معمای زنی تازه در حلقه داخلی کیم جونگ اون

به گزارش وبلاگ بایجانی، شخصیت جدیدی در حلقه داخلی کیم جونگ اون رهبر کره شمالی کشوری مجهز به سلاح هسته ای دیده می شود. این زن با کت و شلوار، عینک و کیف دستی مشکی دیده می شود. با این وجود، هویت او در حال حاضر در هاله ای از ابهام به جای مانده است.

معمای زنی تازه در حلقه داخلی کیم جونگ اون

به گزارش وبلاگ بایجانی به نقل از گاردین، او هفته گذشته در جریان شرکت کیم در یک کنسرت بزرگ در فضای باز در کنار او بود. هم چنین، او در جریان سخنرانی کیم در مجمع عالی خلق که مجلس کره شمالی محسوب می شود در کار کیم دیده شد و پوشه هایی را با خود حمل می کرد. کیم در آن سخنرانی وعده داد که کشورش هرگز سلاح های هسته ای را کنار نخواهد گذاشت.

رسانه های دولتی کره شمالی که به شدت کنترل می شوند، ماه ها عکس ها یا ویدئو هایی را منتشر کرده اند که این زن را گاهی در کنار کیم و گاهی دور در پس زمینه نشان می دهند، اما هرگز نام و یا سِمت اش را ذکر نکرده است.

وب سایت NK News مستقر در آمریکا که از نزدیک و با رویکردی انتقادی تحولات کره شمالی را رصد می کند اولین بار در ماه فوریه متوجه حضور آن زن شد و از آن زمان او را رصد می کند. این سایت می نویسد: او معمولاً در حالی دیده می شود که یک کیف دستی احتمالا حاوی اقلام مورد نیاز رهبر کره شمالی از جمله تلفن، سیگار یا دارو را در دست دارد.

تخمین زده شده او در فاصله سنی بین 30 تا 40 سالگی به سر می برد و برآورد ها مبنی بر آن است که حتی احتمال دارد یکی از خویشاوندان کیم باشد. گمان می رود رهبر کره شمالی دست کم دو خواهر ناتنی به نام های کیم سول سونگ و کیم، چون سونگ داشته باشد که هر دو در دهه 1970 میلادی متولد شده اند. این وب سایت اشاره می کند که کیم سونگ خواهر ناتنی بزرگتر کیم ممکن است در پشت صحنه رهبری حزب فعال مانده باشد و اطلاعات کمی در مورد کیم، چون سونگ وجود دارد.

سلسله کیم که در سال 1948 میلادی از طریق کیم ایل سونگ تاسیس شد سه نسل است که با مشت آهنین حکومت می کند و به ندرت زنان را در مناصب ارشد منصوب می کند. با این وجود، کیم جونگ اون به چند زن اجازه داده تا در مناصب قدرتمند (چه رسمی و چه غیررسمی) حضور یابند.

برای مثال، کیم یو جونگ برجسته ترین خواهر او که 34ساله است پس از برادرش به تنها چهره مهم رژیم کره شمالی تبدیل شده که اغلب او را در سطح بین المللی نمایندگی می کند و به عنوان مبلغ اصلی او شناخته می شود. شایعه شده که او مغز متفکر اصلی پشت پرده تصویر و وجهه عمومی با دقت ساخته شده از کیم در داخل و خارج از کشور است.

هم چنین، در سال جاری کیم اولین وزیرامور خارجه زن کره شمالی با نام چوئه سون هوی 57ساله را منصوب کرد. کیم هم چنین با هیون سونگ ول ستاره موسیقی پاپ 44ساله دیده شده که شایعه شده بود دوست دختر سابق او بوده است و گروه اش در حالی که لباس نظامی بر تن داشتند برای کیم آواز می خواندند. در سال 2018 میلادی کیم به همسرش ری سول جو لقب بانوی اول محترم را اعطا کرد که به گفته تحلیلگران عامل تقویت کننده مهمی برای موقعیت سیاسی ری سول جو بوده است.

منبع: فرارو

به "معمای زنی تازه در حلقه داخلی کیم جونگ اون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معمای زنی تازه در حلقه داخلی کیم جونگ اون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید