درخواست مهم آمریکا از دولت افغانستان و طالبان

به گزارش وبلاگ بایجانی، خبرنگاران : نماینده ویژه آمریکا در صلح افغانستان از دولت و طالبان خواست به خواسته مردم احترام بگذارند و هرچه زودتر به یک توافق سیاسی برسند.

درخواست مهم آمریکا از دولت افغانستان و طالبان

به گزارش وبلاگ بایجانی به نقل از ایرنا، زلمای خلیل زاد شامگاه شنبه در صفحه توئیتری خود، خبر کشته شدن شمار زیادی از بیگناهان غزنی را که بیشتر آنها بچه ها بودند، جانگذار دانست و به خانواده های آنها تسلیت گفت.

وی که کشورش نزدیک به 19 سال به افغانستان لشکرکشی کرده تا به زعم خود با تروریسم مبارزه کند، اعتراف کرد: کشتن و مرگ افغانها از جمله غیرنظامیان، بسیار معمول شده است.

نماینده ویژه آمریکا در صلح افغانستان افزود: ما سطح بالای خشونت های جاری را تقبیح و تمام آنهایی را که این گونه حملات وحشت آفرین و خونریز را انجام یا اجازه می دهند، محکوم می کنیم.

خلیل زاد ادامه داد: هدف آنها ایجاد تفرقه و استفاده از خشونت برای تضعیف افغانهایی است که به صلح، پایان دایمی خشونت، و یک افغانستان مرفه متعهدند. این دشمن باید نادیده گرفته شود.

وی افزود: ما از همه طرف ها می خواهیم که خشونت را کاهش دهند و به سرعت به سوی آتش بس بفرایند. با یکدیگر و با حمایت بین المللی، آنها باید همچنین در تمام کشور به خطرات مواد منفجر نشده و مین ها بپردازند تا حیات ارزشمند بچه ها و بزرگسالان نجات یابد.

این مقام وزارت خارجه آمریکا اظهار کرد: با توافقنامه آمریکا - طالبان و اعلامیه مشترک ایالات متحده - افغانستان، حمایت گسترده بین المللی از صلح و آغاز مذاکرات بین افغان ها، از نظر شمار زیاد افغان هایی که به صلح و امنیت نیاز و آرزوی آن را دارند، جنگ و کشتن بین افاغنه مآغازیت خود را از دست داده است.

خلیل زاد مدعی شد: جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان باید به خواسته های مردم شان احترام بگذارند و هر چه زودتر به یک توافق سیاسی برسند. ایالات متحده در کنار مردم افغانستان ایستاده است.

این اظهارات نماینده آمریکا در حالی است که یکی از بندهای توافق طالبان و آمریکا، آزادی زندانیان طالبان است. اگرچه تعدادی از این زندانیان آزاد شده اند اما با تداوم خشونت، دولت افغانستان این فرایند را متوقف کرد.

منبع: اقتصادنیوز

به "درخواست مهم آمریکا از دولت افغانستان و طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست مهم آمریکا از دولت افغانستان و طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید