هنگام خواب، تلفن هوشمند در چه فاصله ای از ما باید قرار داشته باشد؟

به گزارش وبلاگ بایجانی، به نقل از سومریه نیوز، آنتون یاستربوف مدیر آزمایشگاه زیست محیطی فضای زندگی می گوید که بسیاری تلفن های خود را در شب رها نمی نمایند و آن ها را نزدیک بالش خود قرار می دهند. چه موقع این شرایط سلامتی را تهدید می نماید؟

هنگام خواب، تلفن هوشمند در چه فاصله ای از ما باید قرار داشته باشد؟

به گفته آنتون یاستربوف، هنگام ظهور تلفن های همراه، بعضی از پزشکان نگرانی خود را در خصوص اشعه های ساطع شده از آن ها ابراز کردند، زیرا ممکن است باعث سرطان شوند. اما بعد ها این ترس ها تایید نشد. دستگاه های مدرن نباید چنین ترس هایی را ایجاد نمایند. زیرا تحت آزمایشات زیادی قرار می گیرد که تأیید می نماید برای سلامتی انسان خطرناک نیستند. با این حال، تأثیر تلفن های هوشمند بر اندام ها و بافت های داخلی بدن به مقدار کافی مطالعه نشده است.

او می گوید: به اسم یک قاعده کلی - شما نباید نزدیک تلفن بخوابید و آن را زیر بالش یا روی تخت قرار ندهید. ترجیحاً آن را نزدیک سر قرار ندهید و فاصله بین آن ها نباید کمتر از یک متر یا حداقل نیم متر باشد.

این مدیر آزمایشگاهی تأکید کرد: این فاصله باید در منطقه ها روستایی بیشتر باشد، زیرا انتشار تابش هنگام دور شدن از ایستگاه پایه افزایش می یابد.

آنتون می گوید: هنگامی که ایستگاه پایه بسیار دور است، به اسم مثال در روستا ها، تلفن انرژی بیشتری مصرف می نماید تا بتواند با ایستگاه تماس بگیرد، که باعث افزایش تابش می گردد؛ بنابراین، هنگام خواب باید دور از بدن قرار گیرد.

او می افزاید: افرادی که از دستگاه های ضربان ساز استفاده می نمایند باید تلفن همراه را از خود دور نگهدارند تا باعث ایجاد تداخل الکترومغناطیسی نشوند.

این متخصص به همه افرادی که زیاد از تلفن هوشمند استفاده می نمایند توصیه می نماید از هدفون های بی سیم برای کاهش تابش اشعه استفاده نمایند.

منبع: همگردی

به "هنگام خواب، تلفن هوشمند در چه فاصله ای از ما باید قرار داشته باشد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنگام خواب، تلفن هوشمند در چه فاصله ای از ما باید قرار داشته باشد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید