مردودی معاینه فنی برخی خودروها که تنها دو سال از تولیدشان گذشته است ، سن معاینه فنی باید کاهش پیدا کند

به گزارش وبلاگ بایجانی، مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران بر لزوم بازنگری در سن معافیت معاینه فنی خودروها تأکید کرد.

مردودی معاینه فنی برخی خودروها که تنها دو سال از تولیدشان گذشته است ، سن معاینه فنی باید کاهش پیدا کند

به گزارش وبلاگ بایجانی، شادی مالکی در مورد دوره مشمولیت معافیت خودروها از معاینه فنی گفت: دوره معافیت خودروها از انجام معاینه فنی چهار ساله است اما بررسی آزمون ها و تست های معاینه فنی نشان داده است که بسیاری از خودروها که الزام قانونی برای عدم انجام معاینه فنی دارند و به عبارتی چهار سالشان تمام نشده، دارای مشکلاتی هستند.

او با بیان این که برخی از خودروها که هنوز چهار ساله شان تمام نشده برای دریافت معاینه فنی در راستای استفاده از تخفیف های ورود به محدوده طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا به مراکز معاینه فنی مراجعه می کنند اما می بینیم که در تست آلاینده و هم ترمز بعضا مردود می شوند،گفت: بسیاری از این خودروها که در تست ها مردود می شوند حتی تنها یک تا دو سال از تولید آنها گذشته است و باید در این راستا چاره اندیشی شود.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران اضافه نمود: مردود شدن خودروهای نو از تست ها ممکن است به چند علت باشد که یکی از آنها غیرعملیاتی شدن کاتالیست خودرو است که شهروندان می توانند با مراجعه زودتر از موعد به مراکز معاینه فنی و احصاء این مشکل در دوره گارانتی کاتالیست خود را عوض کنند و حتی برخی مردودی ها به علت وجود نواقص در خودروها است که اگر مالک نسبت به آنها مطلع شود و این ایراد را رفع کند از هزینه مضاعف جلوگیری می شود.

مالکی با بیان این که در بسیاری از کشورها سن معافیت معاینه فنی دو تا سه سال است، گفت: در ایران لازم است که سن معاینه فنی کاهش یابد و حتی می تواند به یک سال برسد.

منبع: همشهری آنلاین

به "مردودی معاینه فنی برخی خودروها که تنها دو سال از تولیدشان گذشته است ، سن معاینه فنی باید کاهش پیدا کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردودی معاینه فنی برخی خودروها که تنها دو سال از تولیدشان گذشته است ، سن معاینه فنی باید کاهش پیدا کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید