قدمت این ردپا در تانزانیا، بیش از سه میلیون سال است

به گزارش وبلاگ بایجانی به نقل از ایندیپندنت مجموعه ای از ردپاهای فسیلی در تانزانیا که قبلا کشف شده بود و تصور می شد ردپای خرس باشد، اکنون محققان آن را یکی از قدیم ترین نمونه های راه رفتن عمودی انسان های اولیه تلقی می نمایند.

قدمت این ردپا در تانزانیا، بیش از سه میلیون سال است

در مطالعات قبلی در سال 1970 پنج ردپای متوالی به نام ردپای لیوتولی در تانزانیا کشف شد که قدمت آن بیش از سه میلیون سال برآورد شد.

در یافته های مطالعات اخیر که در مجله نیچر منتشر شد، محققان ردپاها را میزان گیری، عکس برداری، و اسکن سه بعدی کردند. آنها دریافتند که این ردپاها واقعا متعلق به انسان سان اولیه، اجداد انسان امروزی است که هم شامل اثر بزرگ پاشنه پا و اثر انگشت شست پا است.

در این تحقیق به این نکته اشاره شده است که پاشنه های خرس ها مخروطی است و انگشتان و پاهای آن ها شبیه به بادبزن است، پای انسان های اولیه مربع شکل است و انگشت شست برجسته ای دارد.

بر اساس سرنخ های نو، محققان بر این باورند که ردپای سایت A ممکن است نتیجه راه رفتن انسان سان در منطقه ای با سطحی ناهموار بوده باشد.

دانشمندان با مقایسه تناسب پا، شکل شناسی، و راه رفتن احتمالی کشف شده در سایت A با رد پاهای دیگر اجداد انسان مانند استرالوپیتوکوس افارنسیس (Australopithecus afarensis) که در مکان های مجاور کشف شده اند، می گویند که احتمالا گونه های مختلف انسان سان وجود داشته است که در این منطقه روی دو پا اما به روش های مختلف روی پاهای مختلف راه می رفته اند.

با این حال، آن ها مطمئن نیستند که ردپاها متعلق به کدام گونه از انسان های اولیه می تواند باشد.

منبع: خبرکانادا

به "قدمت این ردپا در تانزانیا، بیش از سه میلیون سال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدمت این ردپا در تانزانیا، بیش از سه میلیون سال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید