ماجرای تصمیم 24 ساعته آمریکا علیه فوتبال و پرچم ایران ، واکنش رسمی وزارت خارجه آمریکا

به گزارش وبلاگ بایجانی، یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به سی ان ان گفت که در این تصمیم گیری نهاد تیم ملی فوتبال این کشور هماهنگی و همکاری نداشته است.

ماجرای تصمیم 24 ساعته آمریکا علیه فوتبال و پرچم ایران ، واکنش رسمی وزارت خارجه آمریکا

به گزارش وبلاگ بایجانی به نقل از شبکه سی ان ان، در پی اقدام توهین آمیز تیم ملی فوتبال آمریکا در به نمایش گذاشتن موقت تصویر پرچم جمهوری اسلامی ایران، بدون نشان الله در صفحه آن در شبکه های اجتماعی، یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به سی ان ان گفت که در این تصمیم گیری نهاد تیم ملی فوتبال این کشور هماهنگی و همکاری نداشته است.

این سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با مطرح کردن اظهاراتی مداخله جویانه درباره ایران، اظهار داشت: ما امیدواریم یک بازی صلح آمیز و رقابتی داشته باشیم.

وی افزود که آمریکا همچنان در پی راه های حمایت از مردم ایران در قبال آن چه خشونت حکومتی علیه زنان و سرکوب بی رحمانه معترضان مسالمت جو می خواند، است.

روز یک شنبه، تیم ملی فوتبال آمریکا به سی ان ان گفته بود که می خواهد پرچم رسمی ایران را به مدت 24 ساعت به نشانه حمایت زنان در ایران جهت مبارزه شان برای حقوق بشر تغییر دهد اما از همان ابتدا هم تصمیم داشته است که پرچم اصلی را جایگزین کند.

در پی تغییر پرچم ایران و پس از آن بیانیه فدراسیون فوتبال آمریکا درباره دلیل حذف کلمه الله در پرچم، فدراسیون فوتبال ایران با ارسال نامه ای رسمی به فیفا از فدراسیون فوتبال آمریکا شکایت کرد و خواستار رسیدگی جدی فدراسیون جهانی فوتبال به این تخلف فدراسیون آمریکا شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "ماجرای تصمیم 24 ساعته آمریکا علیه فوتبال و پرچم ایران ، واکنش رسمی وزارت خارجه آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای تصمیم 24 ساعته آمریکا علیه فوتبال و پرچم ایران ، واکنش رسمی وزارت خارجه آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید