وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در آینده ای نزدیک به تهران سفر می نماید

به گزارش وبلاگ بایجانی، وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در پاسخ به دعوت همتای ایرانی گفت که در آینده ای نزدیک به تهران سفر خواهد نمود.

وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در آینده ای نزدیک به تهران سفر می نماید

به گزارش گروه سیاست خارجی وبلاگ بایجانی، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه گفت وگوهای خود با مقامات عالیرتبه جمهوری آذربایجان در باکو، عصر چهارشنبه (دیروز) با جیحون بایراموف، وزیر امور خارجه آن کشور دیدار و در زمینه همکاری های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان و راه های توسعه آن بخث و گفتگو کرد.

در این دیدار امیرعبداللهیان با اشاره به دیدار روسای جمهور در حاشیه اجلاس سران کشورهای عضو اکو در عشق آباد، اراده رهبران دو کشور را زمینه ساز توسعه و تعمیق هر چه بیشتر مناسبات فیمابین عنوان و تاکید نمود: موضوعات همکاری های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان و راه های توسعه آن بایستی همیشه در دستورکار وزارتخانه های امور خارجه دو کشور باشد.

وزیر امور خارجه کشورمان اهمیت همکاری ها در زمینه ترانزیت و انرژی را یادآور شد و در عین حال ادامه این همکاری ها در سایر عرصه های مالی از جمله تشویق و توسعه تعامل و مراودات بیپ بخش های خصوصی دو کشور را مورد تاکید قرار داد.

امیرعبداللهیان آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای صدور خدمات فنی و مهندسی و به کارگیری سایر توانمندی های کشور در زمینه های مورد احتیاج به منظور بازسازی منطقه ها آزاد شده جمهوری آذربایجان گفت و اهمیت اقدام در این زمینه را برای یاری به تسریع در توسعه این منطقه ها یادآور شد.

دو وزیر اهمیت تداوم کار کمیته مشترک همکاری های رسانه ای را مورد تاکید قرار دادند.

در این دیدار وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان دیدار روسای جمهور دو کشور در حاشیه اجلاس سران اکو در عشق آباد را بسیار مهم و گفتگوها و توافقات دو رئیس جمهور را نقشه راه روابط نوین دو کشور خواند.

جیحون بایراموف همکاری های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در حوزه های ترانزیت و انرژی را مهم و راهبردی خواند و همکاری در عرصه سازمان ها و نهادهای بین المللی از جمله سازمان اکو را مفید و رو به جلو ارزیابی کرد.

در این دیدار امیرعبداللهیان از همتای خود برای سفر به ایران دعوت کرد. وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان ضمن استقبال از دعوت، گفت در آینده ای نزدیک به تهران سفر خواهد نمود.

بعلاوه توافق شد در ادامه گفت وگوهای وزرا، معاونان سیاسی وزارت خانه های امور خارجه به منظور آنالیز و ارزیابی موضوعات مرتبط با توسعه و تعمیق روابط دو کشور نشست برگزار نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در آینده ای نزدیک به تهران سفر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در آینده ای نزدیک به تهران سفر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید