دستورالعمل مجمع عمومی کمیته ملی المپیک، بررسی افزایش تعداد اعضا!

به گزارش وبلاگ بایجانی، چهل و هشتمین مجمع عمومی کمیته ملی المپیک هفته یکشنبه هفته آینده در محل سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار می شود. این مجمع که از ساعت 9:30 با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان آغاز شده و به مدت سه ساعت ادامه خواهد داشت بیشتر به عملکرد کمیته ملی المپیک در حوزه های مختلف و به خصوص مالی اختصاص دارد.

دستورالعمل مجمع عمومی کمیته ملی المپیک، بررسی افزایش تعداد اعضا!

با این حال برای مجمع 5 بهمن ماه دستورالعمل های دیگری هم در نظر گرفته شده که ارائه گزارش شرایط کاروان ایران برای حضور در بازی های المپیک توکیو و بررسی درخواست های مطرح شده توسط برخی فدراسیون ها جهت عضویت در مجمع از جمله آنها است.

دستورالعمل های مصوب برای مجمع هفته آینده کمیته ملی المپیک به این شرح است:

* ارائه گزارش عملکرد سال 98 کمیته ملی المپیک

* ارائه گزارش موسسه حسابرسی قانونی در خصوص عملکرد مالی سال 98

* ارائه گزارش خزانه دار کمیته در خصوص بودجه 98 و 99

* مشخص حسابرس قانونی برای سال 1400

* بررسی شاخص های توزیع بودجه 1400 به منظور تصویب نهایی

* گزارش نصرالله سجادی از کاروان اعزامی به بازی های المپیک توکیو

* بررسی و تصویب برخی آئین نامه های پیشنهادی

* استخدام المپین ها در کمیته ملی المپیک

* بررسی برخی درخواست های مطرح شده برای عضویت در مجمع کمیته ملی المپیک

به گفته کیکاوس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک صحبت های سیدرضا صالحی امیری در خصوص مسائل کلان این کمیته و همچنین صحبت های راهبردی وزیر ورزش بخش های دیگری از مجمع را به خود اختصاص می دهند.

حضور بدون رای 4 نفر و بررسی افزایش تعداد اعضا

سعیدی در گفتگو با وبلاگ بایجانی همچنین در خصوص درخواست های مطرح شده برای عضویت در مجمع کمیته ملی المپیک گفت: فدراسیون هایی مانند ورزش های ناشنوایان و بیماری های خاص متقاضی عضویت در مجمع کمیته هستند. این مسئله ای بود که تصمیم گیری در خصوص آن مستلزم طرح و بررسی در مجمع بود تا نظر اعضای مجمع هم در خصوص آن لحاظ شود. بنابراین قرار است در مجمع هفته آینده این موضوع مطرح و تصمیم قطعی در خصوص آن اتخاد شود.

وی با یادآوری اینکه ترکیب فعلی مجمع کمیته ملی المپیک متشکل از 69 نفر است، تاکید کرد: طبق منشور المپیک تعداد نفراتی که از طرف رشته های المپیکی عضو مجمع هستند باید نسبت به دیگر اعضا غالب باشند. در ترکیب فعلی مجمع کنندگان 29 رشته المپیکی و 6 ورزشکار المپیکی حضور دارند. یعنی در مجموع 35 عضو المپیکی داریم و 34 عضو غیر المپیکی؛ در بررسی درخواست های مطرح شده باید این مهم را به شدت در نظر داشته باشیم.

دبیرکل کمیته ملی المپیک همچنین یادآور شد: 4 نفر از اعضای مجمع عضو هیات اجرایی بودند که به عنوان رئیس فدراسیون وارد ترکیب هیات اجرایی شدند اما حالا دیگر ریاست فدراسیون های خود را بر عهده ندارند. به همین دلیل این چهار نفر بدون حق رای در مجمع شرکت می کنند.

دبیرکل کمیته ملی المپیک همچنین در خصوص چگونگی برگزاری مجمع عمومی این کمیته گفت: در خصوص چگونگی برگزاری مجمع از فدراسیون پزشکی ورزشی استعلام خواهیم گرفت اما مبنای کلی این است که مجمع به صورت حضوری برگزار شود. در عین حال شرایطی مهیا شود تا کسانی هم که امکان حضور در محل را ندارند بتوانند به صورت وبینار در جریان مجمع قرار بگیرند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دستورالعمل مجمع عمومی کمیته ملی المپیک، بررسی افزایش تعداد اعضا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستورالعمل مجمع عمومی کمیته ملی المپیک، بررسی افزایش تعداد اعضا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید