علیرضا دبیر قید سفر به آمریکا را زد؟

به گزارش وبلاگ بایجانی، بعد از برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی در آذربایجان که تیم کشورمان در این رقابت ها با دو تیم ترکیه و قرقیزستان هم گروه شده، تیم ملی آزاد باید آذر ماه در جام جهانی 2022 که در واقع آخرین مسابقه رسمی سال میلادی جاری است، شرکت کند.

علیرضا دبیر قید سفر به آمریکا را زد؟

پیش از این در بحبوحه مسابقات جهانی بلگراد، مسئول اجرایی فدراسیون کشتی آمریکا از ایران رسما دعوت به عمل آورد که در جام جهانی سال جاری که به میزبانی آمریکایی ها برگزار می گردد، شرکت کند.

با توجه به حواشی که سال گذشته در مورد سفر تیم ملی کشتی آزاد به تگزاس برای انجام یک مبارزه محبت آمیز تیم به تیم در روز 23 بهمن ایجاد شد و درنهایت به علت عدم صدور ویزا برای چند کشتی گیر، مربی و همراه تیم، ایران از این سفر سر باز زد؛ این بار هم به نظر می رسد سفر بدون حاشیه ای پیش رو نباشد و مهم ترین نکته نیز صدور ویزا برای همه اعضای تیم ملی است.

این بار موضوع مسابقه با دفعه قبلی فرق می نماید، بهمن ماه گذشته مصاف دو تیم محبت آمیز بود، اما این بار یک مسابقه رسمی در پیش است که کشور میزبان براساس قوانین موظف به همکاری در زمینه صدور ویزا برای همه شرکت کنندگانی است که از سوی اتحادیه جهانی کشتی مجوز حضور در مسابقات را دریافت نموده اند.

ایران به عنوان تیم نایب قهرمان سال 2022، باید در جام جهانی شرکت کند و فدراسیون کشتی هم باتوجه به اینکه عدم شرکت در این رقابت ها محرومیت هایی از شرکت در دیگر مسابقات به همراه خواهد داشت، اقدام لازم برای سفر به آمریکا را انجام داده و فهرست اولیه تیم مد نظر کادرفنی تیم ملی که به نظر در هر وزن دو نفر به جام جهانی اعزام خواهند شد، برای دریافت ویزا معرفی شده اند.

این بار علیرضا دبیر رئیس فدراسیون قصد همراهی تیم ملی آزاد در سفر به آمریکا را نخواهد داشت و نامش در بین نفرات اعزامی دیده نمی گردد.

بار قبلی یک اظهارنظر سیاسی از سوی علیرضا دبیر و بازتاب آن در رسانه های آمریکایی منجر به عدم صدور ویزا برای قهرمان المپیک 2000 سیدنی شد.

منبع: فرارو

به "علیرضا دبیر قید سفر به آمریکا را زد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علیرضا دبیر قید سفر به آمریکا را زد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید