وزیر ارتباطات: دکلهای مخابراتی خطری ندارند

به گزارش وبلاگ بایجانی، وزیر ارتباطات گفت: بر اساس بررسهای مداوم همکارانم در سازمان تنظیم مقررات، تشعشات امواج الکترومغناطیسی اطراف دکلهای مخابراتی تلفن همراه، بسیار کمتر از حد استانداردهای ملی و جهانی است و هیچ خطری برای سلامت افراد ندارد.

وزیر ارتباطات: دکلهای مخابراتی خطری ندارند

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت وبلاگ بایجانی، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه اینستاگرام خود نوشت: دندان یکی از بچه ها مشکل داشت و دیروز مجبور شدم بنا به شرایطی خودم اورژانسی ببرمش دندانپزشکی.

وی گفت: در مطب یکی از مراجعان به منشی گفت:چرا اینجا اینترنت اینقدر کُنده؟. خانم منشی هم گفت:محله ما مشکل آنتن دهی داره. من هم تست کردم و دیدم درست میگوید، سرعت زیر یک مگ است! واقعا ناراحت شدم. در همین حال یکی هم به وزیر ارتباطات بد و بیراه می گفت و ما هم ناشناس کناری نشسته بودیم.

زارع پور اضافه کرد: فوری لوکیشن و اسکرین شات نتیجه تست سرعت را فرستادم برای همکارانم تا پیگیری نمایند و گزارش بدند. بعد که من برگشتم وزارتخانه، نمایندگان دو اپراتور اصلی رفته بودند به همان موقعیت و شرایط را آنالیز نموده بودند و هر دو گزارش دادند.

وی اضافه کرد: بر اساس گزارش جمعبندی همکارانم، یکی از دلایل مهم بروز این مشکل توی آن منطقه، عدم اجازه ساکنین محل برای نصب دکل مخابراتی روی پشت بام ها است؛ مسئله ای که تقریبا در همه جای کشور هست.

وزیر ادامه داد: متاسفانه اینگونه جاافتاده که دکلهای مخابراتی مضر هستند و باعث ایجاد مسائل متعدد جسمی و روحی میشوند که اصلا تصور درستی نیست.

وی گفت: بر اساس بررسهای مداوم همکارانم در سازمان تنظیم مقررات، تشعشات امواج الکترومغناطیسی اطراف دکلهای مخابراتی تلفن همراه، بسیار کمتر از حد استانداردهای ملی و جهانی است و هیچ خطری برای سلامت افراد ندارد. البته به خاطر سابقه ذهنی هموطنان در این خصوص، مردم از این دکلهای بی خطر می ترسند و برای آنها نوعی ناامنی روانی ایجاد می نماید.

به گفته وی، تجمیع، استتار و زیبا سازی آنتن های تلفن همراه یکی از اقداماتی است که می تواند در کاهش نگرانی مردم در این زمینه موثر باشد که در دستور کار اپراتورهای مخابراتی هست.

زارع پور گفت: به زودی اپلیکیشنی راه اندازی می گردد که مردم بتوانند در هر ساعت از شبانه روز شرایط شبکه در نقطه حضور خودشان را به ما منعکس نمایند و اگر کسی هم نگرانی در مورد اندازه تششع در محل زندگی یا کارش داشت میتواند از این طریق درخواستش را ثبت کند تا همکارانم برای آنالیز به محل اعزام شوند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "وزیر ارتباطات: دکلهای مخابراتی خطری ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر ارتباطات: دکلهای مخابراتی خطری ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید