نماینده ویژه آمریکا آزمایش موشکی کره شمالی را بی ثبات کننده خواند

به گزارش وبلاگ بایجانی، نماینده ویژه آمریکا در کره جنوبی ضمن محکوم کردن آزمایش موشکی کره شمالی، خواهان راه چاره دیپلماتیک برای آن شد.

نماینده ویژه آمریکا آزمایش موشکی کره شمالی را بی ثبات کننده خواند

وبلاگ بایجانی - وزارت امورخارجه آمریکا اعلام نموده است سونگ کیم، فرستاده ویژه این کشور در کره جنوبی با همتایان کره ای و ژاپنی خود در خصوص آزمایش موشکی کره شمالی گفت و گویی تلفنی داشته است.

به گزارش یونهاپ، در این مکالمه تلفنی سه نفره گفته شده که آزمایش موشکی کره شمالی خلاف قطعنامه های امنیتی سازمان ملل متحد و تهدیدی برای کشور های همسایه و جامعه بین المللی است. نماینده آمریکا در این مکالمه متعهد شده است کشورش تعهد کامل به فرآیند هسته ای زدایی در شبه جزیره کره دارد. بعلاوه به تعهد خود برای محافظت از کره جنوبی و ژاپن پایبند است.

در بیانیه مذکور کیم از کره شمالی خواست تا آنچه فعالیت های غیرقانونی و بی ثبات کننده می خواند را متوقف کند. آمریکا اعلام نموده است می خواهد به صورت دیپلماتیک با این مسئله روبرو گردد و خواهان مصاحبه با پیونگ یانگ شده است.

پرتاب موشک کره شمالی چهارمین پرتاب او نوع خود از ابتدای امسال بوده است. آمریکا اعلام نموده است که برای تحریم های بیشتر شورای امنیت سازمان ملل علیه کره شمالی فشار خواهد آورد.

در واکنش به آزمایش های موشکی کره شمالی، فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن اعلام نموده است توسعه برنامه موشکی را نباید نادیده گرفت و اینکه توکیو توانایی های دفاعی خود را افزایش خواهد داد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "نماینده ویژه آمریکا آزمایش موشکی کره شمالی را بی ثبات کننده خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده ویژه آمریکا آزمایش موشکی کره شمالی را بی ثبات کننده خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید