آمریکا روز آدینه بیان نمود که تعداد نظامیان این کشور در عراق به 2500 نفر رسیده است.

کریستوفر میلر سرپرست وزارت دفاع آمریکا در بیانیه ای گفت: این اقدام منعکس کننده توانایی فزاینده نیرو های امنیتی عراق در مقابله داعش بوده است.

وی در ادامه گفت: توانایی ما برای کاهش سطح نیرو های شاهدی بر پیشرفت واقعی است.

در بیانیه میلر آمده است: امروز، آمریکا سطح نیرو های خود در عراق را بر اساس دستور رئیس جمهور ترامی به 2500 نفر کاهش داد.

از سوی دیگر ارتش آمریکا امروز (آدینه) بیان نمود که شمار نظامیان این کشور در افغانستان و با وجود مخالفت کنگره به رقم 2500 نفر کاهش یافته است.

تا به امروز تعیین نیست که دولت جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا چه تصمیمی در این خصوص خواهد گرفت.

بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا که بر ماندن شمار اندکی از نظامیان این کشور برای اطمینان از عدم حمله القاعده یا سایر گروه های تروریستی به آمریکا تاکید دارد با سوالاتی زیاد از جمله چگونگی کاهش نظامیان خارجی روبرو بوده و تا به امروز سیاست دولت آینده در برابر افغانستان تعیین نشده است.

پیش از این و به رغم هشدار مقامات ارشد نظامی و عدم تخصیص بودجه دفاعی از سوی کنگره برای کاهش نظامیان، کریستقر میلر، سرپرست وزارت دفاع آمریکا اعلام نموده بود که دستور ترامپ برای کاهش نظامیان در افغانستان را اجرا خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کاهش نظامیان آمریکایی در عراق تا 2500 نفر تکمیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش نظامیان آمریکایی در عراق تا 2500 نفر تکمیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید