چند راه حل ساده برای خلاصی از درد کمر

به گزارش وبلاگ بایجانی، تهران (پانا) - فوق تخصص جراحی ستون فقرات کشورمان گفت دردهایی که صرفا شب اتفاق می افتد و روز برطرف می گردد معمولا مکانیکال هستند. کاهش وزن و رعایت اصول بهداشت ستون فقرات حتما به برطرف این دردها یاری می نماید.

چند راه حل ساده برای خلاصی از درد کمر

به گزارش فارس، حسن قندهاری فوق تخصص جراحی ستون فقرات و متخصص ارتوپد با اشاره به اینکه ضربه ها پس از گذشت زمان علامت دیسک خفیف نمی دهند گفت: علامت ناشی از ضربه با دیسک فرق دارد اما یک دیسک کوچک می تواند پیش زمینه ای برای اسپاسم عضلانی باشد. این اسپاسم ها و بیماریهای دژنراتیو(فرسایشی تخریبی) کمری در سنین کمتر از 50 سال احتیاج به آنالیز بیش از یک ام آر آی ندارد. اگر درد در حال کاهش باشد ورزش به فرد یاری می نماید تا به زندگی عادی بازگردد. اصلی مهم در این بین وجود دارد و آن این است که محدودیتی برای این بیماران وجود ندارد. هرچه این بیماران زودتر به زندگی عادی بازگردند احتمال بهبودی وی بیشتر خواهد بود.

وی در مورد بیماری های سیاتیک و دیسک کمر گفت: این دو از هم جدا نیستند. دیسک کمر پس از آزردگی مسیری از یک بیرون زدگی عادی تا زمانیکه دیسک پاره می گردد را طی می نماید. وقتی دیسک پاره می گردد و روی عصب فشار می آورد درد آن اصطلاحا سیاتیکا نامیده می گردد. درد دیسک کمر و سیاتیکا در فردی که درد تیرکشنده در اندام خود دارد، وجود دارد و قابل افتراق نیست.

این فوق تخصص جراحی ستون فقرات کشورمان اعلام کرد: اگر درد کمر در طیف سنی 20 تا 50 سال به صورت مستمر و دائمی باشد حتما احتیاجمند آنالیز است اما دردهایی که صرفا شب اتفاق می افتد و روز برطرف می گردد معمولا مکانیکال هستند و موضوع مهمی نیست. کاهش وزن و رعایت اصول بهداشت ستون فقرات حتما به برطرف درد یاری می نماید.

قندهاری درباره افرادی که برای مدت طولانی درد کمر دارند و مسکّن مصرف می نمایند گفت: اگر بیش از 6 ماه از خوردن مسکّن بگذرد و بیرون زدگی دیسک واضح و علامت دار باشد حتما باید درمان گردد. درمان این افراد می تواند ساده همراه با تزریق یا جراحی باشد.

وی درخصوص افرادی که کمردرد دارند اما در ام آر آی آنها موردی مشاهده نشده گفت: این افراد دردهای مکانیکی دارند. اگر این درد ثابت باشد باید آنالیز بیشتری به جز ام آر آی انجام گردد. درد و سوزش بین دو کتف و سرشانه در مشاغلی مثل آرایشگری و دندانپزشکی به ویژه اگر کمی قوز داشته باشند وجود دارد . این افراد باید در حین کار حالت بدنی خود را تغییر داده و ورزش های اصلاحی را انجام دهند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "چند راه حل ساده برای خلاصی از درد کمر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند راه حل ساده برای خلاصی از درد کمر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید