برگزاری دوره تخصصی آموزش نقدورزانه زبان فارسی به وسیله بنیاد سعدی

به گزارش وبلاگ بایجانی، تهران (پانا)- بنیاد سعدی دوره تخصصی مجازی آموزش نقدورزانه زبان فارسی ویژه علاقه مندان به آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبان را با روش آموزش همزمان در فضای مجازی برگزار می نماید.

برگزاری دوره تخصصی آموزش نقدورزانه زبان فارسی به وسیله بنیاد سعدی

به گزارش بنیاد سعدی، شرکت نمایندگان این دوره تخصصی که در بستر وب برگزار خواهد شد، ضروری است دانش آموخته آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان (آزفا) یا آموزش زبان های خارجی یا دوره های تربیت مدرس زبان فارسی یا زبان های خارجی در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری باشند.

در این دوره فعالیت های اصلی همانند آموزش عملی زبان فارسی پیش از شروع و پس از اتمام کلاس ها، مشاهده کلاسی، برخورداری از بازخوردهای هم کلاسی ها، فعالیت های مشارکتی در کلاس، آشنایی با تفکر نقادانه و مراحل آموزش نقدورزانه زبان فارسی، آموزش فعالیت های عملی برای تقویت مهارت های آموزش نقدورزانه، آموزش نوشتن یادداشت های نقادانه و برخورداری از بازخورد تخصصی مدرسان مجرب مطرح می گردد و شیوه ارزشیابی انتها دوره به صورت نوشتن یادداشت های انتقادی، مشاهدة تخصصی پیش تدریس و پس تدریس و فعالیت های کلاسی خواهد بود.

این دوره با ظرفیت محدود در تاریخ 19 تیر شروع و 5 مرداد 1400 به انتها می رسد و روزهای برگزاری دوره، شنبه، یکشنبه و دوشنبه، ساعت 10 تا 12 خواهد بود.

مهلت ثبت نام این دوره از هفتم تا پانزدهم تیرماه 1400 و هزینه شرکت در دوره 400 هزار تومان است. علاقه مندان برای دریافت هدایت درباره دوره و ثبت نام، می توانند با شماره تلفن بنیاد سعدی 98-02122414393 تماس گرفته و اطلاعات بیشتری کسب نمایند.

بنیاد سعدی، در سال 1389 با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تقویت و توسعه زبان و ادبیات فارسی در خارج از کشور و ایجاد تمرکز، هم افزایی و انسجام در فعالیت های مرتبط با این حوزه و بهره گیری بهینه از ظرفیت های موجود کشور، تاسیس شد و کار خود را به صورت رسمی از اول اردیبهشت 1392 شروع کرد.

این بنیاد ضمن تالیف کتاب های آموزشی زبان فارسی، تربیت مربی، همه ساله دوره های آموزشی را در این راستا برای مدرسان زبان فارسی دنیا برنامه ریزی و اجرا می نماید، بعلاوه برگزاری دوره های دانش افزایی برای علاقه مندان و دانشجویان رشته زبان و ادبیات فارسی در سراسر دنیا و رشته های مرتبط از دیگر فعالیت های این بنیاد است.

تالیف 16 اسم کتاب در زمینه آموزش زبان فارسی، برگزاری بیش از 200 دوره آموزش زبان فارسی با 10 هزار فارسی آموز و تربیت معلم، فعالیت در فضای مجازی برای آموزش زبان فارسی بخشی از فعالیت های این نهاد است که به صورت هیات امنایی و با حضور معاون اول رئیس جمهور (رئیس هیئت امنا)، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی (دبیر هیئت امنا)، رئیس بنیاد، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر امور خارجه، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر آموزش و پرورش، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس جامعه المصطفی العالمیه، رئیس سازمان صدا و سیما و 5 نفر صاحب نظر در حوزه زبان و ادبیات فارسی به پیشنهاد رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و تأیید هیات امناء و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی با ریاست غلامعلی حداد عادل، اداره می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "برگزاری دوره تخصصی آموزش نقدورزانه زبان فارسی به وسیله بنیاد سعدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری دوره تخصصی آموزش نقدورزانه زبان فارسی به وسیله بنیاد سعدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید