خبرنگاران زیباری: جانفشانی های الحشدالشعبی انکارناپذیر است

به گزارش وبلاگ بایجانی، بغداد- خبرنگاران- هوشیار زیباری وزیر دارایی پیشین و از مسؤولان ارشد حزب دموکرات کردستان عراق روز شنبه با ستایش از عملکرد سازمان الحشد الشعبی گفت که کسی نمی تواند جانفشانی نیروهای این سازمان در راه مبارزه با تروریسم و بیرون راندن گروه تروریستی داعش از عراق را انکار کند.

خبرنگاران زیباری: جانفشانی های الحشدالشعبی انکارناپذیر است

به گزارش وبلاگ بایجانی، زیباری امروز در گفت وگو با شبکه تلویزیونی العهد شرح داد: الحشد الشعبی نهادی رسمی است که مجلس به (تشکیل) آن رأی داد و بخشی از ساختار امنیتی عراق به شمار می رود.

وی در این گفت وگو که برخی آن را نوعی عذرخواهی از اظهاراتش علیه سازمان الحشد الشعبی اما دیرهنگام تفسیر کردند، اضافه کرد: کسی نمی تواند جانفشانی های الحشد الشعبی در بیرون راندن داعش و تروریسم را انکار کند.

زیباری گفت: اظهارات من تحریف و به گونه دیگری تفسیر شد و منظورم این بود که منطقه نظامی در الخضراء (منطقه سبز در مرکز بغداد) پاکسازی شود.

وی خاطرنشان ساخت که روابطی تاریخی با فرماندهان الحشد الشعبی دارد.

شهر بغداد، پایتخت عراق امروز شاهد تجمع هواداران سازمان الحشد الشعبی برای محکوم کردن اهانت اخیر زیباری به این سازمان دفاع مردمی بود.

معترضان با سر دادن شعار در مقابل دفتر حزب دموکرات کردستان عراق در منطقه الکراده در مرکز بغداد، اهانت اخیر زیباری علیه سازمان الحشد الشعبی را محکوم کرده و از او خواستند تا به خاطر این اهانت، عذرخواهی کند.

شرکت کنندگان در تجمع همچنین خواهان عدم تکرار چنین تعرض هایی به الحشد الشعبی شدند.

زیباری پیش تر در یک مصاحبه تلویزیونی مدعی شده بود که حمله گروههای عراقی به پایگاه های آمریکا در اربیل به این دلیل است که آنها اقلیم کردستان را نزدیک [متحد] آمریکا می دانند و این گروهها همانطور که داعش به بغداد و اربیل حمله می کرد، به این ها حمله می کنند.

این ادعای زیباری با واکنش انتقادی مسؤولان، سیاستمداران، شخصیت ها، گروههای مقاومت و مردم عراق روبرو شد و آنها این ادعا را اهانت به الحشد الشعبی دانستند که نهادی رسمی است و در راه آزادسازی عراق از لوث تروریست های داعش ایثار و جانفشانی های زیادی کرده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران زیباری: جانفشانی های الحشدالشعبی انکارناپذیر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران زیباری: جانفشانی های الحشدالشعبی انکارناپذیر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید