بایدن تاریخ سازی می کند؟، احتمال انتصاب اولین وزیر دفاع زن در آمریکا

به گزارش وبلاگ بایجانی، خبرنگاران : رئیس جمهور منتخب آمریکا احتمالا در گامی تاریخی یک وزیر زن را برای ریاست پنتاگون در نظر دارد.

بایدن تاریخ سازی می کند؟، احتمال انتصاب اولین وزیر دفاع زن در آمریکا

به گزارش وبلاگ بایجانی به نقل از وبلاگ بایجانی، با معرفی جو بایدن به عنوان رئیس جمهور منتخب آمریکا برآورد های رسانه ای به سمت و سوی ترکیب احتمالی کابینه او سوق پیدا کرده است.

بنابر گزارش شبکه ان بی سی نیوز، جو بایدن دموکرات که توانست با قاطعیت رقیب سرسخت خود دونالد ترامپ را از کرسی ریاست جمهوری آمریکا به زیر بکشاند، در جایی گفته که کابینه او باید منعکس کننده حساسیت های قرن 21 باشد. یکی از مناصب مهم در دولت آینده آمریکا، تصدی پنتاگون است که بعید نیست در دولت بایدن ریاست آن به یک زن سپرده شود.

شبکه ان بی سی نیوز در گزارشی نوشت بایدن قصد دارد با انتخاب یک زن به ریاست پنتاگون گامی تاریخی برداشته و یکی از موانع باقی مانده برای زنان در عرصه سیاسی را برای همیشه مرتفع سازد. میشل فلورنوی، مقام پیشکسوت پنتاگون است که به عنوان سیاستمداری میانه رو شناخته می شود و گفته می شود گزینه اصلی بایدن برای تصدی وزارت دفاع آمریکاست.

آخرین وزیر دفاع آمریکا مارک اسپر بود که تشعشات شکست دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2020 بیش از هر کسی او را هدف قرار داد. اسپر که اختلاف نظر های بسیاری با ترامپ داشت، روز دوشنبه با ریاست پنتاگون خداحافظی کرد و از سمت خود برکنار شد. فلورنوی در صورت تائید برای الحاق به کابینه بایدن، وزارت دفاع آمریکا را در حالی تحویل می گیرد که با کاهش بودجه مواجهه است و باید در توزیع واکسن کرونا در ماه های آینده مشارکت داشته باشد.

به نوشته این رسانه آمریکایی، دموکرات ها از مدت ها پیش به دنبال معرفی یک وزیر زن برای رفتن به پنتاگون بوده اند. در سال 2016 قرار بود با پیروزی هیلاری کلینتون، فلورنوی به سمت وزیر دفاع آمریکا منصوب شود. گفته می شود فلورنوی گزینه اول بایدن برای رفتن به وزارت دفاع آمریکاست.

فلورنوی 59 سال دارد و تا به امروز در وزارت دفاع آمریکا مناصب مختلفی را عهده دار بوده است. او از سال 2009 تا 2012 معاون وزیر دفاع آمریکا بوده است. با توجه به میانه رو بودن فلورنوی احتمال تائید او از سوی سنا بالا است.

منبع: اقتصادنیوز

به "بایدن تاریخ سازی می کند؟، احتمال انتصاب اولین وزیر دفاع زن در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن تاریخ سازی می کند؟، احتمال انتصاب اولین وزیر دفاع زن در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید