کارهای عجیب ایلان ماسک برای چند دلار بیشتر!

به گزارش وبلاگ بایجانی، دیجیاتو نوشت: توییتر اعلام کرده است که احراز هویت دو مرحله ای با پیامک به زودی تنها در اختیار دارندگان اشتراک پولی این پلتفرم قرار خواهد داشت.

کارهای عجیب ایلان ماسک برای چند دلار بیشتر!

پس از خرید توییتر از طریق ایلان ماسک و تغییرات گسترده در سطوح مدیریتی آن، روش های تازهی برای درآمدزایی در این شبکه اجتماعی در نظر گرفته شده است. تازهترین اقدام پلتفرم تحت مالکیت ماسک، دریافت هزینه اشتراک برای ارسال پیامک احراز هویت دو مرحله ای از کاربران است.

سرویس توییتر Blue، اشتراک غیر رایگان شبکه اجتماعی مذکور است که امکان دریافت تیک آبی و دسترسی زودهنگام به برخی قابلیت ها را در اختیار علاقه مندان قرار می دهد. همچنین ویژگی های دیگری مثل امکان ویرایش توییت ها، آیکن های سفارشی برای اپ موبایل، پوسته های متنوع و به اشتراک گذاشتن توییت ها و ویدئوهای طولانی تر از مزیت های سرویس مورد بحث محسوب می شوند.

اکنون توییتر اعلام کرده است که از تاریخ 29 اسفند ماه (20 مارس) امکان دسترسی به احراز هویت دو مرحله ای از طریق پیامک تنها در اختیار مشترکین سرویس Blue قرار می گیرد. هزینه استفاده از این طرح در هر ماه برای دارندگان دستگاه های مبتنی بر اندروید، 8 دلار و برای صاحبان محصولات اپل، 11 دلار در نظر گرفته شده است. افرادی که از این روش احراز هویت دو مرحله ای استفاده می نمایند، در صورت عدم عضویت در سرویس مذکور، شاهد غیر فعال شدن قابلیت دریافت پیامک خواهند بود.

دلایل مشخصی برای تصمیم تازه توییتر از سوی مدیران آن ذکر نشده است؛ اما واضح است که این شرکت روزهای چندان خوشی را از لحاظ مالی سپری نمی کند و می خواهد با کاهش هزینه ارسال پیامک، کاربران بیشتری را هم به استفاده از اشتراک پولی خود ترغیب نماید. طبق داده های منتشر شده در اواخر سال 2021، تنها 2.6 درصد از افراد، احراز هویت دو مرحله ای توییتر را فعال کرده بودند که 74 درصد از آن ها، کد تایید را از طریق پیامک دریافت می کردند.

شایان ذکر است که کاربران توییتر هنوز می توانند از سایر روش های ورود دو مرحله ای مانند اپلیکیشن های احراز هویت به شکل رایگان استفاده نمایند. بسیاری از کارشناسان معتقد هستند که دریافت کدهای تایید از طریق پیامک، پایین ترین سطح امنیت در میان شیوه های فعلی را ارائه می کند؛ زیرا با دسترسی غیر مجاز به سیم کارت کاربر، امکان ورود و سرقت اطلاعات شخصی وی وجود خواهد داشت.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "کارهای عجیب ایلان ماسک برای چند دلار بیشتر!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارهای عجیب ایلان ماسک برای چند دلار بیشتر!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید