روش صحیح شارژ کردن باتری تلفن همراه ، گوشی موبایل را شب تا صبح شارژ کنیم یا نه؟

به گزارش وبلاگ بایجانی، شارژ کردن گوشی در طول شب مزایا و معایبی دارد که بخشی از آن به علت پیشرفت در فناوری باتری است.

روش صحیح شارژ کردن باتری تلفن همراه ، گوشی موبایل را شب تا صبح شارژ کنیم یا نه؟

به گزارش وبلاگ بایجانی، گوشی های هوشمند در طول سال ها پیشرفت زیادی نموده اند، اما هنوز هم اساساً حدود یک روز با شارژ کامل کار می نمایند. این بدان معناست که بیشتر ما تمام شب هنگام خواب باتری را شارژ می کنیم. آیا این کار برای باتری خوب است؟

خلاف آنچه ممکن است فکر کنید، فناوری باتری در واقع تا حدودی بهبود یافته است. مشکل این است که تلفن ها اکنون می توانند کارهای بیشتری انجام دهند، به این معنی که به قدرت بیشتری احتیاج دارند.

تغییرات اطلاعات

چیزی که این شرایط را پیچیده می نماید این است که اطلاعات متناقض زیادی وجود دارد. شاید شنیده باشید که شارژ کردن گوشی در طول شب بد است و شاید هم شنیده باشید که کاملاً خوب است.

بخشی از این سردرگمی به علت پیشرفت در فناوری باتری است. چیزهایی که در یک زمان درست بودند، دیگر درست نیستند. این یک بخش طبیعی از یادگیری بیشتر در خصوص نحوه کار کردن چیزها است.

نحوه کار شارژ

گوشی های هوشمند با محافظ هایی طراحی شده اند تا باتری و سایر اجزای داخل آن را ایمن نگه دارند. یکی از مواردی که می تواند به تلفن ها آسیب برساند، داغ شدن بیش از حد و شارژ کردن یک شبه است.

بیشتر تلفن ها زمانی که برای اولین بار آن ها را به شارژر وصل می کنید یا روی شارژر بی سیم قرار می دهید، سریع شارژ می شوند؛ اما پس از مدتی، سرعت شارژ کاهش می یابد و زمانی که به 100 ٪ برسد، به طور کامل متوقف می گردد.

البته از آن جایی که شارژ آن در 100% متوقف می گردد، باتری به آرامی تخلیه می گردد. هنگامی که دوباره به 99 ٪ کاهش می یابد، میزان بسیار کمی از انرژی را مصرف می نماید تا به 100 ٪ برگردد. این چرخه تا زمانی که آن را از برق بردارید تکرار می گردد. تلفن هرگز بیش از حد شارژ نمی گردد، اما تقریباً دائماً در حال شارژ است.

حفاظت پیشرفته

شاید شنیده باشید که شارژ باتری بین 20 تا 80 درصد برترین کار است. اپل و بعضی از تولیدنمایندگان اندروید ویژگی های اضافی را برای حفظ گوشی شما در آن محدوده تا حد امکان معرفی نموده اند.

با انتشار ios13، آیفون ها دارای ویژگی Optimized Battery هستند. در صورت فعال بودن این گزینه، گوشی در بیشتر ساعات شب حدود 80 درصد باقی می ماند.

بعضی از دستگاه های اندروید اساساً همین ویژگی را دارند. OnePlus آن را شارژ بهینه می نامد. گوشی های Google Pixel دارای شارژ تطبیقی هستند. دستگاه های گلکسی سامسونگ قدمی فراتر گذاشته اند و به شما امکان می دهند باتری را همواره روی 85 درصد قرار دهید.

اگر گوشی خود را یک شبه شارژ می کنید، اگر این ویژگی ها را دارید، ایده خوبی است که آن ها را فعال کنید. این باعث می گردد تا معایب شارژ در طول شب کمتر گردد.

با وجود این محافظ ها، آسیب رساندن به باتری گوشی برای شما بسیار سخت است. بااین حال، باتری ها به مرور زمان تحلیل می روند و هیچ کس نمی تواند در خصوص آن کاری انجام دهد. فقط مهم این است که چقدر به این روند یاری می کنید.

چرخه شارژ چیزی است که بر طول عمر باتری شما تأثیر می گذارد. هر چه چرخه های شارژ بیشتری را طی کند، باتری بیشتر تحلیل می رود. به همین علت است که بهتر است گوشی خود را تا حد امکان بین 20 تا 80 درصد شارژ نگه دارید.

این جا است که شارژ یک شبه می تواند روند تخریب باتری را تسریع کند. شارژ شدن بین 99 تا 100 درصد برای چندین ساعت شبیه روشن و خاموش کردن چراغ است. این باعث نمی گردد لامپ منفجر گردد، اما برای لامپ نیز خوب نیست.

این سؤالی است که ما باید در خصوص شارژ یک شبه باتری ها بپرسیم. دقیقاً چه چیزی برای باتری بد است؟ آیا گوشی شما بیش از حد گرم می گردد و آتش می گیرد؟ خیر، برای جلوگیری از آن محافظت هایی وجود دارد به شرطی که از تجهیزات صحیح بهره ببرید. آیا عمر باتری را از بین می برد؟ بله، اما ممکن است برای شما قابل توجه نباشد.

یک شبه و بدون آسیب شارژ کنید

کارهایی وجود دارد که می توانید برای شارژ کردن تلفن خود در طول شب انجام دهید و بعضی از معایب آن را کاهش دهید. اول از همه، مطمئن شوید که دستگاه فضایی برای تنفس دارد. گرمای بیش از حد یک نگرانی بزرگ است، بنابراین به آن فضا بدهید و آن را با هیچ چیزی پوشش ندهید.

شارژ صحیح باطری گوشی

کار بزرگ دیگری که می توانید انجام دهید انتخاب تجهیزات شارژ صحیح است. استفاده از شارژرهای ارائه شده به همراه دستگاه و آن هایی که به طور خاص برای آن طراحی شده اند بسیار مهم است. فراتر از آن، ممکن است از شارژ سریع در هنگام خواب اجتناب کنید. رسیدن به 100 ٪ کندتر به معنای صرف زمان کمتر در آن چرخه 99-تا 100 ٪ است.

به غیراز این، شما باید بپذیرید که باتری ها نمی توانند برای همواره دوام بیاورند. استفاده از تلفن باعث کاهش باتری می گردد. دور زدن آن وجود ندارد. نکاتی وجود دارد که می توانید برای کاهش سرعت این تخریب بهره ببرید، اما بیشتر ما زمان مناسب دیگری برای شارژ کردن دستگاه های خود نداریم. شارژ کردن تمام دستگاه های ما در طول شب بخشی از زندگی در حال حاضر است.

منبع: همشهری آنلاین

به "روش صحیح شارژ کردن باتری تلفن همراه ، گوشی موبایل را شب تا صبح شارژ کنیم یا نه؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش صحیح شارژ کردن باتری تلفن همراه ، گوشی موبایل را شب تا صبح شارژ کنیم یا نه؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید