حمله بربرها به گیشه (باکس آفیس هفته)

به گزارش وبلاگ بایجانی، بربرها (Barbarian) تازه ترین فیلم ترسناک گیشه در نخستین هفته اکران 10 میلیون دلار فروخت و صدرنشین جدول باکس آفیس شد. از آن جایی که باکس آفیس چند هفته ای است که با رکود عجیب و غریبی روبرو شده است، همین فروش اندک کافی بود تا بربرها حکمران گیشه گردد. این فیلم با واکنش های نسبتا خوب منتقدان روبرو شد؛ امتیاز راتن تومیتوز 92 از 100 و متاکریتیک 80 از 100 این موضوع را ثابت می نماید. پیتر دبروژ منتقد مطرح ورایتی بربرها را یک کلاسیک ترسناک تازه نامید که هرچه جلوتر می رود، دیوانه وارتر می گردد.

حمله بربرها به گیشه (باکس آفیس هفته)

این فیلم ترسناک با بودجه کمی ساخته شده اما در هفته نخست اکران با استقبال نسبتا خوبی روبرو شد و پیش بینی می گردد در هفته های آینده هم در جذب مخاطب خوب عمل کند. بربرها به وسیله زک کرگر کارگردان شده و بازیگرانی مثل جورجینا کمپبل ، بیل اسکارسگارد و جاستین لانگ در آن نقش آفرینی می نمایند. داستان درباره زنی است که اتاقی را اجاره می نماید و متوجه می گردد هم زمان با او مرد مرموزی همان جا را اجاره نموده. آن ها مجبورند یک شب ترسناک و عجیب را با هم بگذرانند.

رتبه دوم جدول باکس آفیس در کمال تعجب در اختیار یک فیلم هندی واقع شده است که نخستین هفته اکرانش را با فروش داخلی 4.40 میلیون دلاری پشت سر گذاشت. براهماسترا قسمت اول: شیوا (Brahmastra Part One: Shiva) که اولین قسمت از یک سه گانه هالیوودی است، علیرغم در اختیار داشتن تنها 810 سالن سینما که بسیار کم تر از سایر فیلم های در حال اکران است، در جذب مخاطب نسبتا پیروز عمل کرد. این فیلم به کارگردانی آیان موکرجی و دیان هریستف و حضور ستارگانی مثل آمیتاب باچان، دیمپل کاپادیا و آلیا بات داستان مردی به نام شیوا را دنبال می نماید که در جستجوی عشق، نیروهای ماورایی را در خود کشف می نماید و با شیاطین قدرتمندی روبه رو می گردد. منتقدان ورایتی براهماسترا قسمت اول: شیوا را ویژه و مبتکرانه خواندند و آن را آغاز سرگرم نماینده ای برای یک سه گانه برنامه ریزی شده و اولین جهان سینمایی هالیوودی دانستند.

قطار سریع السیر (Bullet Train) در ششمین هفته اکران با فروش داخلی 3.25 میلیون دلاری در جایگاه سوم جدول باکس آفیس نهاده شد. اکشن تازه برد پیت با احتساب فروش بین المللی 119.30 میلیون دلاری، در مجموع 211.84 میلیون دلار فروخته است. قطار سریع السیر به وسیله دیوید لیچ کارگردانی شده که زمانی به عنوان بدلکار برد پیت مشغول به کار بود. بعلاوه بازیگرانی مثل برد پیت، جوئی کینگ، اندرو کوجی، آرون تایلر-جانسون، برایان تایری هنری، زازی بیتز و هیرویوکی سانادا در این فیلم به عنوان محصول مشترک ژاپن و استان متحده آمریکا حضور دارند. قطار سریع السیر ماجرای آدمکش نگون بختی را دنبال می نماید که باید یک چمدان پر از پول نقد را در قطار سریع السیر ژاپن به دست آورد اما از شانس بد با گروهی از آدمکش ها، دزدها و منحرف های اجتماعی درگیری وحشیانه ای پیدا می نماید.

رتبه چهارم جدول باکس آفیس را تاپ گان: ماوریک (Top Gun: Maverick) تصرف کرد که این هفته 3.17 میلیون دلار فروش داخلی داشت. با احتساب فروش بین المللی 747.80 میلیون دلاری، فیلم اکشن تازه تام کروز در شانزدهمین هفته اکران 1.45 میلیارد دلار فروخته است. تاپ گان: ماوریک به وسیله جوزف کوشینسکی کارگردانی شده و علاوه بر تام کروز بازیگران دیگری مثل مایلز تلر، جنیفر کانلی، جان هم، گلن پاول، لوئیس پولمن، اد هریس، مونیکا باربارو و وال کیلمر در آن نقش آفرینی می نمایند. ماجراهای قسمت دوم، سی وشش سال پس از فیلم اصلی اتفاق می افتد و کاپیتان ماوریک (تام کروز) را دنبال می نماید که برای آموزش گروهی از خلبان های جوان و یاغی بازگشته است.

ابر حیوانات لیگ دی سی (DC League of Super-Pets) این هفته در جایگاه پنجم جدول باکس آفیس نهاده شد. این فیلم 2.83 میلیون دلار فروش داخلی داشت که با احتساب فروش بین المللی 82.60 میلیون دلاری، انیمیشن تازه دی سی تا این جای کار در مجموع 168.02 میلیون دلار فروخته است. ابر حیوانات لیگ دی سی به کارگردانی جارد استرن و صداپیشگی چهره های معروفی مثل دواین جانسون، کوین هارت، کیت مک کینون، جان کرازینسکی، ونسا بایر، ناتاشا لیون، دیه گو لونا و کیانو ریوز داستان گروهی از حیوانات خانگی را دنبال می نماید که پس از تسخیر لیگ عدالت به دست لکس لوتور، به وسیله سگ سوپرمن به نام کریپتو دور هم جمع می شوند. هر کدام از این حیوانات خانگی قدرت های فرا طبیعی دارند که به یاری آن ها می توانند جهان را به جای بهتری برای زندگی تبدیل نمایند.

تریلر ترسناک سونی دعوت نامه (The Invitation) در سومین هفته اکران 2.62 میلیون دلار فروش داخلی داشت و در رتبه ششم نهاده شد. با احتساب فروش بین المللی6.300 میلیون دلاری، تا این جای کار در سراسر جهان 25.14 میلیون دلار فروخته است. این فیلم به وسیله جسیکا ام. تامپسون کارگردانی شده و بازیگرانی مثل ناتالی امانوئل، توماس دوهرتی و استفانی کورنلیوسن در آن ایفای نقش می نمایند. ماجرا درباره زنی به نام ایوی است که به خانه گمشده اجدادش در حومه انگلیس دعوت می گردد، خانه ای که اسرار شومی را در خودش جای داده است.

رتبه هفتم جدول باکس آفیس در اختیار درامی واقع شده است که هفته نخست اکرانش را تجربه کرد؛ نشان زندگی (Lifemark) در مجموع 2.12 میلیون دلار فروش داخلی داشت. این فیلم به کارگردانی کوین پیپلز و حضور بازیگرانی مثل کرک کامرون، الکس کندریک و ماریسا لین همپتون ماجرای پسر جوانی به نام دیوید را دنبال می نماید که در آستانه جشن تولد 18 سالگی با مادر واقعی اش رو به رو می گردد.

هیولا (Beast) فیلم تازه ادریس البا در چهارمین هفته اکران جایگاه هشتم جدول باکس آفیس را از آن خودش کرد. این فیلم از اکران در سینماهای آمریکای شمالی 1.80میلیون دلار به دست آورد. با احتساب فروش بین المللی 22.76 میلیون دلاری، هیولا تا این جای کار 52.13 میلیون دلار فروخته است. هیولا به وسیله بالتاسار کورماکور کارگردانی شده و بازیگرانی مثل ادریس البا، شارلتو کوپلی، ایانا هالی، لیه ساوا جفریس و رایلی کیئو در آن نقش آفرینی می نمایند. ماجرا درباره پدر جوانی است که همراه فرزند خردسالش برای برنامه تفریحی به منطقه حفاظت شده ای در حیات وحش می رود اما یک شیر وحشی که علاقه زیادی به شکار انسان ها دارد، همه جا آن ها را تعقیب می نماید.

رتبه نهم جدول باکس آفیس در اختیار مینیون ها: ظهور گرو (Minions: The Rise of Gru) که در هفته یازدهم اکران در آمریکای شمالی 1.65 میلیون دلار فروخت. انیمیشن تازه ایلومینیشن و یونیورسال در سراسر جهان 903.95میلیون دلار فروش داشته است. در مینیون ها: ظهور گرو شاهد بازگشت استیو کارل در نقش گرو در پنجمین فیلم فرانچایز محبوب من نفرت انگیز (Despicable Me) هستیم. از دیگر صداپیشگان فیلم می توان به پی یر کافین، تراجی پی. هنسون، میشل یئو، رزا، ژان- کلود ون دام، لوسی لاولس و دولف لاندگرن اشاره نمود. ماجراهای این فیلم در ادامه قسمت قبلی یعنی مینیون ها است و گرو را دنبال می نماید که برای پیوستن به یک گروه شرور تازه وارد مصاحبه ای گردد اما این مصاحبه اصلا خوب پیش نمی رود و ناگهان گرو به دشمن درجه یک این گروه شیطانی تبدیل می گردد.

در نهایت مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست (Spider-Man: No Way Home) که اولین بار دسامبر 2021 منتشر شده بود، هفته گذشته دوباره اکران شد و با فروش داخلی 1.30 میلیون دلار رتبه دهم جدول باکس آفیس را از آن خودش کرد. این فیلم را جان واتس کارگردانی نموده و ستاره هایی مثل تام هالند، زندیا، بندیکت کامبربچ، جیکوب باتالون، جان فاورو، جیمی فاکس، ویلم دفو، اندرو گارفیلد و توبی مگوایر در آن نقش آفرینی می نمایند. قسمت تازه مرد عنکبوتی که بخشی از فاز چهارم جهانی سینمایی مارول به شمار میرود و به مفهوم چند جهانی یا مولتی ورس می پردازد و مردان عنکبوتی سابق و فعلی مارول را به یکدیگر پیوند می دهد.

نام فیلمهفته اکرانفروش آخر هفتهفروش کلی
بربرها

Barbarian

11010
براهماسترا قسمت اول: شیوا

Brahmastra Part One: Shiva

14.404.40
قطار سریع السیر

Bullet Train

63.2592.54
تاپ گان: ماوریک

Top Gun: Maverick

163.17705.65
ابر حیوانات لیگ دی سی

DC League of Super-Pets

72.8385.42
دعوت نامه

The Invitation

32.6218.84
نشان زندگی

Lifemark

12.212.21
هیولا

Beast

41.8029.37
مینیون ها: ظهور گرو

Minions: The Rise of Gru

111.65362.33
مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

Spider-Man: No Way Home

21.308.55

* رقم فروش بر اساس میلیون دلار است و فروش داخلی فیلم ها در آمریکای شمالی را شامل می گردد.

منبع: boxofficemojo

منبع: دیجیکالا مگ

به "حمله بربرها به گیشه (باکس آفیس هفته)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله بربرها به گیشه (باکس آفیس هفته)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید