قرص ضد استرس و پیری

به گزارش وبلاگ بایجانی، تهران (پانا) - عوامل بسیاری در پیری موثرند بخصوص پیری زودرس که محصول دنیا پراسترس امروزی است اما پیشرفت علم به یاری ما آمده و برای جوان ماندن راهی دارد.

قرص ضد استرس و پیری

به گزارش نمناک، اقدامات زیادی وجود دارد که باعث می گردد پیر شدن به تاخیر بیفتد و شما در مدت زمان طولانی تری جوان باقی بمانید. یکی از این راه چاره ها رساندن برخی از مواد غذایی به بدن است. ما در این قسمت از نمناک قصد داریم یک راه مناسب را به شما معرفی کنیم که آن هم چیزی نیست جز مصرف یک قرص و مکمل البته مثل همواره فقط با تجویز پزشک که اجازه نمی دهد شما زود پیر شوید.

مکمل امگا 3 برای مدیریت استرس

تحقیقات روی 138 نفر بین سنین 40 و 85 سال که به علت اضافه وزن و سبک زندگی بی تحرک در معرض پیری زودرس بودند، انجام شد. سپس در طول روز به تعدادی از آن ها دو و نیم گرم و برخی از آن ها یک و نیم گرم قرص امگا 3 دادند. بعد از چهار ماه این تیم تحقیقاتی نتایج را مورد آنالیز قرار دادند و یک سوال ریاضی 20 دقیقه ای در اختیار آن ها قرار داده شد و تست گفتاری هم از آن ها گرفتند سپس نتایج را به ثبت رسانند.

نتایج نشان داد شرکت نمایندگانی که در این آزمایش دوز بالاتری از امگا 3 مصرف نموده بودند، در طول تست آسیب کمتری از استرس به بدن آن ها وارد شد. 19 درصد هم هورمون کورتیزولِ کم تر و 33 درصد پروتئین التهابی کم تری فراوری کردند.

نتایج تحقیقات مختلف رابطه مستقیم بین سطح بالای امگا 3 و مقاومت در برابر استرس را نشان داد. البته هیچ عوارض جانبی در اثر مصرف دوز بالا گزارش نشد. آن ها بر این باور بودند که این مکمل می تواند به بدن یاری کند تا با اثرات مضر استرس در سطح سلولی مبارزه کند.

یافته ها نشان داد که مکمل امگا 3 یکی از راه چاره های ساده تغییر افراد است که اثرات مثبتی روی سلامت آن ها و کاهش سطح استرس دارد. در واقع تحقیقات نشان داد افرادی که مکمل امگا 3 مصرف می نمایند، مدیریت بهتری روی روابط خود دارند.

نکته مهم

یکی از عوامل پیری زودرس و مرگ و میرهای امروزی، استرس است که مصرف صحیح امگا 3 در این تحقیقات نشان داد که چگونه در مهار آن نقش دارد پس مصرف مکمل امگا 3 با کاهش و کنترل استرس در بدن فرد مانع از پیری شده و مدت زمان بیشتری او را شاداب و جوان نگه میدارد.

برای آشنایی بیشتر با خواص و فواید بیشمار امگا 3 کافیست سری به مطلب معجزاتی پنهان در امگا 3 بزنید.

قرص امگا 3 و کاهش علائم افسردگی

استرس تنها چیزی نبود که بر اثر مصرف این مکمل کاهش پیدا می کرد. محققان به این نتیجه رسیدند که التهابات مربوط به استرس بر اثر مصرف این مکمل می تواند علائم افسردگی را نیز در این افراد کاهش دهد. چنانچه می دانید افسردگی نیز تاثیر قابل توجهی در پیری افراد دارد که مرف امگا 3 با کاهش این فاکتور نیز از بروز پیری زودرس جلوگیری می نماید.

مکمل امگا 3 و سلامت بدن در سنین بالا

همانطور که گفتیم مطالعات در خصوص فواید مکمل امگا 3 بسیار گسترده است. مطالعه ای روی افراد 74 سال به بالا انجام شد و به این نتیجه رسیدند افرادی که مکمل مصرف می نمایند، بیماری های مزمن، بیماری های ذهنی و حرکتی در آن ها کم تر است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "قرص ضد استرس و پیری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرص ضد استرس و پیری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید