سامورایی ها وارد می شوند، ایران در گام اول به قهقرا رفت!

به گزارش وبلاگ بایجانی، تیم ملی والیبال ایران در نخستین ملاقات خود در لیگ ملت ها 2023 مغلوب ژاپنی شد.

سامورایی ها وارد می شوند، ایران در گام اول به قهقرا رفت!

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ بایجانی، مرحله مقدماتی مسابقات والیبال لیگ ملت ها 2023 از امروز (سه شنبه 16 خرداد) با حضور 16 تیم کانادا، آمریکا، آرژانتین، ایتالیا، کوبا، آلمان، هلند، برزیل، ژاپن، فرانسه، چین، ایران، لهستان، صربستان، بلغارستان و اسلوونی در گروه مردان شروع شد.

هفته نخست این رقابت ها به میزبانی دو شهر اوتاوا در کانادا و ناگویای ژاپن از 16 تا 21 خرداد پیگیری می گردد و در دومین مسابقه روز نخست شهر ناگویا، تیم های ملی والیبال ایران و ژاپن (میزبان) مقابل یکدیگر صف آرایی کردند.

این مسابقه در سالن گایشی ناگویای ژاپن برگزار گردید که از سال 2007 تاسیس شده و 10 هزار نفر گنجایش داشت و ژاپنی ها برای حمایت از تیم خود تمام قد در سالن حاضر شدند و ظرفیت آن را تکمیل کردند.

تیم ملی والیبال ایران در نخستین مسابقه خود در لیگ ملت ها 2023 سه بر صفر مغلوب ژاپن شد تا در نخستین گام امتیازی به دست نیاورد.

در ست نخست بهروز عطایی از ترکیب سیدمحمد موسوی، جواد کریمی، پوریا حسین خانزاده، امیرحسین اسفندیار، محمدرضا حضرت پور، امین اسماعیل نژاد و محمد ولی زاده استفاده کرد و در ابتدای این ست ژاپنی ها سه امتیاز متوالی به دست آوردند تا سرمربی ایران مجبور به استفاده از وقت استراحت فنی گردد.

تیم ایران در ست نخست به رغم کوشش ملی پوشان کشورمان 25 بر 16 مغلوب میزبان شد که استرس بازی نخست و حضور تماشاگران بیشمار در این نتیجه تاثیرگذار بود.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران ست دوم را با یک تغییر در ترکیب شروع کرد و مرتضی شریفی جایگزین امیرحسین اسفندیار شد. رقابت دو تیم از ابتدای این ست پایاپای پیش رفت و در امتیاز 6 بر 5، ایران از حریف پیش افتاد. رجحان تیم ایران در ست دوم تا امتیاز 15 ادامه داشت تا دو تیم در این امتیاز برابر شوند.

در امتیاز 23 بر 20 به سود ژاپن، عطایی دو تعویضه انجام داد و محمدطاهر وادی و علی حاجی پور را به میدان آورد تا امتیاز 21 برای ایران به دست آید. مردان والیبال ایران در نهایت نتیجه این ست را 25 بر 22 به حریف واگذار کردند تا از نظر ست شماری ژاپن دو بر صفر پیش بیافتد. در انتها این ست بر اساس مقررات نو لیگ ملت ها، زمین دو تیم جابجا شد تا در ادامه ملی پوشان کشورمان در سمت دیگر تور با حریف روبرو شوند.

تیم ایران ست سوم را با دو تغییر نسبت به ست دوم شروع کرد و محمدجواد معنوی نژاد و محمدطاهر وادی از ابتدای ست به جای خانزاده و کریمی به میدان آمدند. ملی پوشان کشورمان در این ست نیز 25 بر 19 مغلوب حریف قدرتمند خود شدند تا در مجموع سه بر صفر نتیجه را به تیم میزبان واگذار نمایند.

گروتودرست اپامینوداس از کشور یونان و اوکا سینیسا از کشور بوسنی و هرزگوین این مسابقه را به عنوان داوران اول و دوم، قضاوت کردند که به مدت 89 دقیقه طول کشید.

این نخستین کاپیتانی سید محمد موسوی در لیگ ملت ها به همراه تیم ملی والیبال ایران بود. در مجموع 117 بازی قبلی تیم ملی والیبال ایران در 9 دوره لیگ جهانی و لیگ ملت ها، سه بازیکن به عنوان کاپیتان حضور داشتند که سعید معروف در 101 مسابقه این وظیفه را برعهده داشته است.

میلاد عبادی پور در 15 مسابقه (13 بازی لیگ ملت ها 2022 و دو ملاقات ایران با ژاپن و روسیه 2021) کاپیتان تیم ملی والیبال ایران بود و عادل میلادغلامی در ملاقات ایران و لهستان در لیگ جهانی سال 2017 این مسئولیت را برعهده داشت.

تیم ملی والیبال ایران ساعت 12:30 دقیقه روز پنج شنبه 18 خرداد در دومین ملاقات خود در هفته نخست لیگ ملت ها برابر لهستان صف آرایی خواهد نمود.

در نخستین مسابقه امروز این گروه نیز تیم بلغارستان سه بر دو مغلوب چین شد تا به یک امتیاز این ملاقات اکتفا کند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سامورایی ها وارد می شوند، ایران در گام اول به قهقرا رفت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامورایی ها وارد می شوند، ایران در گام اول به قهقرا رفت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید