عراق کاردار سفارت ترکیه را احضار کرد

به گزارش وبلاگ بایجانی، خبرنگاران : خبرگزاری رسمی عراق (واع)، عصر امروز (دوشنبه)، گزارش داد که وزارت خارجه این کشور، کاردار سفارت ترکیه در بغداد را احضار نموده است.

عراق کاردار سفارت ترکیه را احضار کرد

به گزارش وبلاگ بایجانی به نقل از خبرآنلاین ، وزارت خارجه عراق اعتراض خود را درباره اقدام حلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه در حضور هماهنگ نشده در خاک عراق در یادداشتی به کاردار ترکیه ابلاغ نموده است.

وزارت خارجه عراق تأکید نموده است که دولت این کشور کارشکنی مستمر علیه حاکمیت عراق را به صورت قاطع مردود می داند.

طبق این گزارش، دولت عراق نارضایتی شدید خود را از این اقدام ترکیه ابراز نموده و در عین حال، اقدام وزیر دفاع این کشور و اظهارات وزیر کشور ترکیه درباره قصد آنکارا برای احداث پایگاه دائم در شمال خاک عراق را محکوم نموده است.

بغداد همچنین تأکید نموده است که ادامه چنین روشی، با روابط محبت آمیز، اصل حسن همجواری، قوانین و پروتکل های ذی ربط سازگاری ندارد.

وزارت خارجه عراق در ادامه تأکید کرد که متمایل شدن به سمت راهکار های نظامی یک جانبه نمی تواند راه مؤثری برای حل وفصل چالش های امنیتی مشترک باشد.

رسانه های ترکیه دیروز اعلام کردند که وزیر دفاع این کشور به همراه ژنرال یاشار گولر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه و ژنرال امید دوندار فرمانده نیروی زمینی ارتش پس از بازدید از مرکز فرماندهی عملیات های خود علیه پ.ک.ک در منطقۀ مرزی استان شرناخ، وارد خاک منطقه کردستان عراق شده و از پایگاه نظامی تازه تأسیس بیلیچ تپه بازدید نموده است.

ترکیه مدت هاست به بهانه مقابله با پ .ک .ک در حال نقض تمامیت ارضی شمال عراق است. پ .ک .ک که در 35 سال گذشته با دولت آنکارا در تقابل نظامی است از سوی ترکیه، آمریکا و اتحادیه اروپا به عنوان گروه تروریستی شناخته می گردد. ترکیه می گوید که شبه نظامیان حزب کارگران کردستان، مسئول مرگ بیش از 40 هزار نفر از شهروندان ترکیه از جمله زنان و بچه ها هستند.

منبع: اقتصادنیوز

به "عراق کاردار سفارت ترکیه را احضار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق کاردار سفارت ترکیه را احضار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید