علائمی که زنگ خطر سرطان هستند

به گزارش وبلاگ بایجانی، سرطان ممکن است در ابتدا علائم مبهمی داشته باشد که می تواند با سایر بیماری های کم تر جدی اشتباه گرفته گردد. با این وجود، پزشکان می گویند بعضی از علائم وجود دارند که معادل زنگ خطر هستند.

علائمی که زنگ خطر سرطان هستند

به گزارش وبلاگ بایجانی به نقل از یاهولایف، در ادامه به علائمی اشاره خواهیم کرد که هشدار دهنده هستند و خطر بالای ابتلای احتمالی به سرطان را نشان می دهند:

تغییر در عملکرد بدن

آن ماری لنون متخصص گوارش در دانشکده پزشکی جان هاپکینز می گوید نسبت به هرگونه تغییر در عملکرد بدن خود هوشیار باشید. این علائم می توانند شامل موارد ذیل باشند: یبوست یا اسهال ناگهانی، مشکل در دفع ادرار یا مدفوع یا احساس دفع مدفوع ناقص. این علائم ممکن است نشان دهنده سرطان و یا ناشی از شرایط دیگر باشند. اگر این علائم بیش از دو هفته به طول انجامند پزشکان می گویند که بهتر است فرد معاینه گردد.

خونریزی

لنون می افزاید: پزشکان انواع خاصی از خونریزی را بیش از سایر علائم نشان دهنده ابتلا به سرطان می دانند. این موارد شامل وجود خون در مدفوع، خونریزی غیرطبیعی واژینال، سرفه خونی یا وجود خون در ادرار هستند. این علائم می توانند ناشی از موارد دیگری غیر از سرطان نیز باشند. با این وجود، کارشناسان می گویند در صورت مشاهده این علائم بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

سرفه آزاردهنده یا تنگی نفس

در بیش تر موارد، سرفه مداوم نشانه سرماخوردگی یا وجود ویروس در بدن است. اما سرفه ای بیش از چند هفته به طول انجامد می تواند نشانه ابتلا به سرطان ریه باشد. هر سرفه ای که بیش از دو تا چهار هفته ادامه داشته باشد یا تنگی نفس مداوم باید به وسیله پزشک ارزیابی گردد.

تغییرات پوستی

هرگونه تغییر در پوست و ظاهر شدن خال یا کک و مک می تواند مشکوک به سرطانی بودن باشد. تغییر در رنگ پوست شما نیز می تواند نشانه سرطان باشد. موسسه ملی سرطان توصیه می نماید مراقب موارد ذیل باشید: یک توده گوشتی رنگ که خونریزی می نماید یا پوسته پوسته می گردد. خال تازه یا تغییر در خال موجود و یا زخمی که خوب نمی گردد و هم چنین، زرد شدن پوست و سفیدی چشم.

کاهش وزن غیر قابل شرح

انجمن انکولوژی (سرطان شناسی) بالینی آمریکا می گوید حدود 40 درصد از افراد مبتلا به سرطان کاهش وزن را بدون علت قابل انتساب به عنوان یک علامت اولیه تجربه می نمایند. کاهش وزن غیرقابل شرح می تواند نشانه ابتلا به سرطان مری، کبد، روده بزرگ و پانکراس و بعلاوه سرطان خون یا لنفوم باشد به خصوص اگر با کاهش اشتها یا تغییر در عادات روده همراه باشد. در صورت مشاهده این علائم باید با پزشک تماس گرفت.

منبع: فرارو

به "علائمی که زنگ خطر سرطان هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علائمی که زنگ خطر سرطان هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید