چرا برانکو دوست دارد سرمربی تیم ملی گردد؟

به گزارش وبلاگ بایجانی، خود برانکو هم که در سال 2004 با تیم ملی لایق ایران به عنوان سوم رسید می توانست حتی قهرمان آن مسابقات گردد، اما جوانی ستار زارع و اشتباهات داوری به نفع میزبان (چین) در نیمه نهایی ترمز ایران را کشید.

چرا برانکو دوست دارد سرمربی تیم ملی گردد؟

شاید برای شما هم این سؤال پیش آمده باشد که چرا برانکو دوست دارد در تیم ملی ایران کار کند، اما دیگر تمایلی به سرمربیگری در تیم پیشینش ندارد؟

به گزارش خبرورزشی، مسئولان فدراسیون فوتبال پس از نتایج ضعیف تیم ملی به بن بست برای همکاری با مارک ویلموتس رسیدند و به احتمال فراوان به زودی با این مربی بلژیکی قطع همکاری خواهند کرد. برانکو ایوانکوویچ سابقه راهنمایی تیم ملی ایران و حضور در جام دنیای را داشته و در چند سال اخیر به عنوان سرمربی پرسپولیس فعالیت نموده است. او سال گذشته پس از سومین قهرمانی پیاپی با پرسپولیس از این تیم جدا شد و به الاهلی عربستان پیوست که پس از چند ماه از آن تیم به دلیل نتایج بد اخراج شد.

بعد از ناکامی های گابریل کالدرون و 4 شکست پرسپولیس در لیگ برتر زمزمه هایی مبنی بر بازگشت احتمالی او به این تیم پرطرفدار شنیده شد که در همان مقطع نوشتیم برانکو تمایلی به همکاری مجدد با پرسپولیس ندارد. نوشتیم برانکو ایوانکوویچ اگر هم بخواهد به ایران بیاید برای سرمربیگری تیم ملی می آید و رضا چلنگر دوست صمیمی این مربی کروات هم تأیید کرد: برانکو دوست دارد سرمربی تیم ملی ایران گردد.

از قرار معلوم مذاکرات و پیام و پسغام ها برای همکاری با برانکو از سوی فدراسیون صورت گرفته است. شاید برای شما خواننده گرامی هم این سؤال پیش آمده باشد که چرا برانکو دوست دارد در تیم ملی ایران کار کند، اما دیگر تمایلی به سرمربیگری در تیم سابقش ندارد؟ اگر دنبال جواب سؤال بالا و تمام انگیزه های برانکو برای راهنمایی تیم ملی ایران هستید گزارش زیر را بخوانید.

1- کل کل با کارلوس کی روش!

باور کنید با وجود آنکه کارلوس کی روش و برانکو از ایران رفته اند، اما هنوز بین طرفداران این دو مربی شناخته شده در فوتبال ایران کری خوانی و درگیری لفظی در فضای مجازی و حتی رسانه ای ادامه دارد. بعد از شکست کارلوس کی روش با تیم ملی کلمبیا در کوپاآمریکا عده ای طرفداران برانکو در ایران آن قدر شادمان شدند که نتوانستند آن را پنهان نمایند برای همین در فضای مجازی نوشتند او تنها مربی دنیا است که در کمتر از شش ماه پیروز شده با دو تیم از دو جام ملت ها در دو قاره حذف گردد! آن ها با ردیف کردن جام های برانکو، سرمربی پرتغالی را مربی بدون جام لقب دادند.

در آن سو هم طرفداران کی روش به محض شکست الاهلی با برانکو و اخراج این مربی کروات از تیم عربستانی انتقام خود را دریافتد! این گروه پس از دو شکست متوالی مارک ویلموتس برابر بحرین و عراق دوباره به یاد درگیری های دو مربی خارجی افتاده و جدا شدن کارلوس کی روش از تیم ملی ایران را به برانکو ایوانکوویچ ربط دادند!

خنده دار و البته دردناک است که بخشی از فضای رسانه ای ورزش ما هنوز گرفتار دوگانه برانکو-کی روش است! هرچند خود این دو مربی مدت هاست علیه یکدیگر مصاحبه ای انجام نمی دهند، اما کیست که نداند برانکو هنوز هم به کارلوس کی روش و کل کل هایش با این پرتغالی فکر می نماید؟ شاید مهم ترین انگیزه او برای بازگشت به ایران و راهنمایی تیم ملی همین کل کل و رساندن تیم کشورمان به افتخاراتی است که هرگز کارلوس کی روش به آن نرسید!

2- نشستن روی نیمکت تیم ایران در جام دنیای 2022 قطر

روزی که کی روش با تیم ملی فوتبال ایران خداحافظی کرد، بسیاری از اهالی فوتبال و مربیان شاغل در لیگ کشورمان (از جمله برانکو) از این موضوع رضایت داشتند، آن ها جزو همان دسته ای بودند که معتقد بودند، کی روش چیزی به فوتبال ایران اضافه ننموده است! امروز با ویلموتس دیگر کاملاً متوجه شده ایم که صعود به جام دنیای آن قدر ها هم که فکرش را می کردیم آسان نیست!

روز های پیش از کی روش دوباره یادآوری شده است. همان روز هایی که برای صعود به جام دنیای به خیابان می ریختیم و جشن و پایکوبی می کردیم! برانکو، اما یک بار سابقه صعود با تیم ملی ایران به جام دنیای 2006 آلمان دارد و بدش نمی آید برای دومین بار (همچون کی روش رقیب همیشگی اش) در جام دنیای روی نیمکت تیم ما بنشیند.

3- صعود به مرحله دوم جام دنیای 2022

تیم ملی ایران با کارلوس کی روش بازی های خوبی به ویژه در روسیه انجام داد، اما با وجود شایستگی نتوانست به مرحله دوم جام دنیای صعود کند. در واقع تیم ایران هرگز در پنج دوره ای که به جام دنیای صعود نموده چه با مربی ایرانی و چه خارجی نتوانسته از گروه خود صعود کند.

برانکو ایوانکوویچ یک بار در جام دنیای 2006 روی نیمکت تیم ایران نشست و با دو باخت برابر مکزیک و پرتغال و یک تساوی با آنگولا در همان مرحله گروهی حذف شد. حالا صعود به مرحله دوم جام دنیای یک هدف بزرگ برای برانکو است. هدفی که می تواند ثابت کند عملکردش از کارلوس کی روش هم بهتر بوده است!

4- بازی انتقامی با عراق و بحرین در تهران

احتمالاً برانکو با خودش محاسباتی هم انجام داده است. اول اینکه بعد از کی روش راهنمایی تیم ملی را کس دیگری برعهده گرفت و دیگر نمی گویند برانکو دنبال دریافت جای مرد پرتغالی بوده است. دوم اینکه مارک ویلموتس بعد از کی روش نتایج بسیار بدی گرفت و تیم ملی کشورمان برای اولین بار در تاریخ دو شکست متوالی در انتخابی جام دنیای را برابر بحرین و عراق تجربه کرد.

حالا فضای داخل فوتبال ایران هم مهیای بازگشت برانکو به تیم ملی است. دیگر امکان ندارد برانکو که شناخت کافی هم از فوتبال ایران دارد نتایجی ضعیف تر از مارک ویلموتس بگیرد. سوم، اما تیم ایران سه بازی سخت خارج از خانه برابر بحرین، عراق و تا حدودی هنگ کنگ را انجام داده و حالا باید در خانه به مصاف این حریفان برود که بالطبع در ورزشگاه آزادی شانس بیشتری برای شکست آن ها خواهیم داشت. مضاف بر اینکه تا آغاز ادامه رقابت های انتخابی جام دنیای 2022 قطر چند ماهی فرصت باقی است و جانشین ویلموتس می تواند با طیب خاطر تیم مورد نظرش را پیدا کند. تنها بازی خارج از خانه ایران برابر کامبوج است که 14 گل از ایران خورده و از همین حالا می توان روی 3 امتیاز این مسابقه هم حساب باز کرد!

5- قهرمانی با ایران در جام ملت های آسیا

تیم ملی فوتبال ایران در آخرین بازی خود در ملاقات نیمه نهایی جام ملت های آسیا با حساب 3 بر صفر مقابل تیم ژاپن باخت و از این رقابت ها کنار رفت. تیم ملی آخرین بار در سال 1976 توانست قهرمان جام ملت های آسیا گردد و تا آغاز جام ملت های 2023 چین آرزوی قهرمانی ایران در این رقابت ها 47 ساله خواهد شد! خود برانکو هم که در سال 2004 با تیم ملی لایق ایران به عنوان سوم رسید می توانست حتی قهرمان آن مسابقات گردد، اما جوانی ستار زارع و اشتباهات داوری به نفع میزبان (چین) در نیمه نهایی ترمز ایران را کشید.

حالا این مسابقات قرار است دوباره در چین برگزار گردد و برانکو هم خیلی دوست دارد با تیم ملی ایران طلسم شکنی نموده و رؤیای 47 ساله فوتبال دوستان کشورمان را جامه عمل بپوشاند.

منبع: عصر ایران

به "چرا برانکو دوست دارد سرمربی تیم ملی گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا برانکو دوست دارد سرمربی تیم ملی گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید