کالا های ضروری در اولویت ثبت سفارش قرار گرفتند

به گزارش وبلاگ بایجانی، علیرضا رزم حسینی وزیر صمت اظهار کرذ: بدلیل کمبود منابع ارزی تعدادی از افراد در صف ثبت سفارش و تعدادی در صف تخصیص ارز از سوی بانک مرکزی هستند که این اعداد قابل ملاحظه است برهمین اساس در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مصوب شد مدیریت ثبت سفارش در وزارت صمت انجام شود که این موضوع انجام شد و ما کالا های ضروری را در اولویت ثبت سفارش قرار دادیم.

کالا های ضروری در اولویت ثبت سفارش قرار گرفتند

رزم حسینی ادامه داد: از این هفته افرادی که نیاز به ارز ندارند و ارز در خارج از کشور دارند مجاز هستند تا کالا وارد کنند و علاوه براین صادرکنندگانی که از سال 98 تعهد ارزی داشتند می توانند از محل تعهد صادراتی مجوز واردات کالا های اولویت دار دریافت کنند این موضوع باعث می شود صادرات افزایش یابد و نیاز واحد های صنعتی به مواد اولیه تامین شود.

وی اضافه کرد: در هفته های گذشته با تشکل های بخش خصوصی هم اندیشی داشتیم و تا ماه های پایانی سال شاهد رشد صادرات و افزایش کالا های وارداتی خواهیم داشت.

وزیر صمت ادامه داد:سامانه های معاملاتی یکی از راستا های کاهش حضور فیزیکی افراد است، زیرا بروکراسی اداری مخل توسعه کشور است و ما در وزارت صمت تلاش کردیم این بروکراسی ها را حذف کنیم تا راستا های تولید و تجارت را اسانتر کنیم.

وی اضافه کرد: اگر بخش خصوصی اشکالاتی در سامانه توسعه تجارت الکترونیکی می بینند حتما به وزارت صمت اطلاع دهد.

او درباره کالا هایی که در گمرک باقی مانده است گفت: کالا های وراداتی 2 گروه هستند گروه اول ارز 4200 تومانی دریافت می کنند که این کالا ها در گمرک باقی می ماند و تا ارز 4200 تومانی را از بانک مرکزی دریافت کنند و بعد از گمرک ترخیص می شوند و گروه دوم نیزمتقاضیانی هستند که ارز نیمایی دریافت می کنند و منتظر دریافت ارز از سوی بانک مرکزی برای ترخیص کالا هستند.

رزم حسینی اضافه کرد: براساس سیاست جدید، متقاضی که اعلام کند نیاز به ارز نیمایی ندارد اجازه ترخیص داده می شود و افرادی که نیاز به ارز دارند باید در سامانه نیمایی ارز خریداری کنند تا ترخیص کالا صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری صداو سیما

منبع: تجارت نیوز

به "کالا های ضروری در اولویت ثبت سفارش قرار گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کالا های ضروری در اولویت ثبت سفارش قرار گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید