فکر می کنید تسلا سایبرتراک زشت است؟ این 12 ماشین را ببینید!

به گزارش وبلاگ بایجانی، چندی پیش بالاخره تسلا اولین خودروی پیک آپ تراک خود را معرفی کرد که تسلا سایبرتراک نام گرفته است. تسلا سایبرتراک تا به امروز به خاطر ظاهر خود نقدهای زیادی دریافت نموده که به طور کلی آن ها را می توان به دو دسته تقسیم کرد؛ بعضی آن را آینده نگرانه و زیبا می دانند و بعضی دیگر مستقیما آن را خودرویی زشت می نامد. هیچ حد وسطی هم در این میان وجود ندارد!

فکر می کنید تسلا سایبرتراک زشت است؟ این 12 ماشین را ببینید!

رسانه های مشهوری مثل Mashable و Forbes، به ظاهر این خودرو ایراد گرفته اند و Forbes آن را با خودروی پونتیاک Aztek مقایسه نموده است. Aztek بارها توسط افراد مختلف با نام زشت ترین خودروی ساخته شده به دست بشر شناخته شده است.

اما خبر خوب برای تسلا این است که در عین حالی که این حجم از نقدها به خودروی جدید این شرکت وارد شده، همچنان فروش خوبی می توان برای آن انتظار داشت. زمان عرضه دقیق تسلا سایبرتراک هنوز تعیین نیست اما به گفته تسلا، بیش از 200 هزار نفر از همین حالا این خودرو را پیش خرید نموده اند. حتی اگر به تاریخ هم مراجمعه کنیم، خودروی Gremling که سال 1970 توسط شرکت AMC عرضه شد نیز محصولی زشت به حساب می آمد اما در نهایت توانست لقب پرفروش ترین خودروی این شرکت را هم ازآن خود کند.

البته همواره هم این داستان صادق نبوده است. برای مثال خودروی فورد Edsel هم در زمره خودروهای زشت قرار می گیرد، در نهایت باعث ضرر 350 میلیون دلاری برای فورد شد.

اما در ادامه قصد داریم 12 خودروی زشت دیگر تاریخ را به شما معرفی کنیم تا حداقل کمی از فشارهای روی تسلا سایبرتراک برداشته شود:

پونتیاک آزتک

اگر سریال مشهور Breaking Bad را دیده باشید، خودرویی که در عکس بالا مشاهده می کنید را احتمالا دیده اید. آزتک خودروی والتر وایت، شخصیت اصلی این سریال بود.

وب سایت Car and Drive در آنالیز این خودرو، آزتک را محصولی غیر جذاب خواند. به گفته این وب سایت، این خودرو از ابتدا چیزی مخالف کلمه جذاب بوده و همواره هم این عنوان را با خود خواهد داشت.

وب سایت The Globe and Mail هم مطلبی اختصاصی برای آزتک نوشته بود که در آن گفته شده: اگر بخواهید خودرویی طراحی کنید که تمام قواعد زیبایی شناسی را زیر پا می گذارد، باز هم به سختی خواهید توانست خودروی آزتک را در این زمینه شکست دهید. کناره های صاف، طراحی هاچ بک و چرخ هایی که از نظر اندازه شبیه به چرخ های اسکیت هستند. به نظر می رسد آزتک فرزند نامشروع بین یک اسباب بازی ترنسفورمرز و جاروهای Dustbuster است!.

این خودرو اولین بار در سال 2001 ساخته شد و فراوری آن پنج سال بعد متوقف شد.

نیسان Cube

تسلا سایبرتراک تنها محصولی نیست که برچسب نامقدس را به آن نسبت داده اند. The Globe and Mail درباره خودروی نیسان کیوب گفته که سبک طراحی این خودرو چندین گناه را شامل می شود!.

وب سایت LA Times هم در جمع بندی این خودرو، آن را یک جعبه متنفر از هوا و ساخته شده از زشتی عنوان نموده است!

پونتیاک Trans Sport مدل 1990

در این لیست دوباره به خودرویی از شرکت پونتیاک برخورد نموده ایم. Jalopink درباره این خودرو می گوید: بر خلاف ظاهر بیگانه، این خودروی فضایی دهه نود محصولی نیست که واقعا از سیاره ای دیگری آمده باشد بلکه تنها یک مینی ون شرم آور بود.

این خودرو اولین بار ساخته شده تا بتواند با خودروی دوج Caravan و Plymouth Voyager رابت کند. اما در نهایت این مینی ون کمتر از 30 هزار عدد فروخته شد که یک شکست برای پونتیاک به حساب می آید.

AMC Pacer

مثل لوازمی که رنگ آووکادو دارند، Pacer هم نمادی از سلیقه بد در دهه 70 میلادی است. این جمله ای است که The Globe and Mail راجع به . Pacer نوشته و حتی این خودرو را با تنگ ماهی مقایسه نموده است!

خودروی Pacer که Jalopnik هم آن را یکی از زشت ترین خودروهای ساخته شده تا به حال می نامد، اولین بار در سال 1975 معرفی گردید و آن موقع بسیاری آن را آینده نگرانه و جسور نامیدند. اما در نهایت فراوری این خودرو در سال 1979 به انتها رسید.

AMC Gremlin

The Globe and Daily Mail درباره طراحی خودرو می گوید: جلوی Gremlin شبیه سگی است که گویا از نظر سلامتی مشکل دارد. بخش پشتی این خودرو حتی بدتر هم هست که زاویه های ناگهانی و عجیبی دارد و به نظر می رسد که AMC در هنگام طراحی این بخش، تسلیم شده و قافیه را واگذار نموده است.

جدا از ظاهر عجیب این خودرو، این محصول زمانی که اولین بار در 1970 معرفی و عرضه شد، محصول موفقی لقب گرفت و توانست یکی از پرفروش ترین خودروهای AMC نام بگیرد.

فورد Edsel

نیویورک تایمز درباره ادسل گفته که: یک جوجه اردک زشت که هرگز به مرحله غو شدن نرسید!.

این خودرو در سال 1957 عرضه شد و در نهایت باعث ضرر 350 میلیون دلاری برای فورد شد. فروش ضعیف این خودرو که بخش زیادی از آن ناشی از مشکلاتی مثل نشتی روغن بود، باعث شد این خودرو در زمره ناموفق ترین خودروها و البته زشت ترین ها قرار گیرد.

تویوتا پریوس

قبل از اینکه سال جاری تویوتا پریوس محبوب، فیس لیفت شود، مجله Top Speed این خودرو را یک ماهی گوپی خشمگین که می خواهد صورت شما را بخورد نامید. همچنین لقب عجیب ترین ظاهر خودرو در بازار را هم به تویوتا پریوس اعطا کرد.

Kelsey Mays از سایت Cars.com نوشته که نسل چهارم پریوس شمایلی دارد که می تواند یک کودک را به گریه بیاندازد.

کرایسلر PT Cruiser

فراوری خودروی PT Cruiser در سال 2010 متوقف شد که دلیل آن هم به نقدهای بر می شود که به این محصول وارد شده بود. Jalopnik این خودرو را خودرویی غیر قابل دوست داشتن نامیده است.

PT یک مینی ون کوچک شده برا خانواده هایی بود که احتیاج به یک خودروی ساده داشتند که همزمان حسی نوستالژیک هم القا می نماید.

فورد Taurus

وب سایت Road and Trakc خودروی فورد Taurus مدل 1996 را غمگین ترین خودرویی که تا به حال ساخته شده نامید و دلیل آن را هم ظاهر شبیه به کوسه این خودرو عنوان نمود.

این خودرو در بازار هم نتوانست خوب عمل کند و تقریبا 51 درصد از فروش آن، مربوط به ناوگان های حمل و نقل بود که معمولا تخفیفاتی هم برای آن در نظر گرفته می شد.

لامبورگینی Veneno مدل 2014

پس از آنالیز چندین ماشین قدیمی، بالاخره رسیده ایم به یک خودروی مدرن. این خودرو 4.5 میلیون دلاری را نشریه Edmunds در لیست 100 خودروی زشت تمام تمام اعصار قرار داده است.

نشریه ادموندز درباره این خودرو نوشته که: تمام کلیشه های خودرو سوپراسپرت و تمام ایده هایی بدی که لامبورگینی تا به حال داشته است، در این خودروی گران قیمت قرار گرفته است. از زمان فاشیسم، این خودرو بدترین صادرات ایتالیا بوده است!.

البته خوشبختانه تنها سه نسخه از خودروی Veneno ساخته شده است.

همچنین در خصوص این خودرو یک نکته جالب دیگر وجود دارد. اخیرا یکی از سه نسخه آن، با قیمت 8.4 میلیون دلار در حراجی Bonhams در سوییس به فروش رفت و به این ترتیب این خودرو، گران ترین لامبورگینی شد که تا به حال به فروخته شده است.

نیسان جوک

نیسان جوک که خودروی محبوبی در کشور ما هست نیز چندین و چند نقد اساسی دریافت نموده است. برای مثال The Guardian آن را خفه کننده کوتاه با چشمان قورباغه و بسیار زشت نامید. ادموندز هم این خودرو را با افتخار عجیب و غریب و نازیبا نامید.

البته با وجود تمام نقدهای منفی، نیسان همچنان از این خودرو دفاع می نماید. سخنگوی این شرکت، Travis Parman، درباره این خودرو به نشریه USA Today گفته است که: طراحی عالی، گاهی اوقات می تواند قطبی باشد. جوک خودروی جذابی است که جسارت را بیان می نماید و این دقیقا همان چیزی است که بسیاری از خریداران به دنبال آن هستند.

شورلت کاپرایس

واشنگتن پست مدل 1991 از خودروی شورلت کاپرایست را غول و نهنگ مانند نامید.

به نظر می رسد قیاس نهنگ مانند یک توصیف تکرار شده برای این خودرو است. Fortune به این خودرو نهنگ ساحلی و مینی ون گرد و غبار گفته بود که مشتریان این خودرو چندان از این توصیف ها خوششان نیامده بود.

Jerry Krampitz، کسی که یاری نموده بود تا پروسه فراوری خودرو در کارخانه فورد انجام شود نیز در یک محصابه گفته بود که همه روی زشت بودن این خودرو اتفاق نظر داشته اند.

تسلا سایبرتراک

تسلا سایبرتراک که در مراسمی در سه شنبه دو هفته پیش در لس آنجلس معرفی گردیده بود، حالا تبدیل به سوژه خنده اهالی اینترنت شده است. طراحی هندسی تسلا سایبرتراک چیزی جدید در دنیای خودروها به حساب می آید. جدا از طراحی، شیشه های نشکن این خودرو که در مراسم معرفی شکستند نیز سوژه دیگری شده تا از تسلا سایبرتراک انتقاد شود.

شما درباره تسلا سایبرتراک چه فکر می کنید؟ آیا در زمره کسانی که از این محصول متنفر هستند قرار دارید یا برعکس، طراحی این خودرو را دوست دارید؟

منبع: BusinessInsider

منبع: دیجیکالا مگ

به "فکر می کنید تسلا سایبرتراک زشت است؟ این 12 ماشین را ببینید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فکر می کنید تسلا سایبرتراک زشت است؟ این 12 ماشین را ببینید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید