فراوری کنندگان رمز ارزها در حال مهاجرت از قزاقستان

به گزارش وبلاگ بایجانی، خبرگزاری خبرنگاران- فراوری کنندگان رمز ارزها پس از قطع اینترنت در هفته گذشته در قزاقستان، می گویند که این کشور دیگر بهشت بیت کوین نیست و به فکر مهاجرت از آنجا افتاده اند.

فراوری کنندگان رمز ارزها در حال مهاجرت از قزاقستان

به گزارش خبرگزاری وبلاگ بایجانی، دولت قزاقستان در پی بروز ناآرامی در این کشور که دومین میزبان بزرگ استخراج نمایندگان رمزارز است، دسترسی به اینترنت را مسدود کرد که باعث آفلاین شدن دیتاسنترهای مورد استفاده برای فراوری رمزارز و کاهش حدود 13 درصدی نیروی رایانش دنیای بیت کوین شد.

آلن دورجیف از انجمن عمومی صنعت بلاک چین و دیتا سنتر در قزاقستان که نماینده 80 درصد از شرکتهای استخراج رمزارز در این کشور است، اظهار کرد: بیشتر فراورینمایندگان رمزارز اکنون آنلاین شده اند.

با این حال چهار ماینر بزرگ در مصاحبه با رویترز گفتند: ازسرگیری فعالیتهای استخراج رمزارز نمی تواند مسائلی را که برای این صنعت پیش می آید، پنهان کند و برخی از آنها یا مشتریانشان ممکن است در پی رفتن به کشورهای دیگری برای ادامه فعالیت باشند.

ماینرها می گویند قطعی اینترنت پس از تشدید نظارت دولتی بر فعالیت استخراج نمایندگان رمزارز، به نگرانیها نسبت به ثبات و منظره کسب و کار افزوده است.

وینسنت لیو، ماینری که از چین به قزاقستان آمد تا از برق مقرون به صرفه این کشور بهره مند گردد، اظهار کرد: تغییر فضا وی را واداشته است انتقال فعالیتهایش به آمریکای شمالی یا روسیه را آنالیز کند. وی گفت: دو یا سه سال پیش ما قزاقستان را به علت فضای سیاسی باثبات و برق ثابت، بهشت صنعت استخراج رمزارز می نامیدیم. اکنون شرایط را آنالیز می کنیم و تصور می کنم بخشی از هش ریت را در قزاقستان حفظ کنیم و بخش دیگر را به کشورهای دیگر منتقل کنیم.

بیت کوین و رمزارزهای دیگر به وسیله رایانه های قدرتمندی استخراج می شوند که به برق زیادی احتیاج دارند و اغلب از برق فراوری سوختهای فسیلی استفاده می نمایند.

به گزارش ایسنا، قزاقستان سال میلادی گذشته پس از این که چین به مقابله با فعالیت صنعت استخراج رمزارز برخاست و سبب مهاجرت گسترده فعالان این بخش شد، به دومین مرکز بزرگ استخراج بیت کوین در دنیا پس از آمریکا تبدیل شد. این کشور در اوت 18 درصد از هش ریت دنیای - نیروی رایانشی مورد استفاده رایانه های متصل به شبکه بیت کوین - سهم داشت که بالاتر از هشت درصد در آوریل، پیش از شروع سرکوبی ماینرها به وسیله چین بود.

مزارع استخراج رمزارز قزاقستان عموما از برق فراوری نیروگاههای زغال سوز استفاده می نمایند که در راستا کربن زدایی از اقتصاد، به دردسر مقامات این کشور تبدیل شده اند. ماینرهای رمزارز باعث شده اند قزاقستان مجبور گردد برق وارد نموده و برق فراوری داخل را سهمیه بندی کند. دولت قزاقستان اکنون در پی دریافت مالیات و ساماندهی ماینرهای غیرمجاز است. به همین دلیل سال گذشته اعلام شد دولت با ماینرهای غیرمجاز که تصور می رود دو برابر ماینرهای مجاز برق مصرف می نمایند، مقابله خواهد نمود.

یکی از موسسان شرکت استخراج رمزارز BTC KZ اظهار کرد: هجوم ماینرهای چینی مسائل برای ماینرهای بومی را با محدود کردن برق، مضاعف نموده است. مشتریان ممکن است در پی مهاجرت به آمریکا و روسیه باشند.

بر اساس گزارش رویترز، با این حال چهار ماینر گفتند مالیاتهای نسبتا پایین، هزینه های نیروی کار و تجهیزات مقرون به صرفه همچنان مزیتهایی برای فعالیت استخراج نمایندگان رمزارز در قزاقستان عرضه می نماید.

منبع: خبرگزاری آریا

به "فراوری کنندگان رمز ارزها در حال مهاجرت از قزاقستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری کنندگان رمز ارزها در حال مهاجرت از قزاقستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید