فیفا جام جهانی 2026 را کاملا دگرگون کرد ، هشدار نایب رییس؛ این روش یعنی فساد و تبانی تیم ها!

به گزارش وبلاگ بایجانی، فیفا گزینه هایی را برای تغییر شکل برگزاری جام جهانی بعدی در نظر می گیرد.

فیفا جام جهانی 2026 را کاملا دگرگون کرد ، هشدار نایب رییس؛ این روش یعنی فساد و تبانی تیم ها!

به گزارش وبلاگ بایجانی، فدراسیون جهانی فوتبال اعلام کرده جام جهانی 2026 که قرار است در سه کشور آمریکا، مکزیک و کانادا برگزار شود، برای اولین بار شاهد 48 تیم خواهد بود و شیوه کنونی که با 32 تیم در هشت گروه چهار تیمی برگزار می شود، کاملاً دگرگون خواهد شد.

قرار است در جام جهانی بعدی، 48 تیم حاضر در 16 گروه سه تیمی قرار گرفته و دو تیم از هر گروه به مرحله بعدی صعود کنند. این 32 تیم هم به صورت حذفی به مصاف هم خواهند رفت.

نایب رئیس فیفا تایید کرده این شیوه رقابت گروهی ممکن است امکان نتایج ساختگی را به وجود بیاورد، به این شکل که دو تیمی که در بازی آخر به میدان می روند، علیه تیم سومی که بازی ندارد وارد عمل شده و با نتیجه ای دلخواه، دست در دست هم به مرحله بعدی بروند.

در این راستا، شیوه های جایگزین برای جام جهانی 2026 در نشست عمومی شورای فیفا در سال آینده روی میز قرار گرفته است.

آرسن ونگر سرمربی پیشنین آرسنال و مدیر فعلی توسعه جهانی فوتبال در فیفا گفته ایده 12 گروه چهار تیمی که بهترین تیم های سوم هم صعود کنند و همچننی تقسیم تیم ها به دو گروه 24 تیمی که هر کدام 6 گروه چهار تیمی را تشکیل دهند و قهرمان این دو گروه در فینال به هم برسند، روی میز قرار می گیرد.

تشکیل گروه های چهار تیمی در جام جهانی 2026 پس از آن صورت گرفته که در جام جهانی فعلی، روزهای پایانی بازی های جذابی در قطر رقم خورد.

در جام های جهانی با حضور 32 تیم، 64 بازی در طول 29 روز برگزار می شود و در جام جهانی 2026 نیز 80 بازی در 32 روز برگزار خواهد شد. با گروه های چهار تیمی، 104 بازی برگزار خواهد شد و حداقل یک هفته هم زمان بیشتری را در بر خواهد گرفت.

با وجود نگرانی فیفا از بازی های مرده و همچنین حضور تیم های ضعیف تر در جام جهانی که هیجان را از بین خواهد برد، اما بازی های بیشتر مساوی است با منابع مالی بیشتر برای خرید حق پخش تلویزیونی. 90 درصد گردش مالی فیفا هم از طریق حق پخش تلویزیونی است و این موضوع سران فیفا را وسوسه کرده است.

جام جهانی قطر برای فیفا 7.5 میلیارد دلار درآمد تبلیغاتی داشت که این یک میلیارد دلار بیشتر از جام جهانی 2018 روسیه است.

باید دید در شورای فیفا که سال آینده برگزار می شود، چه تصمیمی اتخاذ خواهد شد.

  • ستاره فینالیست جام جهانی از هم تیمی ها جدا شد | ویروس عجیبی که رویای بازیکنان فرانسه را نابود کرد
منبع: همشهری آنلاین

به "فیفا جام جهانی 2026 را کاملا دگرگون کرد ، هشدار نایب رییس؛ این روش یعنی فساد و تبانی تیم ها!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیفا جام جهانی 2026 را کاملا دگرگون کرد ، هشدار نایب رییس؛ این روش یعنی فساد و تبانی تیم ها!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید