پدافند غیرعامل از مهم ترین رویکردها و راهبردها در حوزه مدیریت بحران شهری است

به گزارش وبلاگ بایجانی، خبرگزاری خبرنگاران- همزمان با بزرگداشت هفته پدافند غیر عامل، جلسه ای با حضور اعضاء کارگروه پدافند غیر عامل شهرداری تبریز در محل سالن همایش های بین المللی شهرداری تبریز برگزار گشت.

پدافند غیرعامل از مهم ترین رویکردها و راهبردها در حوزه مدیریت بحران شهری است

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛در این جلسه بهرام نسیانی شهردار منطقه 9 ضمن گرامی داشت هفته پدافند غیر عامل گفت: پدافند غیرعامل از مهم ترین رویکردها و راهبردها در حوزه مدیریت بحران شهری است و در این راستا این شهرداری کوشش دارد با فراهم ساختن زیرساخت های لازم، در مواقع ضرورت و بحران، با پوشش سریع و مطلوب حوادث، زمان خدمات رسانی و همچنین امداد و نجات شهفرایندان در شرق و جنوب شرق تبریز را به حداقل زمان ممکن برساند.

وی افزود: احداث ایستگاه آتش نشانی و پد هلیکوپتر از جمله پروژه های مهم عمرانی و خدماتی منطقه در راستای مدیریت بحران در این بخش از شهر تبریز است که از ابتدای سال جدید با شتاب بخشی بیشتر در حال انجام بوده که عملیات عمرانی پد هلی کوپتر به اتمام رسیده و ساختمان آتش نشانی نیز در مراحل پایانی ساخت واقع شده است.

نسیانی خاطرنشان ساخت: در راستای تکمیل این سایت، احداث یک باب سالن بحران در کنار ساختمان آتش نشانی و پد هلی کوپتر شهرک خاوران لحاظ شده و همچنین بر اساس کاربری های موجود و تدابیر اتخاذ شده، احداث یک باب اورژانس هلال احمر نیز جهت دسترسی به خدمات فوری درمان در این مجموعه پیش بینی شده است.

وی توضیح داد: قطعا با تکمیل این سایت، امداد رسانی در زمان بروز حوادث و بحران از سمت اتوبان های شهید کسایی، تبریز - زنجان و تبریز - اهر به سهولت و در کوتاه ترین زمان ممکن میسر خواهد شد.

شهردار منطقه 9 در ادامه سخنان خود با اشاره به اصل 21 مقررات ملّی ساختمان گفت : الزام ما به رعایت مقررات سبب شده تا تراکم فروشی که عامل اصلی بسیاری از مسائل شهرک های جدید است در این شهرک اتفاق نیفتد.

شهردار منطقه با بیان اینکه عدم تراکم فروشی سبب شده تا سهم کاربری های عمومی در این شهرک کم نگردد گفت: هیچ بن بستی در شریانهای این شهرک وجود ندارد و حداقل عرض معابر و گذرهای آن 12 متر در نظر گرفته شده است.

نسیانی، حاکمیت ضابطه و قانون در شهرک خاوران و حفظ الگوهای مصوب شهرسازی را نقطه قوت این شهرک دانست و گفت: میزان تخلفات ساختمانی در این شهرک در حد صفر است و 91 درصد پفراینده های کمیسیون ماده صد مربوط به این شهرک، حکم تخریب گرفته است چرا که ما به توستعه متوازن و آینده شهر پایبند هستیم.

شهردار منطقه 9، از تصویب طرح الگوی نما، سیما ومنظر شهری برای شهرک خاوران اطلاع داد و گفت: توجه به نمای ساختمان ها، بیانگر هویت و معماری شهردر مقیاس کلان است، از اینرو حفظ هویت ایرانی و اسلامی در جلوه های بصری شهرک تازه تأسیس شرق کهن شهر تبریز، همیشه مورد توجه و تأکید مدیریت منطقه بوده و کلیات این طرح طی روزهای اخیر به تایید نهایی خواهد رسید.

وی تاکید نمود: بر اساس این طرح که محصول مطالعات و کار تحقیقی مشترک، دانشگاهها و مراکز علمی تبریز، راه و شهرسازی، استانداری؛ شهرداری و نظام مهندسی است، الگو و طرح هماهنگ و ثابتی برای ساخت و سازهای این شهرک به اجرا می آید به گونه ای که استفاده از مصالح بومی، متریال های متناسب با اقلیم منطقه و تعیین طیف رنگ های بنا قبل از اجرا برای صدور پروانه ساختمانی الزامی می گردد تا از آشفتگی بصری جلوگیری گردد.

گفتنی است در ادامه این جلسه که با حضور جمعی از نمایندگان سپاه عاشورا، لشکر 21 حمزه آذربایجان، نیروی انتظامی آذربایجان شرقی، یگان ویژه نیروی انتظامی استان، فرمانداری تبریز، صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، اورژانس و فوریت های پزشکی استان، جمعیت هلا احمر آذربایجان شرقی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ترتیب یافته بود از زحمات مهندس نسیانی شهردار منطقه 9 تبریز در مورد رعایت الزامات مقررات ساختمانی و حوزه پدافند غیر عامل قدردانی شد.

گفتنی است اعضاء کارگروه بعداز اتمام جلسه از محل احداث ایستگاه آتش نشانی و پد هلی کوپتر شهرک خاوران بازدید و از نزدیک در جریان فرایند اجرایی این پروژه ها قرار گرفتند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "پدافند غیرعامل از مهم ترین رویکردها و راهبردها در حوزه مدیریت بحران شهری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پدافند غیرعامل از مهم ترین رویکردها و راهبردها در حوزه مدیریت بحران شهری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید